Reklama

Reklama

Před dvěma lety dobyl film Noční hlídka, první díl fantasy trilogie režiséra Timura Bekmambetova celý filmový svět. Tisíce fanoušků okouzlilo propojení moderní sci-fi, fantasy a východních mytologií. Denní hlídka pokračuje ve vyprávění příběhu o souboji Světlé a Temné strany, který se odehrává v současném Rusku, ale v podstatě i napříč celými dějinami civilizovaného světa.

Anton se dostane do komplikované situace. Ač je sám členem Noční hlídky, jeho syn Jegor je na straně Temna. Anton se snaží svého syna uchránit i přes jeho excesy a zametá po nich stopy i před vlastními lidmi. Naopak Temná strana trpělivě vyčkává, až v sobě Jegor po narozeninách probudí monstrózní sílu. Mír mezi oběma stranami je příliš křehký na to, aby ho nedokázalo narušit sebemenší nedopatření, kterého se hlavní hrdinové v nastalých zmatcích dopustí. Až když je Moskva téměř srovnána se zemí, přijde na řadu Křída osudu, posvátný předmět, který může Antonovi dovolit vrátit se v čase a zabít své vlastní dítě. Cesta zpět však nebude jednoduchá.

Film byl do ruských kin uveden v lednu roku 2006 a během několika málo dní se stal komerčně nejúspěšnějším domácím titulem všech dob. Oproti prvnímu dílu film vznikl s daleko větším rozpočtem, což je nejvíce patrné v akčních scénách, historických reminiscencích a v tricích. Diváci se tak dočkají nejen fascinující historické bitvy, ale i divoké automobilové honičky končící na stěně jedné z moskevských moderních budov. Film, jehož strhující tempo se okolnímu světu představilo až letos na několika klíčových filmových festivalech přichází do českých kin přesně dva roky po úspěchu Noční hlídky, kterou vidělo přes šedesát tisíc diváků. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer 2

Recenze (355)

hippyman 

všechny recenze uživatele

angloruská natahovaná břečka navazující na přeplácanost své noční sestřičky, tentokrát ještě nudnější a ještě šílenější než předtím. nevím, proč jsem si myslel, že bude druhý díl v něčem jiný, jediným kladem jsou zas a znova efekty, které už ale dnešního diváka moc nepřekvapí. dvě a půl hodiny jsou fakt moc a člověku jde hlava kolem maximálně první polovinu. zbytek jsem úspěšně prozíval a koukal už vlastně jen střídavě na hodinky a v sloup. mít tak nějakou tu křídu, napíšu totéž jako AHTOH a byl by klid. 30% ()

B!shop 

všechny recenze uživatele

Tak Timur nam zrejme zesilel, protoze i pres to, ze jsem se v postavach a pribehu orientoval, jelikoz jsem chvily predtim videl prvni dil, tak je to desnej zmatek. Dej furt preskakuje sem tam, do toho sceny bez nakyho viditelnyho smyslu jen tak na efekt a cely to vypada jak naprosto priserna slatanina, navic je tu obcas zbytecnej humor nebo romantika. Ale kdyz se tohle prekousne, tak si clovek opet uzije slusny vychytavky a triky, v pohode herce, hlavni hrdina uz neni konecne takova troska, hudba je perfektne drsna a pribeh rozviji dal celou mytologii. A uvod a zaver jsou naprosto kulervouci. A nemuzu si pomoct, i kdyz to bylo tak slatany a zmateny, tak me to celou dobu bavilo a film slusne odsejpal. ()

Reklama

Legas 

všechny recenze uživatele

Předně musí divák přijmout dění na plátně jako sled faktů. Vše je tak, jak tvrdí film, neexistují žádná PROČ a JAK. Pokud divák na tuhle hru nepřistoupí, bude se mu zdát Denní hlídka nepřehledná, zmatená, nabubřelá. Denní hlídka je super-guláš, všehochuť v atraktivním hávu plném výborných nápadů, které by vydaly na všechny Harry Pottery a Matrixy dohromady (trochu přeháním samozřejmě). A nejvíc mě potěšila triková stránka filmu. Moc by mě zajímalo, kam by se vyšplhal rozpočet, kdyby v tom měl prsty hollywood. Jestli někdo bere Transformers za supertrikovou akční pecku roku, pak já zásadně nesouhlasím. ()

novoten 

všechny recenze uživatele

Původní Noční hlídku mám hodně rád i po několikerém zhlédnutí ji považuji za kvalitní zkombinování sci-fi s fantasy. Když se rozjela hlídka Denní, zůstával jsem čím dál tím víc opařen a velké očekávání se postupně měnilo ve zhnusení. Po úvodní třetině jsem měl totiž pocit, že se Bekmambetov zbláznil a udělal z pokračování totální blábol a maglajz, ve kterém se snad nemůžou vyznat ani čtenáři předlohy. Snad až po výměně těl jsem ho vzal na milost a v tomto stádiu jsem vydržel až do konce. Tady si rady zkrátka nevím. Velkolepější, epičtější, ale o poznání zmatenější, na druhou stranu s geniálním koncem. Kdyby z obou dílů vznikl jediný, vynechaly se zbytečné vedlejší linie (Kosťa) a scénář se soustředil na hlavní linii s Velkým, mohl to být skutečně ruský triumf. ()

Adrian 

všechny recenze uživatele

Prakticky podobné pozitíva a negatíva ako prvý diel... príbeh o niečo konzistentnejší, formálne besnenie mi však prišlo viac utrhnuté z reťaze ako u predchodu. Správa dobrá alebo zlá? Aj v druhom dejstve mi to teda prijde ako zaujímavý mix zloženy z množstva prísad, kde však žiaľ jednotlivé ingrediencie chutia často lepšie sami o sebe, ako v spoločnej kombinácii. ()

Galerie (56)

Zajímavosti (7)

  • Při honičce když Anton proskočí plakátem, na druhé straně vyletí z velké reklamy. Je to reklama na film 9. rota, kde jedním z hlavních hrdinů je Alexej Čadov, představitel "upírka" Kosti. (grovik.net)
  • Uvedení filmu předcházela masivní reklamní kampaň. Představitel hlavní role Konstantin Chabenskij pak dokonce 1. ledna zahajoval promítání v Moskvě a coby vosková figurína tentýž den pózoval na premiéře v Petrohradu. (suicide)
  • Bekmambetov v pokračovaní nakladal s predlohou ešte voľnejšie ako v Nočnej hliadke a v podstate opäť čerpá námet z prvého Lukjanenkovho románu. (ash99)

Související novinky

Bekmambetov a nový Ben-Hur?

Bekmambetov a nový Ben-Hur?

21.08.2013

To je rozhodně odvážná představa. Studio MGM se už nějakou dobu ohání plány natočit novou verzi Ben-Hura. Nepůjde však o remake slavného filmu z roku 1959 (těžko můžete překonat totální klasiku,… (více)

Reklama

Reklama