La leyenda del espantapájaros

Krátkometrážní / Animovaný
Španělsko, 2005, 10 min

Príbeh je o strašiakovi, ktorý sa cíti sám, a jediné, čo mu ostáva, je pozorovať vtáky na oblohe. Jednej noci z oblohy spadne slepý havran a zraní si nohu. Strašiak sa rozhodne havranovi pomôcť a keď sa zotaví, pred odletom sa ho spýta, prečo sa ho vtáky boja. Keď sa však havran dozvie, že ho zachránil strašiak, i on sa zľakne a odletí. Strašiak sa rozhodne, že nechce, aby sa ho všetci desili, a preto navštívi svojho pána, aby mu pomohol zmeniť svoj život. Podarí sa mu to? (Carol Pifková)

Ainy

Proč jsou vrány černé? Odpověď dostanete v tomto smutném, animovaném dramatu. Strašák, který chtěl jen žít, mít přátele a být šťastný ... ()

3DD!3

Pecka. Mám rád dobré pohádky. Legenda o strašákovi má boží atmosféru a temný vypravěčův hlas jí dodává šmrnc. Hudba parádní, animace neobvyklá, mohla být promakanější, ale postačí. ()

darkrobyk

Chudinka strašáček. Tak moc toužil po lásce a přátelství! Nejen závěr připomene Frankensteina. A také hammerovský Černý mlýn... ()

dr.horrible

Päťhviezdičková, smutná povesť, doplácajúca na odpadovú, odpudivú animáciu. Ani temná štylizácia ten hnus nezachráni. Jedine zavrieť oči. ()

Anchi

Svým způsobem milá, atmosferická animace. A hodně zvláštní příběh, se smutným nádechem nepochopení a krutosti. ()

hhannie

V prvních minutách mi La Leyenda del espantapájaros připomněla tento počin (taktéž z roku 2005): The End. Animace velmi sympatická, příběh smutný, ale opět odkrývá jednu ze špatných lidských vlastností. ()

Aljak

Tá melancholická atmosféra s dramatickou hudbou dodala tomu príbehu čaro. Animácia bola taktiež zaujímavá a priniesla so sebou zvláštny nádych smútku. Ale od samotného príbehu som čakal niečo lepšie, a celkovo aj tá pointa mi prišla podivná, viacmenej obyčajná. ()

Zagi20

Potemnělá a smutná bajka, hluboký španělský hlas vypravěče a jednoduchá kreslená animace dávají dohromady skvělou Legendu o strašákovi. Jeden z mých nejoblíbenějších krátkometrážních filmečků. ()

ghatos

Mě osobně velmi uhranula nesmírně podmanivá - tklivá animace. Příběh je taktéž vypilovaný, zdrcující. Má to přesah, katarzi...člověk si to zapamatuje. 94%. ()

Kub_ees

Animácia ma nejak nedostala, popravde sa mi až tak nepáčila. No tento krátky príbeh vyvolal skvelú atmosféru a celkovo bol veľmi pútavy...Chudák strašiak, bolo mi ho ľúto. ()