Krátkometrážní / Animovaný / Sci-Fi
USA, 1998, 6 min

Tento krátkometrážní šestiminutový film nám velice vybíravým způsobem ukazuje dilema úspěchu za "nějakou cenu". Stěžejní postavou filmu je osamělý vynálezce, který ve dne pracuje jako řadový dělník-elektrotechnik v továrně, která ve velkém množství produkuje přístroj který má lidem zlepšovat život. V noci však sám pracuje na vynálezu, který má jeho vytoužené pocity promítnout vizuálně. Konečně se mu přístroj podaří sestrojit a díky slávě z jeho prodeje se stane šéfem v oné fabrice. Později však zjišťuje, že spolu s úspěchem jeho přístroje v něm něco vyhaslo. Film je stylizován do oslovující anonymní šedi, která spolu s vynikající hudbou navodí opravdu správnou atmosféru a donutí člověka o motivu přemýšlet. (ČSFD)

JohnCZ

Jeden z nejpůsobivějších kraťasů, co jsem kdy viděl a to jak po vizuální, tak po hudební stránce. Film, ke kterému se rok co rok stále vracím a vždycky si v něm najdu ještě něco navíc. Krásně depresivní! Ke zhlédnutí zde. ()

corpsy

Bezútešnosť sveta v tomto dielku, je predstavená ako dokonalá paralela s tým našim. Obyčajný človek stráca motiváciu pracovať a zveľaďovať spoločnosť, pretože systém ho k tomu núti nevyberavými prostriedkami, ktoré mali zaniknúť pokiaľ viem pred min. 100 rokmi. A pokiaľ nemá na výber, stráca svoje JA. Vizuálne opulentné. ()

ledzepfan

Co by si asi pomyslel člověk, který natočil takovouhle mrazivě pravdivou genialitu, kdyby viděl Marka Osborna o 10 let později, jak se patlá s přiblblým kungfu panďákem? ()

NinonL

Tak mě napadá otázka - Za co jsme všechny ty barvy z dětství vyměnili ... Podívejte se, ale veselo vám z toho nebude. ()

Z0oMb3E

Naozaj budeme šťastný, keď sa dostaneme na vrchol? A čo potom? Uzavrite vynálezcu do bezpodnetného a sterilného prostredia a zabijete v ňom ducha. "V živote existujú len dve tragédie. Prvá je vtedy, keď nedostaneme, čo chceme a druhá, keď to dostaneme." (Oscar Wilde) http://vimeo.com/988244 ()

ivishka

No já absolutně netuším čím mě to donutilo neodhodit to do krabice s nápisem odpad.Vím,že mě zaujala ta obludka a jakýsi můj soucit s jejím osudem,protože si myslím,že hodně lidí o něco usiluje a potom když to má si toho tolik neváží a chce víc...Ale když přihlédnu ke stáří krátkometrážáku je to vlastně takový méně násilný způsob jak sdělit světu aby nebyl tak "rozežraný"(alespoň tak to na mě působilo). ()

Popluh

Výborný krátký animovaný snímek s poutavou animací, skvělou atmosférou a dobrým vypointováním, kterému možná chybí jen troška gradace v neustále stejně plynoucím celku. ()

GodComplex

Tohle je nadhera presne podle meho gusta. Vyznamove velmi hloubkova a atmosferou dokonale depresivni zalezitost maximalne podporena fantastickym soundtrackem New Order. Sedivy svet, pracovni stereotyp, konzumni spolecnost vygumovana happy produkty, sen o ruzovych brylich a co se stane kdyz bryle konecne prijdou? Masterpiece! 9/10 ()

ABLABLABLA

Já měla husí kůži... to snad objasňuje úplně všechno. Hudba je tu velmi důležitá, protože souznívá s hlavní myšlenkou. No a samotná animace to jen podtrhuje. ()

džanik

Opravdová radost se nedá vyrobit ani koupit a opravdu radovat se umí jen děti (nebo blázni). Buďme více dětmi a méně racionálními byznysmeny... (ten soundtrack mi občas připomíná něco z "Pelíšků") ()

runner85

Ľudia sa stále hrnú za šťastím v domnienke, že potom sa im bude žiť lepšie ... lenže presne ako je to ukázané tu, šťastie vychádza z nás ... stačí otvoriť srdce do korán a nekomplikovať si život ... ()

Aleee89

Film o vynálezci se mi moc líbil. Už úvodní tóny hudby vás spolehlivě uvedou do té správně depresivní nálady, ostatně hudba je skvělá! Film, u kterého vás přepadnou chmury, už jen to šedivé město (výborná stylizace), ale i smutné oči plastelínového vynálezce vás dostanou. O štěstí, které je draze vykoupeno. ()

easaque

dokonce už i u krátkých animovaných filmů se dělají citové vydíračky? Působivé to rozhodně je, ale dost prázdné a využívá všechny možnosti, aby dojmul. Citlivky jásejte a plakejte !!! ;-) [ PŘÍBĚH: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 3 /// CASTING: X (3*MAX) ] ()

roorybacky

Ve svém smutku překrásný snímek, který mě dohnal téměř k slzám. Nejsilnější emoce tvoří nejsilnější krátký film. Dokonale padnoucí hudba New Order. 10/10. ()

Aljak

Dokonalý symbolizmus v trochu nevýraznom pozlátku, aj keď beriem do úvahy, že je to ročník 1998, kedy animácia ešte nebola až na takej úrovni. Smutno-pekný príbeh o tom aký je rozdiel medzi "niečo" a "nič". ()

C0r0ner

Soundtrack je nepochybnou inspirací pro Zimmerův motiv v Interstellaru. Animace zase připomíná Burtona a příběh je smutná parafráze na realitu, kdy člověk při honbě za něčím většinou ztratí sám sebe a to, čím byl. Silný a překvapivě drsný kraťas, kterému k plné palbě chybělo opravdu malinko. 90% ()

bartias

Banální příběh o dělníkovi-vynálezci, který přes den dře v továrně a po nocích vyvijí vynález, který má jeho i ostatní zachránit od všední každodenní šedi, je neobyčejně podaný. Jednoduchá animace a posmutnělá hudba ždímají emoce. ()