Jack Stanfield má vše, po čem může muž jako on toužit. Jako specialista na ochranu bankovních kont má dobrou práci v bance v Seattlu a šťastnou rodinu. Jednoho dne se v jeho voze objeví Billy Cox a oznámí mu, že jeho rodina byla právě unesena. Zpět ji získá pouze tehdy, pokud podle přesných pokynů převede z účtů nejbohatších klientů banky po deseti tisících dolarů na jeho účet, celkem sto milionů. Což se však zdá nemožné, protože potřebný terminál byl v rámci probíhající fůze převeden na ústředí ve Wichitě. Jack se proto pokusí uplatit Williho - jednoho z únosců. Cox je odposlouchává a Williho před Jackem a jeho ženou Beth chladnokrevně zavraždí. Zatímco Jack se další den v práci snaží najít způsob, jak Coxovi vyhovět a provést požadovanou transakci, Beth doma přesvědčuje jeho komplice, že se jich bezohledný šéf po akci chladnokrevně zbaví. Má zoufalý muž, improvizující v téměř beznadějné situaci, šanci porazit chladnokrevného zločince s dokonale promyšleným plánem? (TV Nova)

Dudek odpad!

Nechutná režisérská rutina okleštěná o veškeré napětí a zábavu. Je smutné vidět, jak se herci jako Harrison Ford a Paul Bettany topí v podobných sračkách a zapadají do temných hollywoodských vod. Nezbývá než doufat, že legenda se vrátí na svůj trůn a nadějný Bettany si začně pečlivěji vybírat své role. Nesmyslný nápad se svědomitým taťkou, který ve svých počítačových znalostech předčí všechna mladá ucha tápe už od základů, ale i tak mohl být mizerný scénář s notně provařenou zápletkou a nepříliš zajímavým záporákem minimálně slušným průměrem. Ale to by režie nesměla být neskutečně unylá, přízemní a bez nápadů. Největším překvapením tak zůstává výkon Richarda Loncraina. Kde je jeho nadhled a nápaditost, která dodala kouzlo předchozímu Wimbledonu? V dnešní době diváka neokouzlí funkční řemeslo, každý očekává zábavu, a té se mu ve Firewallu nedostane. ()

Gilmour93

Slyšel jsem, že honorář, jenž za film Firewall přišel na účet scénáristy Joe Forta, byl vyhlášen nejabsurdnějším bankovním poplatkem za rok 2006.. Harrison Ford tu jen střídá dvě tváře - namíchnutou s urputným výrazem a vyděšenou, kdy se mu třepe brada. Ve filmech podobného ražení by neměl Indiana skončit.. Když už nic, tak alespoň uvidíte důkaz, že v Americe je převod mezi účty rychlejší, než vyprázdnění po ricinovém oleji. ()

genetique

Ďalší jeden z bankových akčných thrillerov, ktorému z priemernosti vypomáha celkom slušné nápady v druhej polovici filmu a herecké obsadenie. Naopak veľkým mínusom je hudba a v niektorých, hlavne v prvej časti, až prílišná ohranosť a o typickom hollywoodskom happy-ende ani nehovorím. Ale aj tak toto nízke hodnotenie celkom nechápem. Aj keď síce vidno, že Fordovi už dochádzajú sily na takéto úlohy, no tu sa to ešte dalo vydržať. 75%. ()

mysicka

typický ford v roli amerického taťky, který si sní svůj americký sen, než mu do života vtrhne zloduch bettany a pod pohrůžkou fyzické likvidace jeho rodiny ho donutí bla bla bla bla bla... dál už to všichni známe, nakonec se štastně obejmeme a možná vypotíme i nějakou tu slzičku dojetí.. vrchol průměrnosti, u mně ještě kousek pod.. ()

3DD!3

No ale bez konce (ehm, doufám, že to dobře dopadlo). Už jsem musel ze Student Agency busu vystupovat. Paul Bettany hrál nějak podivně a Harrison Ford zase nepředvedl nic extra (a s notebookem vypadá komicky). Jinak celkem standartní thriller. ()

kitano

Fungujúci thriller v štýle filmu Výkupné. Harrison Ford je spolu s Gibsonom asi ten najtypickejší predstaviteľ typického filmového otca typickej filmovej americkej rodiny a bez problémov som mu jeho úlohu žral. Bettanyho obmedzovala jeho slabo napísaná postava, no i tak bol ako záporák so silným anglickým lookom a prízvukom celkom zábavný. Film brzdí prekombinovaný scénár, no zasa získava vďaka slušnému tempu a fajn finále v ktorom sa dedo Ford celkom vytiahol. Spokojnosť. Ps.: Ak by ste sa chceli nabúrať do bezpečnostného systému vily nejakého amerického milionára, vedzte, že heslo odpovedá menu jeho jachty. (6.9/10) ()

Kaka

Ford na to pořád má, o tom není žádného sporu. V dalším Indym nevidím problém. Bohužel Firewall je čistě rutinní žánrový guláš, který silně připomíná již zmiňovaného Rukojmího s Willisem s tím rozdílem, že není zdaleka tak temný a Ford není zdaleka takový drsoň jako Willis. Jeho spořádaný tatík mě tu příliš nepřesvědčil, zato druhá půlka je mnohem lepší. To je ten starý pardál Ford, jak ho známe z Air Force One, či z Ryanovek a nic mu nesluší víc, než zkrvavený obličej a chvějící se tělo. Závěr je skutečně ten jediný strhující moment filmu a finální rvačka je neskutečně působivá. Bohužel víc toho není. Bettany je neslaný nemastný a samotné bankovní machinace těžko pochopitelné (silně pochybuji, že takhle to v reálu chodí) normálního divákovi - bez jediného náznaku vysvětlení, pomocné ruky - ani ťuk. Tápání a vcelku podprůměrná věc. ()

sud

Žádná sračka to rozhodně není, je to slušný akční průměr. Nic nového do žánru sice nepřináší, ovšem jedna věc se upřít nedá - originální závěrečné zúčtování. 55%. ()

castor

Přiznám se, že jsem byl k tomuhle thrilleru značně skeptický, ale vlastně.. neprávem. Velmi solidně to odsýpá a když si odečtete několik scénáristických berliček a povinných klišé, tak se nám tu urodil slušný příspěvek do žánrových snímků, které bych nerad nazýval vlezlými nebo banálními. Jasně, hlavní hrdina i přesto, že už má podle všeho trable s prostatou, strká mladou počítačovou generaci do kapsy a tu a tam si zahraje na Johna Matrixe, ale jsme přeci v Americe, v zemi neomezených možností. A je sice holá pravda, že kdysi velehvězdný Harrison Ford už na pořádný úspěch (jak kritický, tak komerční) nějaký ten pátek čeká a opět tu variuje postavu nedobrovolného akčního hrdiny, nicméně ve Firewallu po tříleté herecké odmlce nijak zvlášť nevadí. Respektovaný bezpečnostní bankovní specialista Jack Stanfield si užívá rodinného kruhu, zatímco banda padouchů spřádá plány, jak využít jeho schopností a konexí k odčerpání nějakého toho milionu. Poslouží jim k tomu Jackova rodina a několik křupavých sušenek. Určitě je v předimenzované době příjemné sledovat někoho, kdo se snaží své protivníky přechytračit, ač už si o jeho počínání myslíme své. I když si leccos vypůjčuje z jiných snímků (Mel Gibson a jeho Výkupné se přímo nabízí). Znovu si Jacka a spol. někdo asi jen tak nepustí, ale slušnou atmosféru mu upřít nelze.. ()

viperblade

Říkejte si, co chcete, ale mně se tahle svižná jednohubka dost líbila. Jistě, klišé tam bylo tolik, že by se za to styděl i Uwe Boll, ale jednou za čas, pro k čertu ne? Navíc Harrison zde podává skvělý výkon (na to, jaký to je děda je vážně dost akční) a Paul Bettany byl skvělý parchant. A tohle někdy stačí, na těch 70 %… ()

gogo76

Sú filmy, ktorých priemerná povesť ma vopred varuje pred zbytočným utrácaním peňazí v požičovni, takže takéto filmy nevyhľadávam. Skôr čakám, kým si oni nájdu mňa, tak ako nedávno Firewall na Markíze. Čistý priemer, ktorý neurazí a H. Ford v polohe v akej sme ho videli x-krát. Pobavil som sa na zvukovom mixe, kde v záverečnej scéne v súboji Ford prepadne spolu s P. Bettanym cez okno, ktoré je zafóliované - čiže bez skla. Napriek tomu sa po prerazení ozve zvuk rozbitého skla... 50%. ()

Xmilden

Očekávání téměř žádné nebylo, ale musím říct, že se na to dalo koukat. Film i přes svou stopáží tak akorát, se občas trošku vleče. Ústřední duo nepředvádí zrovna galapředstavení, snad jen Harrison si odvádí svůj vysoký standrard. 45% ()

Phobia

Naprosto průměrný thriller, pravděpodobně nepochopitelný pro většinu seniorů, pro které je těžko stravitelným vrcholem pokroku i rychlovarná konvice, počítače pak už jdou zcela mimo ně (ne, nejsem na facebooku v antidůchodcovské skupině, nejsem na facebooku vůbec - a žiju:-)). Harrison Ford je pokrokový důchodce, v hardwaru i softwaru se orientuje levou zadní, a jelikož jde o mého oblíbence již od útlého mládí (slint - Han Solo, slint - Indiana Jones:-)), leccos mu odpustím, dokonce i lítání v ledničce, natož koukatelný, byť poněkud nezáživný, rutinní a zcela zapomenutelný snímek. 55% ()

Jamal

Docela dramatický snímek připomínajíc mi Presumpci viny s Denzelem, ale o trošku méně té strhujících pasáží. Každopádně pokud jste multimilionář a máte rodinu a k tomu i psa, jděte si ihned koupit GPS pro vašeho pejska, aby jste měli vše v lepším pořádku. A nestavte si baráky se samostatným zavíráním, aby jste tak ušetřili spoustu nervů, peněz a kdyby se něco přece jenom stalo, aby jste se vůbec dostali ven. (( :: ()

nunka

Na tomto priemernom thrileri nádherne vidieť, že Harrison Ford sa dosť fyzicky zmenil a už namôjveru pôsobí ako starý veterán a preto mu rola odborníka na počítačovú bezpečnosť sadla ako riťka na šerbel. Kedže v dôchodkovom veku sa už ťažšie hýbe, chápem absenciu akčných scén...Scenár vystihujú slovíčka štandarnosť a maximálna neoriginálnosť. Navyše, po vzhliadnutí si asi pôjdem vybrať všetky úspory z banky, nevedela som totiž, že je tak docela ľahké nabúrať bezpečnosť bankového serveru, hehehe. ()

paascha

Jen protože mám Forda rád za Hana a Indyho a taky doktora Kimbela jsem tomuto podprůměrnému pseudo akčňáku dal průměrné hodnocení. já vím, je to blbost, navíc právě já nejsem právě příznivce hodnocení na základě emo vazeb, ale musím objektivně přiznat, že jsem se nenudil. Naopak jsem se tu a tam i pobavil. Nakonec HF je asi jediný člověk na světě, který roztlačil americkou káru s automatem:-)))))) ()

Fiftis

Priemerná žánrová zábava, bez originálnej myšlienky, výrazných postáv, zaujímavého deja alebo prípadnej prekvapujúcej pointy. Zostáva starnúci Harrison Ford (komerčný neúspech mu nejakú tú novú vrásku určite pridal), ktorý si už nemôže byť istý ani tam, kde sa donedávna cítil bezpečne. Nám zostáva dúfať, že iný jeho návrat súvisiaci s klobúkom a bičom dopadne lepšie. ()

Pepinec

Když hrál Joey s Rossem Fireball, byla to rozhodně větší švanda. Ale lámat hůl nad Harrisonem? Nad člověkem, kterému to nejvíc sluší, když je celý zamazaný od bláta, od krve, od smůly, pilin a jehličí, dodrbaný jako kocour za pecí a máchá přitom kolem sebe krumpáčem? Ne, to by nebylo fér... ()