Silent Hill

• Francie Silent Hill (více)

Rose, která má smrtelně nemocnou dcerku, se chopí poslední šance a vydá se za starou léčitelkou. Bohužel však zabloudí do tajemného a opuštěného městečka jménem Silent Hill, kde nakonec svou holčičku ztratí. Rose se při jejím hledání stále hlouběji zaplétá do ponuré historie města, které je mrtvé jen na první pohled. V temných koutech totiž něco číhá… a nemá to zrovna dobré úmysly. Silent Hill je ve světě počítačových her jednou z nejpopulárnějších herních sérií survival hororů, do níž patří např. i Resident Evil. Silent Hill však nestaví na zombies a roztrhaných vnitřnostech, mnohem raději diváka straší po vzoru klasických japonských hororů a představuje mu monstra jak z deníčku nejslavnějších kubistů. Výsledkem je vysoce originální herní koncept, který učaroval i Rogeru Avarymu (scénárista Pulp Fiction), který se rozhodl sepsat scénář, s podporou autora původní hry, Akiry Yamaoky z Konami. Silent Hill režíruje Christophe Gans, zodpovědný za Bratrstvo vlků. (oficiální text distributora)

Mikeel

Silent Hill, jediný horror, který se mě dotknul. I přesto, že tu běhaly příšery a zombie, tak v tomhle filmu mi to vůbec nevadilo. Pro mě je to krásný příběh o matce, která je schopna pro svou dceru udělat cokoliv a pomoct jí. Příběh o tom, jak daleko jsou fanatičtí lidé schopni zajít. Příběh o mstě jedné nevinné holčičky! Při závěrečné scéně v kostele mi vážně běhal mráz po zádech, když Rose křičela: "Tvá víra přináší smrt!" ()

amokey

Neznám herní předlohu a tak jsem byla z filmu docela zmatená. Vizuální efekty dobré, nehrálo se tak moc na psychiku, tak i když holčička byla strašidelná, tak mě snad ve snech děsit nebude. Ale těch otázek, proč to tak je? A jak to spolu souvisí? Bylo až moc...je to škoda... ()

ApsidalTill

Čo povedať?! Ak by som sa dokázal odosobniť, od tých desiatok hodín strávených u jednotlivých častí hernej predlohy, jasne by som išiel s hviezdami dole bez dlhšieho zamyslenia. Ale treba si uvedomiť ako na toto "dielo" nazerá hráč, či človek oboznámený s celým univerzom Silent Hill. Toto Japonské game dielo, dostalo dôstojnú filmovú podobizeň, ktorá nijako neuráža a ba naopak hreje na duši znalca. Vidieť a hlavne počuť rachot hrdzavého noža, ktorý si Pyramid head ťahá za sebou ako zlomenú golfovú palicu. Vidieť popol zmiešaný s hustou hmlou, pri typickom nápise mestečko Silent Hill. Počuť majstra Akiru Yamaoku, ako vnáša mrazivý tón klavíra pri premene zo svetla na dobro. Vidieť všetko toto dušou hráča, to je slasť a ja sa modlím za všetkých Konami (vydavateľ) bohov, aby dvojka dopadla minimálne takto kvalite a postavila sa tak ku jedinému hernému svetu, ktorý sa dočkal dôstojnej filmovej verzie. Bravo! ()

Marina111

Tešila som sa na to, hoci horory ako také nepreferujem, a nemohla som sa dočkať piatka polnoci (kedy som si film plánovala pozrieť), no opäť raz sa potvrdilo, že prehnané očakávania plodia sklamanie. Úvod, ktorý ma naštartoval a pripravil na mrazviý zážitok, vyústil nie do "vysoko originálneho herného konceptu", ale do nudnej prehliadky filmových trikov. A hoci som sa zrejme mala báť a žasnúť a neviem čo ešte všetko, zo samého nadšenia som ... zaspala. Nuž takýto to bol prosím pekne horor ... ()

jarmik

Neviděl jsem mnoho hororů (filmů vůbec) s hustější a depresivnější atmosférou. Některé scény byly opravdu děsivé.. ()

halixCS93

V mnoha směrech podle mě průkopnický horor. Nápad se sirénou je geniální, vždy mi šel mráz po zádech. Pyramid head se stal kultem. Ani konec nezklame 85% ()

Mikino00

Na jednu stranu vizuálně netradiční, na druhou stranu dějově velice slabé (do objevení dalších lidí ve městě děj vyloženě stagnuje). V druhé půlce už tajemno diváka láká, nabízí mu posléze vysvětlení, které mohlo být zajímavější. Body navíc film získává za konec tvářící se jako šťastný, ačkoli tomu tak není. ()

kritiklon

Skvělý atmosférický horor který plně využívá svůj potenciál! Prostředí slavné počítačové hry je v něm zdařile vyobrazeno a plní očekávaný účel. Měl jsem podobné pocity jako když jsem hrál gamesku a to je znamení, že tento projekt se vydal tou správnou cestou. Pár nedostatků se tam najde ale celkově jsem spokojen. "Silent Hill" své značce ostudu rozhodně neudělal. Jsem už zvědavý na pokračování. 4* za 76% ()

H4ku11

Malo to našliapnuté na nadpriemerný výsledok, ale čím viac sa dej rozplietal a odhaľovala pravda, tým viac to strácalo šmrnc. ()

Emo-haunter

Konečně se po delší době začnu zase ponořovat do světa kinematografie. Vizuálně a atmosfericky je první díl Silent Hillu na hodně vysoké úrovni. Nicméně postupem času zjistíte, že to je prostě jen tuctový horor podle velmi známé počítačové hry. Má to však solidní atmošku, slušné herecké výkony, ale film je předvídatelný a málokdy doopravdy v něčem překvapí. Slušné tři hvězdičky. ()

Untentrauer

Hodnotím vysoko, protože klasicky - hry jsem hrál a upřímně se mi nelíbili tolik, jako film a to jednoduše proto, že nenabízeli takto ucelený a zakončený příběh. Některé herní konce byli vyloženě absurdní a každopádně nic nevysvětlovali. Film je průřezem skrz herní díly a tvoří svůj vlastní příběh. Film navíc nepůsobil tak zoufale a hororově, jako hra, při které jsem nejednou poodjel leknutím na své herní židli o několik metrů dozadu. Obsazení mi také sedlo a díky té spoustě "živých" kladných postav mi film nepřišel tak beznadějně prázdný - na atmosféře filmu to ale rozhodně neubralo, spíš naopak. Policajtka motorkářka v podání Laurie Holden je vyloženě lahůdkou! P.S. Kolikrát bych ocenil před vydáním hry takový presequel formou filmu. Člověka by to navnadilo na hru samotnou. ()

rcorp

Spica. naprosto uzasna vizualni stranka + famozni hudba. Dej zpocatku nic moc, pozdeji se to zacina rozjizdet a konec je jak ma byt. Celkovy zazitek bohuzel kazi docela stupidni dialogy. ()

thunnus

Solidní horor na motivy počítačové hry, kterou jsem nikdy nehrál, takže nemůžu srovnávat. Herecké výkony jsou kupodivu slušné a hlavně Radha Mitchell mě příjemně překvapila. Závěr byl taky povedený a přiznám se že Christobella na mě jako záporák zapůsobila. ()

maty39

Rozhodně se nejedná o film, který by byl nepochopitelný (hru jsem nehrál a ani jsem o ní nic neslyšel). Stačí jen přijmout určité fakty a pak už je děj přímočarý jak akční filmy 80. let. Ale co je na tomto snímku mimořádné je atmosféra. Naprosto zdrcující. Ne že bych se u toho bál. Jen mě to tak nějak pomalu vtáhlo a vyplivlo na konci. ()

laFei

Mno od tohoto hororu jsem vážně očekával o hodně víc. Hodně rychlý začátek- aneb hop hop a už jsme v Silent Hillu, postava policistky nepřpehledná zápleka mě nepotěšili. Za těch pár strašidelných částí (první setkání s démony, pyramid head a můj oblíbený chlapík svázaný ostnatým drátem) stálo opravdu za to a já tu hutnou atmosféru strachu cítil spolu s hrdinkami. Škoda jen, že si film nedržel tohoto temného stylu plného beznadějného strachu a vymrštil na nás řadu velmi nelogických až úsměvných glosů. Nevím proč, ale od poloviny fimu se už všemu smálo celé kino =), což mi přijde u hororu nemístné. Dal bych** , ale tanec sestřiček opravdu neměl chybu, což si ještě jednu * zaslouží. ()

Strike

Film jsem moc nepochopil (závěr mi unikl úplně), což bylo asi tím že neznám předlohu. Jinak pěkně natočené, ale dost nudné. Jo a ještě - Radha Mitchel je sexy!! ()

Oxymoron

Chmurná atmosféra, padající popel a vůbec celé město Silent Hill... po vizuální stránce není co vytknout. Teda přece jen něco. Ty počítačem vytvořené nestvůry... nevím, ale čeho je moc, toho je příliš a i když je počítačová technika daleko, tyhle stvůry až moc bijí do očí, že do toho filmu tak nějak vlastně nepatří. Dějově to taky není ono. Pár okamžiků vtáhne do děje, ostatní zase vytáhnout zpět. Prostě průměr. Průměr, ale pěkně se na něj dívá :) ()

Metal Gear – první Solidní videoherní adaptace?

Metal Gear – první Solidní videoherní adaptace?

31.08.2012

Videohry jsou obrovský byznys, který se zisky vyrovná filmovému. Hollywood se proto úporně snaží něco z toho vytřískat. Už dlouhá léta. Bohužel, nedaří se. Kvalitní herní adaptace sečtete na prstech… (více)

Del Toro vs. Gans: Kráska a zvíře

30.03.2008

Šermíři R. E. Howarda nastupují

Šermíři R. E. Howarda nastupují

13.01.2008

Obrovské zklamání z tržeb Zlatého kompasu (srovnatelné s rozčarováním z vlažného přijetí Superman se vrací, takže se vážně pochybuje o pokračování) a následné urychlené odsunutí Inkoustového srdce … (více)