Silent Hill

• Francie Silent Hill (více)

Rose, která má smrtelně nemocnou dcerku, se chopí poslední šance a vydá se za starou léčitelkou. Bohužel však zabloudí do tajemného a opuštěného městečka jménem Silent Hill, kde nakonec svou holčičku ztratí. Rose se při jejím hledání stále hlouběji zaplétá do ponuré historie města, které je mrtvé jen na první pohled. V temných koutech totiž něco číhá… a nemá to zrovna dobré úmysly. Silent Hill je ve světě počítačových her jednou z nejpopulárnějších herních sérií survival hororů, do níž patří např. i Resident Evil. Silent Hill však nestaví na zombies a roztrhaných vnitřnostech, mnohem raději diváka straší po vzoru klasických japonských hororů a představuje mu monstra jak z deníčku nejslavnějších kubistů. Výsledkem je vysoce originální herní koncept, který učaroval i Rogeru Avarymu (scénárista Pulp Fiction), který se rozhodl sepsat scénář, s podporou autora původní hry, Akiry Yamaoky z Konami. Silent Hill režíruje Christophe Gans, zodpovědný za Bratrstvo vlků. (oficiální text distributora)

Avl

Silent hill je dle mého názoru jedním z nejpropracovanějších hororů a zároveň nejlepší herní adaptace, kterou jsem kdy viděl. Přes fůru nelogičností si mě tento film získal. Nelogičnosti: 1.) Proč Alessa zestárla o 30 let, ale Cristabela ne? 2.) Proč Christopher cítil Rosin parfém, ale necítil smrad ze zaschlé krve všude po zdích? 3.) K čemu byla v tom městě Cybil, když Temnota potřebovala pouze Sharon a Rose? 4.) Jak vůbec mohli lidé těch 30 let přežít? Jídlo museli už určitě všechno sníst a těžko mohli něco vypěstovat (ať už kvůli absenci slunce, či toho, že by jim to Temnota stejně zničila) 5.) Policista Thomas když vysvobozoval Alessu se žhavých okovů dotkl pouze prsty, proč měl pak popálené pouze dlaně? Je toho víc a možná se v tom až moc rejpu, ale každopádně je podle mě tento film hodem 4-5 hvězdiček. ()

radiel

Jako fanoušek herního Silent hillu jsem víc než spokojen.Jsem hrozně rád že Gans využil potenciál maximálně jak mohl,člověk neznající herní serii nedocení detaily,Jsem opravdu rád že se děj odehrává co nejvíc možně podobný ději hry a naprosto chápu proč narozdíl od hry byla do hlavní role obsažena žena Radha Mitchel páč její skvěl výkon by snad žádnej chlap netroufl ani kdyby plakal polovinu filmu.Za mě plný počet hvězd ()

Pattrick

Se znalostí hry si to musí divák užít, bohužel, hru neznám.. tudíž to na mne působí, jako klasický filmový snímek, který má slušnou atmosféru, ale to je všechno.. Dějově jsem se ztrácel, což mi vadilo .. ()

Alien2007

Vynikající horor! Skvělé herecké výkony a mrazivá hudba. Pokaždé, když se rozhučela syréna, dostal jsem husí kůži a napjatě očekával, co si pro nás temnota připravila tentokrát. Opravdu výjimečný film.. ()

712

Příliš nechápu zdejší poměrně nízké hodnocení. V době, kdy většina dnešních hororů sází na co největší množství krve, pohozených nebo usekaných končetin a pitomých lekaček, působí tento horor jako zjevení. Po celou dobu zde je opravdu hutná atmosféra, která nedá vydechnout. Hru jsem v životě nehrál, přesto mě tenhle film ihned dostal. ()

Majka_SVK

Pre mňa určite jeden z najlepších hororov, čo sa týka vizuálnej stránky je to takmer dokonalé. Atmosféra nechýba a koniec ostáva otvorený. Jediné, čo by som vytkla tomúto filmu je scéna z kostola takmer na konci, ktorá mu trochu uberá na vážnosti, ale inak 95%. ()

bombis

Herní série Silent Hill mě uchvátila už v dobách Playstationu I. A nepustila mě dodnes... Film se nám znalým příběhu onoho tajemného města, kde se ztrácí a objevuje vše co by nikdy nemělo být smrtelníkem spatřeno líbil.... První polovina filmu naprosto úžasná, herécké výkony, výprava atmosféra a Pyramid Head, to vše nemělo chybu... Bohužel, druhá polovina utrpěla tím, že se scénář až moc snažil přiblížit příběh Silent Hillu i těm, kteří o herní předloze nikdy nic neslyšeli. Ale finále je opět starým dobrým herním derivátem a tak mohu s klidným svědomím říci, že jsem byl spokojen... Pokud by se někdo na základě filmu rozhodl vyzkoušet herní předlohu, tak doporučuji první dva díly na PS a PS II, protože jejich atmosféra je hutná a stresující a není tam kladen tolik důraz na akčnost jako na atmosféru... Silent Hill bylo přijemným překvapením, protože na rozdíl od jiných herních adaptací, dokázal film udržet atmosféru a dal tak stříbrnému plátnu to nejlepší z temného herního prostředí :-).... ()

obby

Pre mňa jeden z najlepších a z vizuálnmeho hľadiska najlepších/najkrajších vecí aké som kedy videla (asi 5x). Hru som nehrala (vraj je ešte drsnejšia), ale príbeh je výborny, padajúci popol je až poetický, Cashov Ring of fire trošku humorný (čiernym spôsobom :)) a samotná pointa sa mi tiež dosť páčila. Jediné čo mi film nespôsobil bol nejaký enormný strach, skôr by som ho radila medzi mysteriózne psycho thrillery ako v medzi čistokrvné horory. ()

koumes.

Po vizuální stránce velmi zdařilé a i nápad na přetvoření prostřední "po setmění. Moc pěkné, ale to je asi tak vše. Pointa děje velmi slabá, stejně, jako děj a ani kamera mě nezaujala. ()

D3NJI

Tento film na mě udělal dojem. Díky zajímavému a podobnému prostředí jako ze hry to vypadalo opravdu přesvědčivě. Už se těším na pokračování. ***** ()

Mia_Wallace

Asi můj neoblíbenější horor.Nebála jsem se (to už asi neumím), ale moji oblíbení mutanti společně s tím prostředím, sirénami a "Temnotou" mě děsili.Líbí se mi ta atmosféra a vizuální stránka+dost morbidní a zvrácená monstra.Až na tu scénu s holčičkou na posteli, která mi dost připomínala Elfen Lied, je ten film, jako horor, pro mě perfektní. ()

el.bee

Já jako laik žasnu, ale odborník ,mám pocit, řekne prosté:"Jeden z mnoha".Já dostal, co jsem chtěl.Byl jsem napjatý, bál jsem se a párkrát se i lekl.Ale to by odborníkovi nestačilo, že?Horor s tímto názvem musí řezat do srdce, chodit kolem, vrzat dveřmi...musíme se bát jít poté spát.Do půli měl film opravdu kouzlo.Malá holčička, tipická hlavní postava (starostlivá blonďatá maminka) a otec, který ať se snaží jak se snaží, pomoct jim nemůže.Zvukové efekty na mě zabírají stejně jako temnota do poloviny filmu.Poté už to byl podprůměrný horor.A kostelové vyvraždní pomocí pletiva z těla pointy celého příběhu...to už jsem byl spíše naštvaný, jak se nakonec dobře vypadající příběh vyvinul.Jen díky hereckému výkonu Radhy Mitchell (srovnatelnému s Naomi Watts v Kruhu) a za první polovinu, zůstal v mírném nadprůměru. ()

Nargaroth

Jsem skalním fandou edice her SH. Film nebyl natočen pro ,,Konzumenty" Film byl natočen pro fanoušky hry Silen Hill, kteří se orientují v celé serii a mají tuto hru v oblibě nebo jí spíše hltají tak jako já a další tisíce fanoušků. ()

lahvi

Jedinej film, na který jsem šel do kina hned 2x. Značně posilněni "zelenou" cigaretou jsme jen valili oči, když poprvé hlavní herečka scházela do sklepa a začaly troubit sireny. Parádní scéna :) Postavičky z té "temné strany" dokonalé. Osud policistky jen pro silné nátury. Fakt povedená psychárna, která velmi pobavila. ()

c4p

Narozdíl od většiny amerických hororů má Silent Hill něco víc než jen ukčičené hubené blondýnky a uplně hloupé quaterbacky, kteří jdou vždycky otevřít dveře. Geniální vizuální stránka tohoto filmu musí nadchnout. Atmosféra, kterou spouští lodní siréna neuvěřitelná, strašidelná, odpudivá, pekelná, nechutná a přesto se díváte. Příběh sice slabší, ale je. Po dlouhé době horor na který vím, že se podívám více než jednou i když oněch zamrazení v zátylku přece jen tolik nebylo. ()

armymen

Dokonale vymyšlený scénář, který pamatuje na drobnosti, z herní předlohy. Jak nezvyklé u filmů s herní tématikou. Obsahuje originální brutální scény. Monstra jsou výborně zpracována. Tak, jak si šílení japonci kdysi pro hru vymyslely :) hrál jsem to, věřte mi! Režisér si doře pohrává s atmosférou. Tmavé scény, plné předchozí destrukce. Mlhy(kouře) a popela místo deště. Stejnětak prolínání děje, co se postav týká. V obou rovinách existence. Ale to už mluvím víc než bych měl. A samozřejmě, minimálně při první projekci, dech beroucích závěrečných 20 minut. Celkově na mne film hodně zapůsobil. Viděl jsem ho určitě 5+ x, a dávám mu ***** . Ještě dodám, že pokud se najde hodnotitel, který děj ůplně nepochopil. Ať mi napíše do pošty. Rád vysvětlím vše. Tento film má opravdu skvělí scénář, promyšlený do detailu. A je škoda ho hodnotit s nepochopením. ()

Southpark13

Pro mě asi jeden z nejlepších fantasy hororů, které jsem kdy viděl. Začátek filmu zanechává dojem, že nepůjde o nic vážného, a proto jsem i já patřil k těm divákům, kteří v pokračování filmu se více a více nestačí divit. Obsazené herectvo hraje svoje zadané role skvěle, filmové efekty tzv. "přicházejícího zla" jsou přinejmenším velice zajímavé a konec filmu zanechává každého diváka v zamyšlení, konec není striktní nýbrž volný a všichni diváci si mohou vymyslet svojí vlastní verzi, proč se to takto odehrálo. Filmu dávám 99% a nemůžu si více vynachválit. ()

ciapok

tiché, zlovestné popolné sneženie vtiahne do mestečka Silent Hill malé dievča a dve sympatické baby. Čo sa deje potom je symfónia kvalitného audiovizuálneho teroru, ktorý vo vlastnej šťave smaží majiteľov rôznych fóbií, nevynímajúc tej zo zdravotníckeho personálu. Dokonca mi ani nenapadlo myslieť na to, čo majú sexi zombie setričky pod sukňou. (Tak dobre, ... napadlo) ()

Metal Gear – první Solidní videoherní adaptace?

Metal Gear – první Solidní videoherní adaptace?

31.08.2012

Videohry jsou obrovský byznys, který se zisky vyrovná filmovému. Hollywood se proto úporně snaží něco z toho vytřískat. Už dlouhá léta. Bohužel, nedaří se. Kvalitní herní adaptace sečtete na prstech… (více)

Del Toro vs. Gans: Kráska a zvíře

30.03.2008

Šermíři R. E. Howarda nastupují

Šermíři R. E. Howarda nastupují

13.01.2008

Obrovské zklamání z tržeb Zlatého kompasu (srovnatelné s rozčarováním z vlažného přijetí Superman se vrací, takže se vážně pochybuje o pokračování) a následné urychlené odsunutí Inkoustového srdce … (více)