Silent Hill

• Francie Silent Hill (více)

Rose, která má smrtelně nemocnou dcerku, se chopí poslední šance a vydá se za starou léčitelkou. Bohužel však zabloudí do tajemného a opuštěného městečka jménem Silent Hill, kde nakonec svou holčičku ztratí. Rose se při jejím hledání stále hlouběji zaplétá do ponuré historie města, které je mrtvé jen na první pohled. V temných koutech totiž něco číhá… a nemá to zrovna dobré úmysly. Silent Hill je ve světě počítačových her jednou z nejpopulárnějších herních sérií survival hororů, do níž patří např. i Resident Evil. Silent Hill však nestaví na zombies a roztrhaných vnitřnostech, mnohem raději diváka straší po vzoru klasických japonských hororů a představuje mu monstra jak z deníčku nejslavnějších kubistů. Výsledkem je vysoce originální herní koncept, který učaroval i Rogeru Avarymu (scénárista Pulp Fiction), který se rozhodl sepsat scénář, s podporou autora původní hry, Akiry Yamaoky z Konami. Silent Hill režíruje Christophe Gans, zodpovědný za Bratrstvo vlků. (oficiální text distributora)

Evziiik

Pokud si potrpíte na skřety, ďábla a podobné fantazie, mohl by se vám tento horor líbit. V opačném případě vám spousta scén přijde směšná a přehnaná. Ale přesto, že patřím do druhé skupiny lidí, nemohu říct, že bych se nudila a nechtěla tento film už nikdy vidět. Vzhledem k tomu, že jsem neočekávala zázrak, nechávám příjemné 3*, i když uznávám, že si je film vzhledem k ostatním lepším snímkům zase tak uplně nezaslouží. Každý ať zhodnotí sám ;) ()

Patrix000

Užasný horor u ktereho sem se bal nepříjemná atmosfera k tomu to je vse tak realne aaž to desi skvelý film urcite stoji za to ho videt!! ()

Bleis

Dlho som sa tomuto filmu vyhýbal, kvôli všetkým tým doterajším skúsenostiam s filmami, ktoré boli natočené podľa počítačových hier. No teraz po jeho pozretí som ostal úprimne prekvapený. Naozaj výborne spracovaná predloha. Bavil som sa pri tom od začiatku až do konca. Dúfam, že prichádzajúce pokračovanie bude aspoň na takejto úrovni. S kľudným svedomím odporúčam a nielen fanúšikom pôvodnej hry. ()

final2

Začátek filmu upoutá svou vizuální stránkou a skvělým stvárněním proměněného Silen Hillu. Námět se zprvu také zdá ucházející, ale postupem čau chybí nějaká gradace, film jede v nastolených kolejích až do samého konce. k hororvému žánru by se slušilo ještě trošku přidat. Každopádně sfilmovat tuto kultovní hru nebyl vůbec špatný napad a těším se, že tvůrci si s dtuhým pokračováním dají věčí námahu. ()

roflmao

Já si myslim, že si ten film 5 hvězdiček zaslouží.. Proč? Subjektivně mi uniká souvislost v některých věcech, objektivně vlastně ani nevím co bych tomu vytkl. Že by nepřirozenost? Nebo "zázraky" v podobě toho, že z pasti stejně nakonec vyleze? Ale kde že.. Od dob, kdy jsem viděl "smrt přichází v bílem" (který patří mezi mé top) jsem hledal podobný filmový zážitek, ale stále jsem nemohl přijít na nic, co by ukojilo mé požadavky. Silent Hill (avšak nepočítejme herní titul) naplnil má "dekadentní" očekávání a uspokojil coby náročného laického diváka. Nechyběly prvky psychologie, morbidnosti, originálních nápadů, vizuálních/audio efektů, ponuré atmosféry a mnoho dalšího, které by měl opravdový mysteriózní horor obsahovat. Krve bylo dost, lekaček bylo dost, napětí by se dalo krájet, nechyběl ani obraz baroka a realismu v podobě celkem atraktivní herečky v hlavní roli. Abych to zkrátil, výborný hororový kousek, který měl šťávu. ()

noggy

Hru jsem nehrála/neviděla, ale ani to by divákovi nemělo upírat možnost celý film pochopit:) Příběh má dost logických děr, bětšinou je zbytečně pomalý a rozvleklý aniž by to mělo nějaký význam. 3* za atmosféru a vizuální stránku. ()

Gridd

Patřím mezi ty, kteří znají svět Silent Hill prostřednictvím herní konzole. Trošku mě mrzí, rozdílnost příběhu, ale kdo by mohl očekávat kopii. Každopádně v tomto temném a ošklivém městě se bojíme všichni. ()

baronGrga

Vizuálně se Silent hill dere na samý vrchol působivosti i propracovanosti. Příběhem se však ledva dotkne šedého průměru a napětí by se v Silent hill nedořezal. Osobně tuhle skrumáž obrazově dokonalých, ale zcela šmrncu prostých sekvencí s díky propouštím z paměti a jdu si zahrát Miny. 45% ()

Bassko

Asi som mal byť skôr oboznámený s hrou alebo čímkoľvek čo bolo predlohou pre tento snímok, ale vôbec nič som na tom nevidel, atmosféra šla mimo mňa a ani neviem koľko krát som kontroloval ako dlho ešte to pôjde, no nejako sa mi to predsa len, i keď s ťažkosťami podarilo dopozerať. ()

botka2

Zprvu mě zaujal děj,ale postupně jsem nějak přestal chápat.Čekal jsem o něco více,ale i tak aspoň ty 2 hvězdičky.Trochu nemám rád filmy bez jasného konce. ()

ko.mar1

Takže nakolko mám takéto duchárske horory rád musím povedať že sa mi to páčilo trocha ma sklamal dej počas návštevy v miestnosti u démona pomsty či čo to vlastne bolo ale inak faj mrazenie hlavne keď si uvedomíme že démon nemohol opustiť sám osebe Silenthill ale ho niekto musel vyviesť alebo mu ukázať cestu ostáva otázka nakolko auto bolo za mostom opustené zabila sa Rose s dcerkou a policajtka tým pádom boli duchovia a ak ano kde boli ich telá? Ak nie prečo ich nevidel jej manžel? som zvedavý na ,,Návrat do Silenthill,, ()

Revelate_17

První polovina filmu je skvělá, Silent Hill má ukázkově ponurou hororovou atmosféru a vtáhne vás do ní - a co teprve ta chvíle, kdy zazní siréna a začnou se dít hodně... zajímavé... věci. Škoda toho - podle mě - jediného hluchého místa - konce filmu, ten je krapet odfláknutý, a proto strhává moje hodnocení na 3*. ()

berows

Mazec! Neotřelé zrůdy, poutavý příběh, luxusní hudba. Horor numero fucking uno! Hlavně se nedívejte na dvojku nebo vám vykrvácí oči, jakej to je hroznej šit!!! ()

zoruska127

Zbytečně zdlouhavý film, který si označení horor snad ani nezaslouží. Pánové sice ocení hlavní postavu matky (jejíž jednání je nepochopitelné) a drsné policistky, jenže ty film nezachrání. Nudíte se. Pokud se objeví pokus o vyděšení nějakou příšerkou, její provedení vás nutí svíjet se smíchy. Před koncem je pak naservírováno vysvětlení, přičemž si konečně uvědomíte, že dětská herečka hraje tři role. ()

SkyWolf

Podle mě jeden z mála dobrých hororů. I když na některých místech je poznat, že film není vyladěný na 100%, stále se řadí mezi ty lepší. Má zápletku, má napětí, má (a to se zvlášť cení) úžasný závěr. Už jen efekty monster jsou úžasné, byť pochází z hlav tvůrců her. Sám jsem hry nehrál, nicméně i tak musím uznat, že Silent Hill je zdařilé dílo. ()

Metal Gear – první Solidní videoherní adaptace?

Metal Gear – první Solidní videoherní adaptace?

31.08.2012

Videohry jsou obrovský byznys, který se zisky vyrovná filmovému. Hollywood se proto úporně snaží něco z toho vytřískat. Už dlouhá léta. Bohužel, nedaří se. Kvalitní herní adaptace sečtete na prstech… (více)

Del Toro vs. Gans: Kráska a zvíře

30.03.2008

Šermíři R. E. Howarda nastupují

Šermíři R. E. Howarda nastupují

13.01.2008

Obrovské zklamání z tržeb Zlatého kompasu (srovnatelné s rozčarováním z vlažného přijetí Superman se vrací, takže se vážně pochybuje o pokračování) a následné urychlené odsunutí Inkoustového srdce … (více)