Silent Hill

• Francie Silent Hill (více)

Rose, která má smrtelně nemocnou dcerku, se chopí poslední šance a vydá se za starou léčitelkou. Bohužel však zabloudí do tajemného a opuštěného městečka jménem Silent Hill, kde nakonec svou holčičku ztratí. Rose se při jejím hledání stále hlouběji zaplétá do ponuré historie města, které je mrtvé jen na první pohled. V temných koutech totiž něco číhá… a nemá to zrovna dobré úmysly. Silent Hill je ve světě počítačových her jednou z nejpopulárnějších herních sérií survival hororů, do níž patří např. i Resident Evil. Silent Hill však nestaví na zombies a roztrhaných vnitřnostech, mnohem raději diváka straší po vzoru klasických japonských hororů a představuje mu monstra jak z deníčku nejslavnějších kubistů. Výsledkem je vysoce originální herní koncept, který učaroval i Rogeru Avarymu (scénárista Pulp Fiction), který se rozhodl sepsat scénář, s podporou autora původní hry, Akiry Yamaoky z Konami. Silent Hill režíruje Christophe Gans, zodpovědný za Bratrstvo vlků. (oficiální text distributora)

Nikolas__

Neskutečně podařená adaptace a téměř perfektní horor. Pár mínusů bohužel film měl, ale i tak jsem si to sakra užil. Jako velký fanoušek původních her je mi sympatické, že tvůrci filmu použili i stejnou hudbu. Jeden z nejlepších filmových soundtracků všech dob. Taky občas perfektní efekty, občas bídné. Skvěle natočeno, jeden z vrcholů roku 2006. ()

J.Mayen

Snad jedine dobre zpracovani Silent Hillu, kde zaryty fanousek her na PS jiste hyka blahem, navazujici dil se moc nepovedl,ale zase bych ho uplne nezatracoval. Miluju podobne filmy. ()

Bossi123

Musím říct, že toto je po dlouhé době film, který skutečně odpovídá žánrově popisu. Horor, to je doufám jasné, hlavně kvůli lekačkám a atmosféře, která během výpravy díky vizualizaci a úchvatné hudbě dosáhla vrcholu. Mysteriózní je to především díky samotnému městu Silent hill a ztrátě dcerky a také tajemství ohledně historie města. Drama to je jistě také, hlavně díky atmosféře městečka a také vyvrcholení a fantasy je to domnívám se především díky příšerám a zase městu. Hodně se mi líbí, že film není krvák, jak by se mohlo zdát, i když některé scény (viz konec s drátem) jsou docela brutální. Samozřejmě to, že se výprava za léčitelkou může zvrtnout, bylo nasnadě, o čem jiném by to pak bylo. Také mi někdy přišlo, že tvůrci spoléhali pouze na vizuální efekt (který mi jinak přišel velmi solidní) a chvílemi se dal děl docela slušně předvídat a ani herecké výkony, byť celkově dobré, byly místy spíše slabší. ()

ScarFace_V8

Jeden z prvních (ne-li první) filmů, který zlomil to prokletí kolem videoherních adaptací. O to se postaral režisér Christophe Gans po boku se scenáristou Rogerem Avarym. Inspirováni příběhem první hry z roku 1999, který sleduje Harryho Masona s dcerou Sheryl na cestě do města duchů zvaného Silent Hill. Po nečekané události kdy Sheryl zmizí nebere situace na obrátkách a Harrymu nezbývá nic jiného než se vydat hlouběji do tohoto města, odhalit jeho tajemství, aby našel svou dceru a vrátil se s ní domů. Pro příběh filmu si však tvůrci neodpustili určité změny a přesně do puntíku ho nekopíruje což není nutně na škodu. Harryho tu vystřídala Rose DaSilva v podání Radhy Mitchell. Mimoto v podání Sheryl zde jako Sharon se objevila Jodelle Ferland a Haryho, zde přejmenovaného na Christophera ztvárnil Sean Bean. Režisér Gans do filmu převedl to nejlepší a kombinuje prvky i z dalších dílů kdy například nám naservíroval ikonickou postavu Pyramid Head, který debutoval ve druhé hře. Ve filmu je prostě všechno to podstatné! Atmosférou, děsivostí, ozvučením i celkovou estetikou ctí hry v tom nejlepším slova smyslu. Nehledě na to, že do filmu dostal i skladby Akiry Yamaoky… no prostě co víc si přát? V lepších rukách prostě film nemohl skončit a já se k němu často rád vracím. ()

esmoke

O tom, ze se jedna o patrne nejlepsi videoherni adaptaci se v konkurenci Evilů a Doomů nemusí vubec uvažovat. Jinak se jedna o povedeny pocin, hlavne v prvni polovine. Jen mi moc nesadla zaverecna vyhlazovacka. Nejak mi to proste do filmu nezapadlo. Zaverecna pointa je zajimava. Takze 3*. ()

collapse

Film podle hry, která mě, abych pravdu řekl, vůbec nebavila, protože byla strašně zdlouhavá a trpělivost neni zrovna moje silná stránka. Na druhou stranu ale také někdy hodně brutální a strašidelná, stejně jako cca polovina tohoto filmu. Polovina až dvě třetiny filmu byla docela nuda, ale na druhou stranu, když se vždycky otevřelo peklo, tak to bylo fakt PEKLO!!! Hodně dobře udělané, brutální bez jakékoliv cenzury. Takže celkově tak nějak průměr, kdyby to bylo o něco kratší, dal bych možná o bod víc. ()

vofo

Vůbec nejlepší herní předělávka a jedno z hororových překvapení roku. Pro mě jakožto hráče Silent Hillu velká radost a nadšení. Je to vizuální bomba, která obrací pravidla mainstreamového filmu naruby. Jasný pět hvězd. ()

Akalain

Musím říct že po neúspěšném zpracování Resident Evil a Doom je po delší době tento film natočený podle hry dobře zpracován. Autoři se tentokrát snažily držet myšlenky. ()

Belerofon

Další z řady snímků, co mají předlohu v počítačových hrách. Sama předloha je vynikající a dostatečně silná na to, aby to dalo slušnou základnu udělat kvalitní snímek. nestalo se tak. Vizuálně úchvatný horor (hlavně v prvních 40 minutách) pak už nic. Nevím prostě v tomhle filmu absolutně nefunguje (na mě) žádná atmosféra, nic co by mě posadilo na zadek..finále je natolik nezáživné, až to bolí. Gans z předlohy kromě vizuální stránky nevymačkal nic. Největší nuda u hororu co jsem zažil...škoda vypadalo to tak hezky. ()

mijano

Jediné, čo na tomto filme ľutujem je len to, že som nikdy nehrával túto hru. Som na dané téma laik, ale aj tak som tam cítil, že niečo tam z tej hry chýbalo. Vďaka čomu som nechápal niektorým veciam, ale "žral" úplne všetko. Nejaké väčšie vodítka a spojítka aj pre takých ako ja, hrou nezasiahnutým ale filmom úplne strhnutým. ()

ElFifo

Kdybych to bral jako Adventuru tak bych s klidem dal 4*, ve hře tohoto typu totiž člověk nepostoupí dál dokud nepřijde na to co má vlastně udělat a v jakém pořadí. Co funguje ve hře nemusí ovšem fungovat ve filmu, atmosféra Silent Hill je (hlavně v 1.půlce) opravdu "hustá", ale film je především o ději a postavách a v tom Silent Hill dost pokulhává. Škoda že napětí a atmosféra nevydrží až do konce a ničím už nepřekvapí, protože ambice to ze začátku určitě mělo. ()

Buraking

Popravdě jsem od tohoto snímku očekával více. Filmový požitek byl téměř nulový. Na horor se mi zdálo, že v Silent hillu nebyla snad žádná lekačka a to i v momentech, kdy jsem jí nejvíce očekával. Sceny se stupňující se gradací a zvyšujícím se pisklavým, tajemným tónem zkrátka k takovýmto filmům patří a tento Gansův počin byl o ně z neznámých důvodů ochuzen. Zkrátka a dobře jeden z dalších snímků, který na mě nezanechal žádný dojem. ()

geedee

Nechápu ta hodnocení! To je ale jedno. Byl jsem tímto filmem nadšen, zhnusen, překvapen i pobouřen. Nečekal jsem až takovou jízdu. Záverečné krví opojené vyvrcholení nebylo vůbec špatné, a navíc, bylo to i výborně nasnímané. Totální masakr. Za zmínku stojí i velice dobrý zvuk... ()

LeonS.

Silent hill je velmi drsný psychologický horor. Hlavní je že má děj a není to pouhý masakr, nechci zminovať. Bylo to napínavé od začátku do konce, ani chvíli jsem se nenudil. Ale většina lidí film pochopí až si zahraje hru. Chtěl bych zminit také to, že se jedná o nejlepší adaptaci hry kterou jsem kdy viděl a fanoušci těchto dílu myslím mohout být velice spokojeni. ()

Brainback

Silent Hill měl pár chybek. Jedna znich je délka, film bych o půl hodiny skrátil. A dál nevím co měl být ten chlápek co měl na hlavě kus plechu a v ruce bezmála dvoumetrovou mačetu. Jinak dobrý příběh se špatným koncem. ()

elliniass

Buď jsem ten film nepochopila nebo byl fakt ujetý. Vizuální zpracování tomu neodpírám, ale jinak? No, pokud by děj nebo nějaké závěrečné vysvětlení u filmu nebyli podstatné, tak by si to zasloužilo možná o * navíc, ale takhle... ()

Killik

Naprosto nechapu tak slabe hodnoceni takoveho skvostu, jakym Silent Hill je. Jedine, cim si to dokazu vysvetlit je, ze tu myslenku nikdo z hodnoticich jednoduse nepochopil. Silent Hill si ze hry bere jenom kousek. V podstate jen vyuzil nepatrnou cast atmosfery k zformovani celkoveho obrazu. Tim obrazem a tou a pouze tou jedinou myslenkou je to, jakym zpusobem zlo funguje. Mam za to, ze scenar je zalozeny ba biblickem faktu a dokonale ukazuje, jakym zpusobem Satan pracuje. Dokazuje, jak i takovi, kteri se zdaji byt nezlomitelni, nakonec naprosto selzou, aniz by si sve selhani vubec uvedomili. Zlo na samem zacatku neco chtelo a nakonec toho dosahlo. Cely film je jenom omackou a obrazem pouzitych nastroju. Po tretim shlednuti menim hodnoceni ze 4* na celych 5*. ()

salome

Musím dát plný počet, ač po druhé se na tento film dlouho nepodívám. Splnil funkci hororu a přitom s hloubkou. Během filmu ani tak nedocházelo mnoho okamžiků, situací, až po něm a nechce se mi dnes ani jít spát, brr. Monstra se podařili a město věčného ohně taky dost strašidelné samo o sobě. Podařený duchařský horor i pro milovníky krve. ()

Metal Gear – první Solidní videoherní adaptace?

Metal Gear – první Solidní videoherní adaptace?

31.08.2012

Videohry jsou obrovský byznys, který se zisky vyrovná filmovému. Hollywood se proto úporně snaží něco z toho vytřískat. Už dlouhá léta. Bohužel, nedaří se. Kvalitní herní adaptace sečtete na prstech… (více)

Del Toro vs. Gans: Kráska a zvíře

30.03.2008

Šermíři R. E. Howarda nastupují

Šermíři R. E. Howarda nastupují

13.01.2008

Obrovské zklamání z tržeb Zlatého kompasu (srovnatelné s rozčarováním z vlažného přijetí Superman se vrací, takže se vážně pochybuje o pokračování) a následné urychlené odsunutí Inkoustového srdce … (více)