Silent Night

• USA Silent Night (více)

Příběh je o tajemné a maskované osobě, oblečené jako Santa Claus, která řádí a zabíjí v malém městečku během vánočních svátků. Na místních policejních sílách je, aby ukončily toto vražedné běsnění. (spitr)

tron

Blbý vianočný horor. Poteší fajn kasting v čele s McDowellom a Jaime King, gore a originálny zabijak. Mínusom je podpriemerný scenár a nezaujímavé postavy. Absurdne ma zarazila i slabučká snežná/vianočná atmosféra. Asi nezostali prachy na umelý sneh. Nechýbajú kuriozity, napr. šerifovi do vysielačky oznámia, že našli dve brutálne zmasakrované ľudské telá. Keď mu povedia, že sú to majiteľ pornostránky a jedna z jeho herečiek, spýta sa, kedy sa toto mesto tak zvrhlo. Nemá ale na mysli vraždy, ale to, že je niekto morálne tak nízky, že si je schopný založiť PORNOSTRÁNKU. No povedzte! A taký je celý film. ()

ricci.s

Režisér sa zlepšuje od jedného kúska k druhému, tak hádam mu to vydrží. Pre mňa bol tento hororík približne na rovnakej úrovni ako môj obľúbený vianočný slasher - remake Black Christmas, a vlastne mi na ňom ani nič nevadilo. Zápletka síce neprináša nič nové - proste vraždiaci Santa Claus zmasakruje takmer každého, na koho narazí (občas ušetrí starenky a deti, čo už), polícia medzitým pátra, ale bez úspechu, a tak je obetí stále viac a divák si vychutnáva poriadne brutálne metódy úmrtí pomocou rozličných zbraní. Má to spád, akciu, sympatických hercov a predovšetkým vynikajúce gore, ktorého je kvantum. Nakrútené je to taktiež výborne, žiadny amatérizmus. Tentokrát po dlhej dobe spokojnosť nadmieru, určite si dám k štedrovečernej večeri repete. ()

castor

Místy poměrně vtipné, jindy brutální, pak zas slušně ujeté, hlavně ale skrz naskrz průměrné, přičemž po celou stopáž žádnou zázračnou filmařinu hledat nemůžeme. Obětí přibývá, policie jde po špatné stopě, ale tvůrci nezmění ani tempo, ani nedokáží překvapit. Otylý Santa prostě jen chodí sem a tam a občas někoho rozporcuje. Tenhle kousek prostě na Vánoce nenaladí, ale náladu úplně nezkazí. Jak říkám, průměr průměrů, ve kterém se nikdo nepokouší udělat něco jinak, natožpak vést herce. Dva až tři zářezy!! ()

Marsik

Sice jsem na horory jiného typu (duchařiny, paranormální jevy, atd.), ale čas od času takováto vyvražďovačka jde skousnout. Silent Night, co se týče způsobu vražd, nepřináší nic nového, ale chápu, že přijít s něčím novým, není lehké. Horor díky rozumné stopáži rychle uteče, škoda jen toho závěru (žena hrdinka, jak americké). 65% ()

Dellamorte

Trendovo natočené, rafinovane proSantaSlash na predVianočný trh vysypané nič, ktoré povzbudí Xmas pre Santachtivých. Blud, ktorý sa zo zasnežených sračiek snažil vyškrabať zásekmi do rozkroku , prípadne umelohmotným FX, vrátane rolovačkou za denného(!) svetla, vrátane orálu s efektne nasnímaným úžasom obete. Umelecká kamufláž striedaním RED / Green ako H-povzbudenie na padajúce viečka ti určite rozparádi ihličnan.Z prePáleného (!) záveru som sa od smiechu rozplakala, asi ako pri policajnej modlitbe (zbadáš). To nemalo chybu - žiadnu.Nejaké bodačky nestačia, aby to ukojilo adventne krvilačného. ( začínam mať strach o M.Mc.D) A k veci - keďže má Miki väčší sviatok ako Ja - prihodím mu boda , nech si ho užije. ()

• Napriek tomu, že sa dej filmu odohrával v USA, tak jeho filmovanie prebiehalo v kanadskom meste Winnipeg. Natáčanie sa uskutočnilo v máji 2012. (MikaelSVK)
  • Z kostýmu Santu, ktorý má na sebe vrah, niekoľkokrát miznú stopy krvi. (Arsenal83)