Když tajná neonacistická organizace v Západním Berlíně zavraždí dva britské agenty, je vyšetřováním jejich smrti pověřen agent Quiller. Za pomoci učitelky Inge se mu postupně daří pronikat k informacím o tajemné organizaci. To však nestačí, protože se potřebuje dostat až do jejího centra... (Filmhouse)

Sfinkter

Kriminální zápletka i milostná linie vyznívají absolutně do ztracena a nezachrání to ani filmové hvězdy své doby. Nejzajímavějším atributem snímku tak zůstává jeho název. ()

JohnSmith

V 60 letech frčela Berlínská špionáž a příkladem je i tento snímek. Oproti ostatním se liší v tom, že se nejedná o západ vs SSSR, ale o potlačení nacistických tendencí po druhé světové válce. Segal je celkem ucházející, nicméně nejlepší na celém filmu je Max von Sydow a jeho výslechové a přesvědčovací metody. Naopak jindy sympatický Guinness je děsně slizský. ()

Han22

Vždycky se těším když začnu nový filmový rok na dávku thrilerů, čekajíc zapomenuté perly a nezřídka jsem bohužel zklamaný, což je i případ Quillerova memoranda, kde se britský špion se vydá do Berlína odhalit neonacistickou buňku. Je tu pěkná atmosféra a krásná Barryho hudba a to je asi vše. Hrdina se tváří celý film naprosto nezůčastněně, nenosí zbraň a chová se jako slon v porcelánu, z problémů vyvázne je náhodou. Stejně nezajímavý je i Alec Guiness v roli šéfa a překvapivě i Max von Sydow jako nácek. Z nacistů nejde strach, ve filmu chybí napětí, spád, zvraty, akce tu neexistuje. Zajímavá je role dívky ovšem SPOILER vysvětlení se nedočkáme. Konec kdy jsou zločinci pochytáni mimo záběr je totálně antiklimatický. KONEC SPOILERu. Prostě jedne z mnoha starých nudných špionážních filmů které se svezly na úspěchu Bonda. ()

Mikino00

Poněkud slabší a naivní špionážní drama s agentem provokatérem zdaleka nedosahuje kvalit Bonda a podobných filmů 60. let. Ale i tak udržuje diváka v napětí a očekávání jak to vlastně dopadne. ()

Torpid

Špionážní thriller, natočený v době, kdy svět ještě uvažoval v mantinelech velkých ideologií. Dnes už to působí naivně a hloupě. Na druhou stranu slušná atmosféra, hudba, gentlemanské konverzačky a pomalejší tempo. ()

šokin

Na tu dobu, kdy film vznikl je to opravdu dobré. Podle mě si snímek nezaslouží celkově nízké průměrné hodnocení. I proto dávám 5*. ()

Tormentor665

Ne příliš povedený špoinážní film o nacistickém spiknutí, tedy alespoň ve srovnání s The Odessa File nebo Salamandrem. Chybí nějaký silnější napínavý moment. Realističtějšímu pojetí zase překáží příliš výrazní (ne že by to bylo špatně) Segal a Sydow. Neříkám, že je to špatný film, ale usínat u thrilleru by přece jen člověk neměl. ()

magu

WTF? To akože bývali náckovia sú tak sprostí, že pustia nejakého tajného agenta a jeho milenku alebo si autori myslia, že my sme tak sprostí, že im to zožerieme? Pokiaľ v 60-ych rokoch púšťali takéto "akčné" v kinách, potom chápem, prečo tam ľudia venovali iným činnostiam. Veď sledovanie tohto neuveriteľne napínavého filmu sa dá robiť v pohode pri žehlení spolu s varením večere, prípadne opravou poličky kombinovanou s výmenou vodovodného kohútika (pokiaľ máte TV v kuchyni). To "strhujúce" tempo by totiž uspalo aj vreštiace bábätko, ktoré si zmyslelo potrápiť svojich rodičov. ()

ostravak30

Tak to vypadá, že ve více zemích se nechtěli smířit s nacistickou porážkou. A asi nepřekvapí, že po Německu to byla i Itálie. Narážím samozřejmě na nedávno hodnocený film Salamandr. Těch, kteří chtěli návrat starých časů asi nebylo málo. A to i když se Německo rozdělilo. Za nejvíc podivné ale považuji fakt, že agent Quiller není rozhodně žádný špičkový agent. V jeho prospěch hraje hlavně štěstí a náhoda. Jinak se mu vlastně ani moc nedaří. S tím souvisí i to, pořádné akce tu mnoho není. Trošku bezradně působí i scénář, který se nejprve motá v kruhu, aby nakonec vyrazil prudce vpřed tou nejsnadnější cestou. ()

senecek

Právě dokoukáno. Velmi kvalitní špionážní film,výborné výkony herců a navíc vše zdvojnásobeno skvělým kinodabingem p.Cupáka, Adamíra, Holého i pí. Dvorské. Je s podivem, že naše totalitní kinematografie dokázala takhle potěšit diváka ... ??? ()

LucMosss

Jak zde již napsal někdo přede mnou: Vzhledem k době, kdy byl tento snímek natočen, si nezaslouží méně, než pět hvězdiček... Má pravdu. V porovnání akčními snímky tohoto času je tento alespoň trochu uvěřitelný a dokonce, zajímavý. ()

PTuranyi

Kvalitný špionážny thriller z obdobia studenej vojny, ktorá sa však zaoberá tajnou nacistickou organizáciou. Produkcia je výborná, takže atmosféra veľmi dobre podporuje príbeh. Aj keď možno už cítiť určitú poplatnosť dobe vzniku, príbeh je vystavaný výborne a stále si necháva kúsok tajomstva. Herci svoje úlohy plnia profesionálne a s dobovým šarmom. 75% ()