In-su pracuje v koncertní hale, kde instaluje vybavení na hudební vystoupení. Jednoho dne je však zastižen nepříjemnou zprávou. Jeho manželka se stala obětí dopravní nehody. Jenže v autě nebyla sama a tak se In-su před operačním sálem v nemocnici setkává s manželkou druhé oběti. Zprvu se zdá, že šlo jen o služební cestu, ale po přečtení manželčiných zpráv v mobilu a informací z jejího pracoviště dostává In-su jasnou představu o tom, co doopravdy jeho žena v autě ten den dělala. Aby zjistil víc, pokouší se navázat bližší kontakt s manželkou druhé oběti. (EMIA)

kikuka

Krehké, jemné, opatrné. Toľko o emóciách vo filme. Krehký a silnejúci. Toľko o filme. [Ak by to niekoho zaujímalo: kamkoľvek, kam ma vezmeš.] ()

gibbon

Film v němž je smutné vše, včetně milování. Trýznivým způsobem, který člověka nenechá uchýlit se ke komfortu slz a zrádně ho po skončení zanechá ještě v horším stavu, než ho přijal. A nepomůžou ani milé drobnosti, jako rozpoznaná Boseongská čajová plantáž v kalendáři Samcheokské nemocnice... ()

Philcze

Citlivé a krásné drama protkané smutkem i novou nadějí, která může přijít v ten nejnečekanější moment. Co je ale důležitější – odehrává se v magické době, kdy jste mobilem vyřídili všechno důležité, dokonce pořídili nemotorné selfie na pláži, ale nemuseli se bát, že spolykají váš život. Být někomu nablízku znamenalo být na vzdálenost jednoho telefonátu, stejně ale bylo mnohem snazší ztratit kontakt. O to víc záleželo na spojení v konkrétním čase a místě, v tomto případě kolem zasněžené nemocnice, v přilehlém hotelu a několika restauracích. Jakkoliv by April Snow po drobných úpravách zřejmě zabodoval i dnes, třeba jako jedna ze zaměnitelných netflixovských romanťáren, s odstupem tkví jeho největší síla v perfektním a místy srdcervoucím zobrazení éry, která se kvůli našemu nedůvěryhodnému vnímání času může zdát jen několik let vzdálená, ale ve skutečnosti je už dávno pryč. Třeba si na ni vzpomenete příště, až v dubnu nečekaně zasněží. 90% ()

runner85

Tak toto nie ... i keď beriem fakt že je to milé, citlivé, ale je to tak neskutočne pomalé a predvídateľné že som sa nudil a čakal kedy to konečne skončí ... moje dve hviezdy sú za hudbu a hercov ... ()

Tyckin

Jednoduché, smutné, dojemné, krásné, Ye-jin Son opět výtečná. Takhle po druhém shlédnutí v cca 2letém odstupu celkem marně hledám korejský snímek, kde jsem viděl tolik intimností - a ne že bych si při účasti Son Ye-jin tedy nějak stěžoval :-) ()

dezorz

Vyrazne pomaly az nNekorejskky dojak, necudo, ze v korei skor prepadol a ze zaujal prave japoncov. (v case premietania to bol najupsesnejsi korejsky film v japonsku, prekonal ho mesiac na to az moment to remember) ()

4daPeace

Verdikt: Opravdu hodně silný a emotivní film, navzdory tomu, že se po většinu filmu nemluví a divák sleduje dlouhé záběry minimalistických hereckých výkonů. Nějaký čas to ještě budu zpracovávat. ()

snob

Tak jsme si poplakali až nám uši uschly. Naprosto prázdný a bezduchý film na téma ona jemu on jí a všichni všem. A ten necezený, tak dokonale idiotský kýč na konci mě dojal, že bych si nejradši své slzy vymlátil na tvůrcích. Něco tak špatně odhadnutého jsem dlouho neviděl. Bůh mě netrestej, ale tvůrce takových filmů přetáhni minimálně pohrabáčem. Tfuj. Um jak z hnoje za bordelem. ()

Laputa

OST skvělé, Ye-jin Son tradičně vysoký výkon. Bohužel to bylo místy hodně nudné, ale jinak hezký film. ()

forsythia

Příliš pomalé stokrát omílané totéž. A tak nějak bez ničeho navíc, co by mě okouzlilo, co by na mě zapůsobilo. Pocitově chladné, stejně jako ten sníh. Vločky jsou možná krásné, do detailu propracované obrazce, ale studí a rychle se rozplynou. ()

t_gon

Jakkoliv mám korejské míchanice žánru rád, obzvláště honosí se film nálepkou Drama / Romantický, tak zde přišlo velké zklamání, které celkem přesně vystihnul numi! Navíc první část filmu je bez jakékoliv známky dramatu a samotná romance se začne na povrch protloukat velice pozdě a na krátko, než abych si ji stačil povšimnout. Minimum dialogů a hudební složky jen přispělo k mému “nezajímavému pocitu“ z filmu… ()

Brandon

Máte někoho, komu věříte, někoho, komu se plně oddáváte. Přítele, přítelkyni, manžela, manželku. A on vás jednoho dne zradí, podvede. Cítíte nenávist, smutek, lítost, vztek. Stejně tak jako dvojice v April snow, kterou společný osud svede dohromady. Film, ve kterém se moc nemluví, film, ve kterém vládno ticho, melancholie a ve vzduchu se vznáší hodně otazníků. Proč???? ()

Kalidor_

Tragédie bližních, která spojila dva lidské osudy dohromady. Jenže 105 minut takřka statických tichých záběrů na dva posmutnělé lidi, to mě ke konci už trochu užíralo. ()

kklepkaa

Úžasná komorní záležitost. Krásná ukázka toho, jak k zobrazení silného příběhu není potřeba přehršel dialogů a herců. Korejci prostě tohle umí. K Ye-jin Son není potřeba nic psát, Yong-joon Bae se své role zhostil se ctí. ()

Lučo

Krásny, komorný film s nádhernou hudbou, ktorému ale v mojom prípade voľačo chýba na absolútne hodnotenie. Emocionálny dopad nebol až taký silný ako v iných kórejských filmoch, ale aj napriek tomu je to výborný film. ()

noctambule

Nemůžu tomuto filmu nic vytknout, přesto hodnotím, jak hodnotím. Na mě Oechul nefungoval, odehrával se mi před očima smutný příběh dvou lidí, skvěle zahraný s nádhernou hudbou, který by za normální situace měl vyvolat proud slz, ale mě neroztesknil, ani kapka! (když už nedojme ani jihokorejský film, tak co tedy?:-)) Šťasten každý, koho film pohltí. Možná je to způsobeno aktuálním rozpoložením a nebo tím, že na jarním sněhu neshledávám nic poetického. ()

Káronoš

Živý a silný příběh o muži a ženě, kteří přišli o svojí drahou polovičku v autonehodě a díky ní se poznali. Film vypovídá o lásce z toho bolestivějšího úhlu, jde o o milostný vstah vzniklý z utrpení. Herecké obsazení bylo bezchybné (moje oblíbenkyně Ye-jin Son mě nezklamala). Jedná se o hodně komorní a SYROVÝ počin, který je precizně natočen a z daného žánru jeden ze skvostů. Taková příjemná změna od hollywoodu a u mě další bod pro korejské dramata. Jen tak dál... Hodnocení:8/10 (BTW:překrásná hudba) ()

kukentipla

O čem to je? Zatímco životní partneři hlavních hrdinů leží v komatu po společné autonehodě, ti dva nechtě našli cestu do svých srdcí...... Co já NATO? April snow je tiché, pomalu plynoucí drama, jenž ctí sílu nevysloveného. Tisíce slov nedokáže nehradit jeden všeříkající srdcedrasájící pohled, což tvůrci moc dobře vědí a tak se divák dočká mnoho mlčenlivých scén (s nimiž nemá ústřední pár v podání Yong-jun Baye a Ye-jin Son sebemenší problém), což může někoho odradit. Ještě několik dní po shlédnutí, jsem nedokázal myslet na nic jiného. Vážení tohle je dokonelé filmové drama s citovým přesahem. ()