Píšící režisér M. Night Shyamalan (Vesnice, Znamení, Vyvolený, Šestý smysl) přináší originálně pojatý příběh svým dětem – Žena ve vodě. Údržbář Cleveland Heep (Paul Giamatti) se straní lidí a tiše žije mezi vyhořelými žárovkami a pokaženými spotřebiči obytného komplexu Cove. Jednou však přijde noc, která navždy změní jeho život - objeví tajemnou mladou ženu Story (Bryce Dallas Howard), která žije v přívodních šachtách pod bazénem obytného komplexu, kde se stejně jako on skrývá před zraky ostatních. Cleveland zjišťuje, že Story je vodní nymfa z pohádek na dobrou noc, které tajemná stvoření brání v tom, aby podnikla náročnou cestu z našeho světa do toho jejího. Story je obdařena schopností předjímat osudy Clevelandových sousedů, jež jsou úzce svázány s tím jejím. Společně pak všichni musí rozluštit sled tajemných kódů, které jí opět otevřou cestu ke svobodě. Čas však běží jako splašený kůň a lhůta, během které se Story může vrátit domů, se chýlí ke konci - ale všichni nájemníci dávají své životy solidárně v sázku, aby jí pomohli. Cleveland je pojednou nucen utkat se s démony, se kterými do Cove přišel a kteří se jej drží, všichni obyvatelé domu pak musí užít zvláštních schopností, jež jim Story pomohla objevit, aby zachránili nejen její svět… ale i ten náš. (oficiální text distributora)

infernet

Asi jde někdy opravdu jen o to věřit... .Je to prostě hezká pohádka pro dospělé. Mimochodem James Newton Howard je génius. ()

natalie15

Aj napriek veľmi rozporuplnému hodnoteniu ktoré som tu našla, som sa rozhodla že si pozriem film s "tým čudným názvom", aj keď som vôbec nevedela, čo mám od toho očakávať. Prvých pätnásť minút som sa len nemo dívala na obrazovku a pýtala sa sama seba: Čo to má vôbec byť? No potom som akosi mimovoľne vypudila z mysle tieto otázky a aj všetko iné a nechala som film, aby mi rozprával svoj príbeh. Dáma vo vode je svojím spôsobom hlúposť a ani výprava na prvý pohľad nie je rozprávková, aká by podľa príbehu mala byť. No na druhý pohľad je zas veľmi účelová. V každom dome žije človek, každý človek má jedno poslanie, ktoré prebudí nymfa (teda morská panna), ktorá bola tomu človeku predurčená. Potom ma však ten príbeh pohltil - veď je to predsa pekné, také plné nádeje a krásy, dobroty v ľuďoch. Keď zapnem doma televízor, vyskočí na mňa kriminálka, kde riešia vraždy, samovraždy a pod. Keď si pozriem správy, vždy niekto niekoho znásilnil, zbil, niekto niečo ukradol atď. Tento film nie je akčný - je to proste rozprávka, ale ona má taký pozitívny náboj, takú krásnu hudbu a posolstvo, že to vo mne zanechalo stopu a večer som kvôli tomuto filmu išla spať s úsmevom. Navyše, Bryce Dallas Howard je krásna a neviem si predstaviť inú herečku, ktorá by sa na túto rolu hodila viac. Každý človek v dome má svoju úlohu, aj keď sa to na prvý pohľad nezdá, skrant je milé oživenie a dodáva príbehu "grády", pretože v celom filme je to on, kto je najväčším nebezpečenstvom. A hudba - no proste musíte počuť aby ste si dokázali predstaviť - je rozprávková. Neviem ako prešiel pán režisér Shyamalan k niečomu takémuto, keďže u neho sme zvyknutý na iné filmy (Šiesty zmysel, Znamenia, Osada), ale náramne sa mi to páčilo. Tento film by si mali pozrieť tí, čo majú zlú náladu - a keď ho dopozerajú ich nálada sa určite zlepší. Dáma vo vode je rozprávka s hlbokými myšlienkami a s posolstvom, ktoré nenechá nikoho chladným, snáď iba kameň. Každý tu má svoje poslanie.... odteraz tomu vážne verím :-). ()

Goodmen

Začíná být čím dál více vidět, že Shy si točí už jen pouze pro sebe. Film má určitě svou zajímavou pohádkovou atmosféru, pěknou hudbu a tradičně skvělý výkon Paula Giamattiho. Co ho však potápí jsou místy velmi trapné scény (např. závěrečný monolog filmového kritika či všechny scény ve kterých vystupuje sám režisér), několik děr v příběhu (např. změna barvy vlasů B.D. Howard) a hlavně to, že je celý film prakticky o ničem a ani nevím co si o něm mám myslet, ale to je spíše na vině pana "do sebezahleděného režiséra". ()

melis.cuga

4 alebo 3 hviezdičky? Rozmýšľal som čo je tým faktorom ktorý rozhodne. Na jednej strane Shyamalan ktorého orezané jadro cítiť v každej scéne. Na druhej strane bezvýhradná rozprávkovosť ktorú nemožno nevnímať. Pán režisér tu nezabudol nič zo svojej ostrieľanej atmosférickosti, no zabudol jedno...osloviť diváka. Lady in the Water je dobrým filmom keď poznáte Shymalanov podpis a do detailov ho skúmate. Celok je však príliš nezaujímavý na to aby upútal všedného diváka. Paul sa zhostil svojej postavy s nadšením, avšak to nie je všetko. A na druhej strane, byť režisérom Šiesteho Zmyslu nestačí. Shyamalan po svojom úspechu začína pokulhávať a tento film je toho príkladom. Atmosféra totiž, prekvapivo, nezaujímavý film nezachráni. ()

Cannonball

Po kasových trhákoch ako bol napr. Šiesty zmysel alebo Znamenie som očakával nárast kvality spôsobenú finančnou nezávislosťou režiséra. Osada sa mi páčila ale tento film ma sklamal neschopnosťou vytvoriť napätie tak typické pre Shyamalanové filmy. Najviac ma potešil koniec filmu lebo ukončil to trápenie. ()

merley

Žena ve vodě má několik velkých slabin. Tak například naprosto nesmyslnou víru všech zúčastněných v "poslání" nebo velmi uměle působící scénu se smrtí filmového kritika, která byla pokusem o nevím co. Když ale pochopíte záměr M. Night Shyamalana a díváte se na jeho výtvor s dětskou vírou v nemožné, zkrátka jako na moderní pohádku - kterou doopravdy je - pak najednou minusy nejsou podstatné a rozplývají se v silném a podmanivém kouzlu příběhu podbarveném emocionální hudbou. No dobře, přešlap se scénou Skrunt vs. Kritik mě stejně nedá spát ale to je vlastně taková piha na kráse filmu :-) 90% ()

honzic

Bohužel další úpadek, sice ne tak nudné jako Vesnice, ale na mne už moc bláznivé a scifi a bez větší myšlenky, pohádkové. Hodnocení: 45 % ()

Elessar.

Podarený filmík, tentoraz trochu viac ako rozprávka. Ten filmový kritik je super postava, ako ho nič nemôže prekvapiť a podobne. Dobre sa na to pozerá a má to svoju atmosféru. ()

tsatsiki

Původně jsem chtěl dát odpad, ale scénář nějak drží pohromadě, herecké výkony jsou ok, ale jinak je to slátanina a neskutečná nuda.Vlastně jednu hvězdu dávám z milosti.Od režiséra Šestého smyslu a Času jsem čekal mnohem víc.15%. ()

Goodlooker

Po prvním shlédnutí musím říct, že se ind M. Night Shyamalan vrátil opět ve vrcholné formě. Jeho schopnosti s kamerou jsou, jak všichni víme, opravdu skvostné a když se k tomu navíc přidá poměrně sympatická stopáž (106 minut) výborný Paul Giamatti, Shyův objev - dcera Rona Howarda Bryce a milý, nepřeplácaný scénář, nemohla Žena ve Vodě dopadnout špatně. Je to velice milý a zábavný film, který se spíše podobá Vesnici než Šestému Smyslu. Asi se názory na něj budou stejně různit. Takto to je další zásah do vln Hollywoodských filmů snímkem, které přitom vůbec Hollywoodský není! 90% ()

maruji

Naprostá hovadina se slušnými hereckými výkony a minimem povedených scén, Shy by měl jít do důchodu, už to neutáhne. Narozdíl od jeho předchozích snímků tohle není ani napínavé a už vůbec ne šokující. Vata, vata, vata. ()

_Irbe_ odpad!

Shyamalanova tvorba je podle mě silně na takové podivně sinusoidě která se ale bohužel stále zmenšuje. Výborný šestý smysl, nudné Znamení, relativně koukatelná Vesnice a teď jasně to nejhorší, Žena ve vodě. Asi nejsem naladěn na stejnou strunu jak tvůrce, ale tady mi to pletení tajemné pohádky s naprosto zbytečnými lekačkami šíleně vadilo a to ještě nemluvím o tom že "záporák" vlk byl dost k smíchu či pláči než aby na někom vyloudil známky strachu. Vedlejší postavy (včetně té pana režiséra) naprosto ploché, nudné. A takhle bych mohl pokračovat dál a dál. ()

Doctord

Stále se nemůžu zbavit pocitu, že jsem tu atmosféru už někde zažil?!.....Už to mám, jsou to předešlé snímky Shyamalana, které na mě působí všechny stejně. Ale co se mu nedá jednoznačně ubrat je opět kvalitní a netradiční scénář. Kdybych hodnotil pouze scénář (případně námět) , tak jednoznačně 5*,ale film je složen z více aspektů ,které mi příjdou stejné. ()

Gwilwen

Zajímavý námět rozvedený ale do strašné nudy. Tedy alespoň pro mě. Nesympatičtí herci, nepovedené triky. Ruce pryč. ()

Petrik82

Filmík určený predovšetkým pre unik z reality každodenneho života, viac či menej význámným osob..Dej a pribeh sa stava zaujímavým ak sa zadívate naivnými priam detskými očami a nechate sa nachvílku unášat obyčajnou jednoduchou rozprávkou...Laskyplné na jednej strane a desive na druhej..Niesom zastancom nelogických a fiktivnych pribehov ale na tomto bolo niečo čo ma nuti dat 4...Kdo hodnotil podobne vie čo mam na mysli.... ()

Mistle_

Pohádka, ale krásná. Pan Shyamalan je příkladem režiséra stavějící spíše na svém talentu, než na zkušenostech. A umí vykouzlit s relativně malým štábem a týmem lidí příběh, který je silný. Těším se, až to udivím znovu. ()

Film mne překvapil, říkala jsem si něco lehkého a pohádkového na dobrou noc a on to skoro horor. Ze začátku to vypadalo jako strašná slátanina, ale ke konci už to nebylo zas tak špatné a napínavé to bylo rozhodně. Pokud se rádi nenáročně bojíte, doporučuji:) Ale stejně... Mne by prostě zajímalo, co se stalo s tím kritikem! ()

A profesorem Moriartym se stává...

A profesorem Moriartym se stává...

30.09.2010

Shyamalan: Rostliny jsou špatné, áno?!

Shyamalan: Rostliny jsou špatné, áno?!

01.06.2007

Blizard ve filmu

Blizard ve filmu

10.05.2006

Resident Evil, Doom, Mortal Kombat, Alien vs. Predator, Street Fighter, Super Mario Bros, Wing Commander a Dvojitý drak mají něco společné s novým projektem v těchto chvílích dorážejícím na pracovní… (více)