Drátěnou košili v pračce nevypereš, aneb současná doba si nedokáže vážit statečných rytířů. Stačilo se jen omylem napít lektvaru namíchaného nepřátelským kouzelníkem a rázem se rytíř Godefroy a jeho sluha Jacquouille (již podle tohoto jména poznají Francouzi, že se jedná o zcela neurozeného člověka) ocitli ve 20. století. Samozřejmě, jak už to ve Francii bývá, našli své potomky, i když zrovna ne na takové úrovni, jakou by si představovali. Šlechta, potomci statečných rytířů, zchudla a v jejím zámku se naopak usídlil potomek vykutálených sluhů, který si jen změnil jméno z posměšného Jacquouille na důstojnějšího Jacquarta. Samozřejmě, že se pán i jeho sluha nejdříve ocitnou v blázinci, ale šlechtická krev se nezapře a Beatrice, jako přímý potomek rytíře Godefroy de Montmirail, se o svého předka postará... Režiséra Jean-Marie Poirého známe především díky jeho vynikající komedii Operace Corned Beef, kde se také objevila trojice komiků, kteří ve Francii patří ke špičce v tomto žánru: Jean Reno, Christian Clavier a herečka s neobyčejným komediálním talentem Valérie Lemercier. V Návštěvnících si je navíc užijeme v dvojrolích předků a potomků. (Česká televize)

Hawaj

Skvělé, bezprostřední, omračující, nečekané, dokonale potrhlé a evropské. Todle mě rozsekalo. Geniální začátek. ()

johnny01

Mnoho zábavných situací vytváří skvělou komedii, které se však nevyhnula některá hluchá místa - oba hlavní hrdinové fungují skvěle mezi sebou, bez nich je to slabší. ()

adamix

Perfektne poprepletaný dej s komickým stredovekým duom Reno - Clavier v širokej spleti hlášok, smradľavých nôh, zničených áut či neskutočne vtipných situácii sprevádzaných pútavou hudbou a trochu netradičným štýlom ,,uškriekanej'' komédie. ()

cinema_cz

Ne, nečekejte žádné zázraky, ale těšte se na celou řadu gagů, přirozeně vyplývajících z dané situace. Je to tak trochu "broučkiáda" naruby a navíc po francouzsku. 60 % (Tomáš Hoffman, Ci 06/1993, str. 62) ()

ostravak30

Jean-Marie Poiré dělal scénáristu u Sedmé roty, takže zkušenosti s bláznivými situacemi rozhodně využil. Jako od režiséra jsem od něj sice nic neviděl. Ale že se toho dá vymyslet spousty, když se středověký rytíř se svým panošem ocitnou v naší době je vcelku jasné. Jean Reno a Christian Clavier se navíc potkali už  podruhé a celkově hráli v celé řadě filmů, takže je jasné, že jim to klape. Návštěvníci svým pojetím odkazují na staré francouzské komedie, dnes už de facto vymřelý druh, které se pyšnily bláznivými situacemi odehrávajícími se v rychlém sledu za sebou. Stejné to bylo i s dialogy, které je opravdu obtížné někdy sledovat a aby vše klaplo, musí to být podpořeno hereckými výkony, což se podařilo. ()

brzozin

Mám docela rád historické filmy, miluju filmy o cestováni v čase a docela dost nesnáším přiblblé francouzské komedie. Takže výsledkem je kompromis. Přitom samotný námět je zajímavý, herecké hvězdy se tu taky vyskytují. Celý film ale zabíjí neskutečně otravné pitvoření, poskakování, přehrávání a neurotické vřeštění všech postav. Po shlédnutí tohoto tolik opěvovaného majstrštyku mi začalo cukat v pravém očním víčku a nechce to přestat. Dívat se na to ještě jednou, asi bych musel vyhledat odbornou pomoc. ()

JohnKEANE

Asi nikdy by ma nenapadlo že vo francúzsku vznikne taká výborná komedia!A to nechcem urážat klasiky typu Fantomas atd.Dvojica Reno-Clavier tu predvádza priam neuveritelné kúsky a to vsetko s takou dôverihodnostou až je mi to podozrivé.Proste nezabudnutelný zážitok. ()

Prosper

Che můj bratříček Jacquoill mor na něj ať je zaslanej by vám o tom řekl víc. Ale můj milostivej pán ho popožene před soud neboť šmuky zcizil a je mu třeba ruku uzříznoooouuuut!!! ()

dražis

Nejlepší komedie všech dob, ve které se vrchnost nezastaví před ničím nebo před někým. A žebrota trpí a trpí. Je jasné, že to nemusí být něčí šálek medoviny, ale pokavaď vás tento film osloví tak to bude plnou silou meče přímo do srdce. Jsem na bowlingu pane, s paní Jinett. Pět hvězd. ()

Matamoroz

Když jsem tuhle komedii viděl poprve, připadala mi báječná. Nedávno jsem viděl znovu, s odstupem několika let a ejhle, kouzlo bylo pryč. Zápletky jsem si pamatoval, takže mě už nepřekvapily. Navíc, možná díky dabingu mi skoro všechny scény připadají moc "ukřičené". Spousta zmatku a moc hluku. Christian Clavier a Jean Reno jsou skvělí, ale dřívější lesk pro mě opadl. 60%. Upraveno: včera jsem viděl film znovu, asi v jinem rozpoložení a hvězdičku přidávám... ()

natalie15

Komédia komédii. Smiala som sa celý čas. Jean Reno a Christian Clavier nezabudnuteľný. Ten rýchly strih a zvláštne uhly kamery, skvelá hudba a vynikajúce nápady, výborné herecké výkony... Proste jeden z mojich naj filmov (do 10 sa žiaľ nezmestil, ale zaslúži si odo mňa 90% a 5 hviezdičiek). ()

xpaja

Jedna z nejlepších francouzských komedíí, která se neomrzí ani po několika reprízách. I když spíš než komedie je to groteska zahraná ve zběsilém tempu. Humor je trochu obhroublý, ale vzhledem k původu hlavních hrdinů to celé funguje a drží pohromadě. Reno i Clavier hrají skvěle. Dávám --- == 78 % == --- . ()

Darth Kedr

Úžasná francouzská komedie s geniálním nápadem - střet středověkého rytíře a jeho poskoka s uspěchanou současností. Funguje to na výbornou, komické situace přichází jak na běžícím páse, o zábavu tedy není nouze. A ústřední dvojice Jean Reno - Christian Clavier je skvělá. Téměř dokonalá komedie. ()

carl.oesch

Asi jedna z posledních "velkých" francouzských komedií a tandem Reno-Clavier asi jedna z posledních francouzských filmových komických dvojek. Přitom jak Reno tak (kupodivu) i Clavier nejsou v žádném případě klasičtí komici, ale spíš charakterní herci (Reno určitě...). Film má strhující tempo, člověk se směje prakticky pořád a pořádně nahlas. Ano, takhle by se chovali "návštěvníci" ze středověku v dnešní době a člověk nemůže neocenit, že scénárista si dal i tu práci, aby rozlišil podstatně inteligentnějšího hraběte a jeho zcela primitivního vypráskaného sluhu, který celou dobu nepochopil, kde to vlastně ej a co se stalo.....Film má i onu logiku v rámci žánru (nádherná scéna se "spojením" prstenu, která z hororově laděného úvodu vyvrcholí v další z roztomilých a rozpustilých taškařic), ale možná že díky své sentimentálitě mně dostává i scéna, kdy se Godefroi vrací do své doby a loučí se svou pra, pra, pra dcerou, přičemž je zcela šťastný, protože viděl své pra, pra, pra potomky.....Co mně ve filmu maličko vadí je Valerie Lemercier a o něco víc i Marie-Anne Chazel. jejíž nesympatičnost je dána ale charakterem postavy. Ale přes to všechno dávám pět hvězd a dodal bych, že Francouzi v tomhle filmu ukazují jednu drobnou dovednost, které se nevěnuje až zas taková pozornost, ale je pro ně dost typická - práci s klasickou hudbou. Kromě Ery, kterou není třeba komentovat a vlastní originální hudby k filmu je sem skvěle zapojená hudba Felixe Mendessohna Bartholdyho...... ()