Drátěnou košili v pračce nevypereš, aneb současná doba si nedokáže vážit statečných rytířů. Stačilo se jen omylem napít lektvaru namíchaného nepřátelským kouzelníkem a rázem se rytíř Godefroy a jeho sluha Jacquouille (již podle tohoto jména poznají Francouzi, že se jedná o zcela neurozeného člověka) ocitli ve 20. století. Samozřejmě, jak už to ve Francii bývá, našli své potomky, i když zrovna ne na takové úrovni, jakou by si představovali. Šlechta, potomci statečných rytířů, zchudla a v jejím zámku se naopak usídlil potomek vykutálených sluhů, který si jen změnil jméno z posměšného Jacquouille na důstojnějšího Jacquarta. Samozřejmě, že se pán i jeho sluha nejdříve ocitnou v blázinci, ale šlechtická krev se nezapře a Beatrice, jako přímý potomek rytíře Godefroy de Montmirail, se o svého předka postará... Režiséra Jean-Marie Poirého známe především díky jeho vynikající komedii Operace Corned Beef, kde se také objevila trojice komiků, kteří ve Francii patří ke špičce v tomto žánru: Jean Reno, Christian Clavier a herečka s neobyčejným komediálním talentem Valérie Lemercier. V Návštěvnících si je navíc užijeme v dvojrolích předků a potomků. (Česká televize)

michalkop

Bláznivá střeštěnost. Vtipnější než jsem čekal. Trochu mi vadí postavička p. Ginette. Po shlédnutí dvojky, zvedám jedničce hodnocení. ()

B.e.r.n.y

V tomhle případě skutečně musím dát pět hvězdiček. Protože u této komedie jsem měl záchvaty smíchu po celou délku filmu. Na spočítání scének u kterých jsem se zasmál nestačí ani prsty obou rukou. Clavier a Reno jako by se pro tyhle role narodili. Jedna z mých nejoblíbenějších komedií vůbec. ()

Mocca

Jedna s nejlepších komedií co vůbec je,když sem to viděl poprvé tak sem se nemohl přestat smát.Jacquouille to je pěkně prohnilá a zbabělá postava a hlavně velice legrační.Opakem je šlechetný Godefroy udatný který je vzdělaný a šlechtic který na svých državách rozhoduje o životě a smrti,spojuje je jedno a to smrad.Na vzájem se doplňují a vzníká stoho neskutečná podívaná vřele doporučuji.Kdo má alespoň malý smysl pro humor nebude zklamán naopak.Nechápu (Dauglas a lima) takové hodnocení jsi to rozhodně nezaslouží ,ale každý má svůj nazor. ()

StanGoodspeed

Kamarád mi řekl že je to nejlepší....... a já mu na to, jestli se nezbláznil. Komedie která byla vtipná jen místy, některé věci které vtipné asi být měly mi tak vůbec nepřišli. Strašně mi vadilo střídání naprosto božích scén s uplným marastem :-( Potenciál asi ano, finální výsledek ne.60% ()

skepticka

Smiala som sa, až som sa chytala za brucho:-) Skvelá komédia a povedala by som,že v nej možno chvíľkami Clavier zatienil aj môjho obľúbeného Rena.Doporučujem. ()

AltairAhad

Shlédla jsem to teprve nedávno, ale zase musím říct, že jsem se nikdy nezasmála, tak jako tady. Dabing je perfektní a děj je taková sračka až se mi chce brečet, ale přes ty všechny hlášky jsem si ani nějaké dějové linie nevšímala! Paráda! ()

horrormaker

Ak by mi niekto dal na výber, či je lepší film ´´Drž hubu´´ alebo ´´Návštevníci´´, tak rozhodne Návštevníci, lebo je to skvelý film o skvelom príbehu, ako sa dostane chrabrý rytier a jeho sluha zo stredoveku do súčastnosti. Hned zo začiatku, jak sa tam dostali som nemohol z toho čierného poštára, ktorý bol z toho taký vystrašený. No povedzme si na rovinu, kto by sa nebál? ()

Nemezzis

Bezpochyby, moje nejoblíbenější komedie. Reno+ Clavier francouzská elita. Pro Claviera životní role, ty jeho ksichty... love it .Dále bych vyzdvihnul český dabing, který posouvá tuhle komedii eště víš, kopec hlášek, který často používám (to je moje fešanda, no... pane jo) a mnoho dalších.Era-soundtrack,kostými,kamera,prostředí vše za jedna... . V reálné době, nádech fantasy, srdcová záležitost. ()

lu1

Ne! ne! a ne! Chápu, že každý se baví u něčeho jiného, ale 80%??? Nejlepší komedie, jako jste kdy viděli? Tak já jsem se zasmála dvakrát, a to ještě hodně přeháním. Mně to prostě přišlo uřvané, afektované a trapné. A to jinak francouzské filmy miluji. Asi jsem se navnadila Jeanem Reno ve vynikající komedii Tais-toi! kde byl opravdu skvělý, jako ve většině filmů, ale tohle je u mě propadák. ()

nudlis

V některých momentech jsem řval smíchy (určitě u většiny kousků sluhy Claviera a hodně mě bavil taky zubař), jiné momenty mi moc neseděly (hlavně ta žebračka v podání M.-A. Chazel). Ale celkově hodně dobrá šílená komedie. Ano, šílená, protože "bláznivá" je slabý slovo. ()

carnacv

Z počátku nemastný, neslaný úvod se nečekaně rozjel a nabídnul pečlivě naservírovaný střet minulosti s budoucností, který stojí hlavně na hereckých výkonech a dokonale připravených vtipných situacích. Zasmál jsem se, a to je u komedie to nejdůležitější. ()

kodwin

Mám neodbytný pocit, že se z dané zápletky dalo vytěžit více. Pár (pro mě) vtipných gagů jsem zaznamenal, ale celkově trochu zklamání. Herecké výkony hlavních protagonistů byly výborné, scénárista ale mohl vymyslet bohatší příběh více postavený na paradoxech minulosti a současnosti. ()

VillageTalks

Film, který je již pro mnohé spíše kultovní záležitost, S Renem a Clavierem v hlavních rolích rytíř a sluha, kteří se po vypití lektvaru od kouzelníka(Jacquouille: Nepijte to, pane! Proměníte se v ropuchu, kozla, potkana nebo prdel jeptišky! Godefroy: Možná máš pravdu, Na, napij se první. Jacquouille: Proč já? Godefroy: Aspoň uvidím, jak se proměníš v tu prdel.) ocitají v 20. Století a za chvíli se ocitnou v blázinci, kde se jich avšak ujme Godefreyho potomek Beatrice. Film je opravdu plný vtipu a opravdu se toho nebojí, takže se po celou dobu budete válet smíchy, opravdu kvalitní komedie, která si na nic nehraje. ()

Mark1983

Tedy francouzské komedie v hodně případech jsou nezapomenutelné, ale ať se na to dívám, jak chci, první díl Návštěvníků mě osobně a vlastně nám všem u nás doma přijde bez ohledu na vysokou klasifikaci jako nejslabší. ()

nagasek

Dle meho nazoru zivotni role pro Jeana Rena a nejlepsi komedie vsech dob vyrustal jsem na tomto filmu skoda ze uz se takove filmy moc netoci az na posledni Navstevniky 3 Revoluci coz uz nebylo ono... ale za me plny pocet!!!! ()