Lví král (2019)

Splněných dětských snů není nikdy dost. Jsem rád, že tuhle vizuální orgii, extázi a national geographic hadr mezi ně mohu bez výčitek zařadit.

Tajemství těla (2017) (pořad) odpad!

Pořad těžící z pokusů se zaměřením na optické klamy, odvádění pozornosti a dělání si ouchcapků z lidí na ulici. Ne děkuji...

Rozpolcený (2016)

Obsahuje náznak spoileru... Myšlenka filmu je bezesporu zajímavá, herecké výkony bravurní (McAvoy, Anya Taylor-Joy, příběhově slabší. Děj zamrzává pořád na stejném místě a je složen z psychiatrických sezení a vyhrocených pokusů o útěk. Zalíbilo se mi, že se v průběhu filmu seznamujeme i s pokroucenou minulostí dívky, ne jen s tou Kevinovou. S přiměřenými fantasmagoriemi ve filmech/knihách problém nemám, ale sem mi ta poslední půlhodinka prostě nezapadla, ačkoliv jsem happyend neočekával... Atmosféru a napětí film kouzlí slušně, ale nemůžu se zbavit pocitu, že by tento počin byl o mnoho lepší/působivější v knižní podobě.

Polární expres (2004)

Byla vytvořena kýčovitá, efektivní, dětská záležitost, která více než z vánoční atmosféry těží z prostředí zamrzlých lesů, skal a jezer. Ať tak, či onak. Žeru to tvůrcům i s navijákem. Vánoční čas už mám s tímto filmem pevně spjatý a nikdy si ho nenechám ujít. Pasáž s tulákem na střeše vlaku je moje nejoblíbenější. Soundtrack Alana Silvestriho vše krásně podmazává.

Hon na myš (1997)

Jako malý jsem tuhle záležitost miloval. A ani teď, když se naskytne příležitost, si ji ujít nenechám. Potěšující herecké obsazení, kupa vtipných a akčních scén. Za mě poctivé čtyři hvězdy!

Žraločí tornádo 3 (2015) (TV film)

Opakovaný vtip bohužel skutečně přestává být vtipem a i přes všechen nadhled je trojka jen opakováním veskrze toho samého a přilévání větší porce stupidity... Jednu hvězdu dávám za závěrečnou scénku, na kterou se vyplatí počkat si a u které jsem se jako jediné zasmál...

Neprůstřelný mnich (2003)

Co k tomu říct. Dá se tohle vůbec nějakým způsobem brát vážně? Za mě tedy rozhodně ne. Jedná se primárně o komedii a snímek se i tak chová a sám sebe vážně rozhodně nebere. Bohužel momentů u kterých jsem se od srdce zasmál bylo skutečně málo. Nejvíce asi u scénky s "jeřáby"... Yun-fat Chow se role zhostil poměrně slušně a ani Seann William Scott se svými xichty nezklamal. Co se příběhu týče, tak ten tuctovější asi být nemohl. Jednu hvězdu navíc uděluji za skutečnost, že mě snímek navnadil k pravidelnému pití máslového čaje a také slušný soundtrack by byla škoda neocenit.

Spider-Man: Homecoming (2017)

Tak takhle ne... Vůbec nepobírám jak se tohle může někomu líbit víc, než trilogie (nebo přesněji řečeno dilogie) od Raimiho... Z mého pohledu nemůže být o srovnávání vůbec řeč. Nesympatického hlavního hrdinu "od Webba" nahradil ještě nesympatičtější, otravný a o dobré tři roky mladší hlavní hrdina. Akční scény jsou sice vymazlené, ale na to už od Marvelu musejí být všichni navyklí. Záporák místy celkem fajn, ale do hloubky se s ním neseznámíme a do zákulisí jeho vzestupu také pořádně nenahlédneme. 30%

Pátek třináctého 4 (1984)

Jason nám již počtvrté přinesl plnou nůši toho, co od něho fanoušci očekávají. Nulovou výřečnost, nekompromisní gore mordy a i na onu smrtelně přesnou letící dvoubřitvou sekeru došlo. Slasher z osmdesátých let jak se patří a za mě poutavější než předchozí díl. 90%

Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta (2017)

První třetina filmu je poměrně zdařilá a slušně mě bavila. Jack už sice zdaleka není to, co býval, ale přesto ještě místy tasí nějakou pamatovatelnou hlášku a gesto. Bohužel s přibývajícími minutami se snímek mění v poměrně značnou slátaninu, kterou scénáristé horko těžko drží pohromadě. V tom důsledku je dost pravděpodobné, že finální "rozuzlení" (nebo jak tomu vlastně v tomhle případě říkat...) vás nijak nezasáhne. Triky a efekty evidentně nejsou vše. Nově obsazené postavy neurazí -> hlavně britská imperiální čarodějnice, která si naneštěstí ale ve filmu moc neštrejchla. Barbossa, na kterého jsem se těšil, se taky nijak nepředvedl... Jo a abych nezapomněl -> Zombie žraloci byli fajn! 20%