Drátěnou košili v pračce nevypereš, aneb současná doba si nedokáže vážit statečných rytířů. Stačilo se jen omylem napít lektvaru namíchaného nepřátelským kouzelníkem a rázem se rytíř Godefroy a jeho sluha Jacquouille (již podle tohoto jména poznají Francouzi, že se jedná o zcela neurozeného člověka) ocitli ve 20. století. Samozřejmě, jak už to ve Francii bývá, našli své potomky, i když zrovna ne na takové úrovni, jakou by si představovali. Šlechta, potomci statečných rytířů, zchudla a v jejím zámku se naopak usídlil potomek vykutálených sluhů, který si jen změnil jméno z posměšného Jacquouille na důstojnějšího Jacquarta. Samozřejmě, že se pán i jeho sluha nejdříve ocitnou v blázinci, ale šlechtická krev se nezapře a Beatrice, jako přímý potomek rytíře Godefroy de Montmirail, se o svého předka postará... Režiséra Jean-Marie Poirého známe především díky jeho vynikající komedii Operace Corned Beef, kde se také objevila trojice komiků, kteří ve Francii patří ke špičce v tomto žánru: Jean Reno, Christian Clavier a herečka s neobyčejným komediálním talentem Valérie Lemercier. V Návštěvnících si je navíc užijeme v dvojrolích předků a potomků. (Česká televize)

poet

Táto komédia je strašný úlet a každý rok si to môžem pozrieť a vždy sa na tom bavím. Christian Clavier a Jean Reno svoje postavy zahrali dokonale a prenos "stredovekých reálii do súčasnosti sa im vydaril. ()

Berry

Jedním slovem úžasná sranda, ve které na mě poprvé opravdu zapůsobili jak Jean Reno, tak Christian Clavier. A navíc jsem se u ní mohla umlátit smíchy. Vtipnost v každé scéně!! ()

mirliflore

Ano, Návštěvníci možná nejsou dokonalý film se skvělou režií a převratnými hereckými výkony, ale...když jsem se u nich celou dobu smál, nemůžu dát méně než za 4*.Za 5* to nebude, poněvadž děj a pointa jsou čirý standart, ale jak říkám, ftipných scén jsou ve filmu mraky.Na sobotní večer pro celou rodinu můžu vřele doporučit. ()

ypres.bass

Asi nejlepší komedie o cestování díře v čase. Je vidět že Reno je pan herec a dokáže zůstat vážný i v takovéhle "capině" a na postavu Žakůje(nevím jak se to píše) si režisér nemohl zvolit lépe než Ch.Claviera. --- 85% ()

Tumáš

Bláznivá komedie, která mi zvedne skoro vždy náladu. Jean Reno je výborný a Christian Clavier jako Uj co smrdí jako hnuj super. Holoto všivá. ()

mh.mail

30% - Nemůžu si pomoci, mně se ten film nelíbil. Veselí (nechci ani říkat humor) bylo postaveno především na tom, že ve středověku bylo normální krkat a prdět a nemýt se apod., zatímco dneska to už považujeme minimálně za neslušné. ()

J R C Pecuchet

Vynikající komedie, neuvěřitelné tempo a spád, divák se směje od začátku až do konce. Velmi vkusná zábava. Tento film, co se týče provedení, se pomyslně snaží navázat na vynikající francouzké komedie 60. a 70. let. Zasloužených 5 hvězd !!! ()

Brusíček

Jedním slovem paráda, tohle byl opravdu zářez který se povede jen zřídka. Když jsem komedii viděl poprvé, tak jsem se opravdu válel a slzel smíchy, Žakuj a Godfrua versus dnešní doba (1993), to byla konfrontace která rozhýbala bránice spoustě lidí a to plným právem, vše bylo originální a komedii nedržely jen oba hlavní hrdinové ale vše bylo "vyladěné" . 95%. ()

ivl

Originální komedie, u které jsem se výtečně bavil. Skvělí herci. Navíc neutuchající tempo, které hnalo film od začátku až do konce bez prázdných míst. Jednu hvězdu ubírám pouze kvůli osobnímu vkusu pro totálně ujeté příběhy, který tady bezesporu je. ()

zdeny99

Inteligentně napsaná crazy komedie, která vkusně navazuje na tradici francouzských historických filmů a komedií. Jean Reno coby rytíř a Christian Clavier coby jeho zbrojnoš proletí časem o 900 let dopředu, aby v naší době nechtěně působili jako ti dva největší burani. [22331. hodnocení, 452. komentář, 80%, 478. nejoblíbenější film] ()

gonga

Je jen málo filmů, u kterých jsem se smál, až jsem brečel a tohle je ten nejlepší z nich. Dokonalá komedie. ()

sandis

Promarněná příležitost s jedním z velice dobrých herců. Několikrát jsem se s jistou dávkou pochopení a odpuštění pousmál. 5/10 ()

Heavyman

"Halóóóó co tam sakra dělá??"...)))).."Hovno"!!! Fakt jsem se u toho zasmál a film mně pobavil a zlepšil náladu!! ()

Wolvie

Tahle komedie mi nikdy nepřišla extra vtipná,neustálým obehrávání v televizi se mi pak definitivně zprotivila.Jean Reno je skvělý herec,který si ale bohužel málokdy vybere skvělou roli. ()