Drátěnou košili v pračce nevypereš, aneb současná doba si nedokáže vážit statečných rytířů. Stačilo se jen omylem napít lektvaru namíchaného nepřátelským kouzelníkem a rázem se rytíř Godefroy a jeho sluha Jacquouille (již podle tohoto jména poznají Francouzi, že se jedná o zcela neurozeného člověka) ocitli ve 20. století. Samozřejmě, jak už to ve Francii bývá, našli své potomky, i když zrovna ne na takové úrovni, jakou by si představovali. Šlechta, potomci statečných rytířů, zchudla a v jejím zámku se naopak usídlil potomek vykutálených sluhů, který si jen změnil jméno z posměšného Jacquouille na důstojnějšího Jacquarta. Samozřejmě, že se pán i jeho sluha nejdříve ocitnou v blázinci, ale šlechtická krev se nezapře a Beatrice, jako přímý potomek rytíře Godefroy de Montmirail, se o svého předka postará... Režiséra Jean-Marie Poirého známe především díky jeho vynikající komedii Operace Corned Beef, kde se také objevila trojice komiků, kteří ve Francii patří ke špičce v tomto žánru: Jean Reno, Christian Clavier a herečka s neobyčejným komediálním talentem Valérie Lemercier. V Návštěvnících si je navíc užijeme v dvojrolích předků a potomků. (Česká televize)

Nocturno culto

Francouzi umí natočit dokonalé komedie a tahle mezi ně bezesporu patří ..Parádní humor v podání Rena s Clavierem, jeden z filmů, na které se dá dívat pořád dokola .. ()

Dzvandzi

Ale jo. Já jsem se celkem zasmál a hlavně dost pobavil, vypnul a užíval jsi film. Co také víc chceme u komedie, že ? No, možná by to chtělo více smíchu, ale nato, že se jedná o francouzskou komedii jsem se na moje poměry bavil až dost. Mělo to prostě něco do sebe. Ten smysl, ta doba, herci atd... Takže mě osobně to překvapilo a jsem spokojen :) ()

GTS_PUNK

Motívy cestovania v čase nie sú častým námetom na filmové spracovanie. Ak sa však objavia, hlavní aktéri v nich cestujú zväčša zo súčasnosti do budúcnosti. Vziať však aktérov z ťažkého stredoveku a premiestniť ich takmer tisíc rokov v čase do súčasnosti, to je niečo, čo sa nevidí ešte častejšie. Režisér Jean-Marie Poiré sa však takto bláznivo znejúci námet rozhodol premeniť na skutočnosť, vďaka čomu ponúka filmovému svetu ďalšiu z rady mnohých francúzskych komédií, tentokrát však vo veľmi netradičnom šate. V hlavných úlohách Jean Reno ako Godfory de Montmirail a Christian Clavier ako jeho sluha Jacquoille, sa ocitajú v roku 1993 v modernom Francúzsku, ktoré pre návštevníkov z 12. storočia predstavuje jednu veľkú diabolskú neznámu, s ktorou sa musia vysporiadať. Zhodou náhod narazia na Béatrice (Valérie Lemercier), ktorá má ku Godfroyovi aj napriek takmer tisícročnej dobovej medzere veľmi blízko. Aby to tak ostalo, musia sa Godfroy a Jacquoille vrátiť späť v čase. A je jasné, že dvaja návštevníci z 12. storočia budú vo Francúzsku 20. storočia takmer úplne stratení. O humor je už od samotného začiatku takmer okamžite postarané, pričom práve množstvo komických situácií je hnacím motorom a korením celého diania na filmovom plátne. Pri ich množstve divák dokonca ani nevníma tak úplne to, že príbeh je v celom filme na akejsi druhej koľaji. Ale narozdiel od mnohých iných snímkov to v tomto prípade nepredstavuje problém, keďže situačná komika v jednotlivých scénach je dostatočne kvalitná na to, aby si naplno získavala divácku pozornosť znovu a znovu. Jeden by si možno povedal, že takmer neustály chaos, ktorí hlavná dvojica vytvára sa časom zunuje, no opak je pravdou. Čim ďalej plynie minutáž, tým viac humor graduje. Najmä scény z hotela, s telefónom, či pri jazde autom sú tie, ktoré diváka najviac pobavia. Určite však nemožno opomenúť aj tie odohrávajúce sa v dome Béatrice a jej manžela. Zo všetkých ťažko vybrať tú najlepšiu, keďže každý divák si nájde zrejme tú svoju. Žiadny film však nemožno považovať za dokonalý a platí to aj tu. Niekto by si mohol myslieť, že mierne "odsunutý" príbeh je tým, čo v tomto prípade škodí. Nedokonalosti však treba hľadať na vizuálnej stránke filmu, konkrétne na mierne chaotickej kamere a strihu, pričom v niektorých scénach zreteľne vidno, že jednotlivé obrazy na seba priamo nenadväzujú, aj keby mali. Les Visiteurs je však aj napriek týmto menších nedokonalostiam zábavnou komédiou so zaujímavým a jedinečným námetom. Skvelé hlavné herecké obsadenie šikovne dopĺňa sympatická Valérie Lemercier, ako aj zvyšok hereckého ansámblu, ktorí diváka dokážu baviť počas takmer celého trvania snímku. Menším diváckym tipom pri sledovaní tohto filmu môže byť aj to, že je zrejme lepšie uprednostniť český dabing, než francúzsky originál. Humor tak, prekvapivo, naberie ešte viac na kvalite. ()

Headhunter

Francouzská komedie o dvou cestovatelích v čase, přičemž jeden je pán a druhej sluha a přitom mu to dává pěkně sežrat a to dokonce i ze země. Oba herci to zahráli přesvědčivě, od splachování záchodu, hygieny v koupelně, ale celkové hygieny. Oba fešáci maj moc hezký zuby, to se musí nechat a když promluvěj, tak smradem z huby snad padaj dokonce i ptáci z větví. Nehleděli na to, že jsou v jiné době a nezapřeli v sobě bojového ducha středověku. Připomněli lidem v budoucnosti důležité věci na které by neměli zapomínat jako je hrdost, čest a hlavně rodina o kterou tu vlastně také jde a to zejména o vzdálené přímé potomky těchto pošuků. Všechno se to trochu zamotá, jak už to v bláznivých komediích bývá, že si na rozuzlení budeme muset počkat do druhého dílu. ()

gemi

Šílené, jak se člověku mění věkem vkus. Během dospívání bych se z toho potrhal smíchy a dnes... Koukám na to a říkám si - tady jsem se smával, až jsem se za břicho popadal..." Jenže už se nepopadám. Dnes by to bylo za dvě, ale měnit to by bylo nespravedlivé. Kdysi mě to fakt bavilo. ()

RedOctober

Godefroy de Papincourt, hrabě de Montmirai i je a byl ukrutný feudál je docela vtipný sympaťák. A asi na svých panstvích zaváděl spíš víno a ne chmel. ()

Kariya

Přijde mi, že Jean Reno vleze do kdejakého filmu, nehledě na to, jaký má ten film ,,potenciál“. Hrál tedy v mnohých žánrech, ale nemůžu si pomoct, komedie mu podle mě sedí zdaleka nejlépe. A Návštěvníci jsou toho nezvratným důkazem. Kdo přečká poněkud ulítlou úvodní patnáctiminutovku, má se opravdu na co těšit. Nepředvídatelný děj, neotřelé hlášky a scénky vyvolávající dlouhé záchvaty smíchu a vysoce pohodová atmosféra. Komedie jak se patří. POZOR! Nezaměňovat s tím otřesným remakem Návštěvníci: Cesta do Ameriky, kde rovněž hrajií Reno a Clavier. To originálu nesahá ani po kotníky! Moc lituji toho, že místo toho nevznikli Návštěvníci 3. I když, při shlédnutí dvojky je to možná i dobře. 90% ()

mazzarek

Svatba rytíře s jeho milovanou je ohrožena. Čarodějnice ho otrávila (začarovala) lektvarem a on v domnění, že vidí medvěda zabil otce své nastávající. No řeknu vám, co může být lepší, než když rytíř a jeho sluha cestují časem ze středověku do současnosti aby vše napravili. Pohodlně se usaďte a vychutnejte si jednu z nejlepších komedií. ()

kyLuke

César 1 - Herečka VR - Valérie Lemercier + 8 nominací : Nejlepší film , Režie , Herec HR - Christian Clavier , Herec HR - Jean Reno , Kostýmy , Střih , Scénář , Hudba . ()

kuro

Toto je presne ten druh filmu, u ktorého stačí na chvíľu vypnúť, nezamýšlať sa nad súvislosťami...Treba sa hlavne dobre baviť a ja som sa teda bavil královsky....Až mi nejde dohlavi ako si vôbec dovolili Reno s Clavierom urobiť zo seba takých blbcov aký sa len tak ľahko nevidia...:).Vynikajúca komédia.....4,8* ()

joelly01

Tohle mi sedlo. Skoro cely film jsem se smala ci chichotala, 107 minut uplyne jako voda a hlucha mista? Neexistuji! Tady si u me frantici fakt hodne splhli, hlaska strida hlasku a Clavier jako "Zakuj" je proste fenomentalni, ten mel za tuhle roli dostat Oscara! Komedie ke ktere se vracim pravidelne, videno uz as stodvaasemdesatkrat a stejne me vzdy spolehlive rozesmeje. A o to mi v komediich jde predevsim, zeano.... ()

darthhokro

Neskutečně nahláškovanej masakr, není co dodat, pro mě kultovka, kterou jsem schopnej konzumovat i několikrát ročně, spolu z druhým dílem. ()

Stanix

Moje srdcová záležitost, což je patrné už z mého avataru. Jean Reno nezkazí žádnou srandu, ať už ho dají dohromady z Depardiem anebo zde s Clavierem, kterého považuji za jakéhosi pokračovatele Funese. Tento snímek patří k mým oblíbeným, které pravidelně sleduju a vždycky mě rozesměje. ()

dawnie

Pro mě jsou Návštěvníci bezkonkurenčně nejlepší francouzskou komedií, která je vybalancovaná k dokonalosti. Záchvaty smíchu ani po letech neustávají, ale co je úžasný - film dokáže jako nic ve vteřině přehodit výhybku na vážnější podtón, a jak to šlape! Jean Reno je vykoupanej v charismatu, a všechny ostatní postavičky jsou naprosto kouzelný - hlavně Béatriz de Montmirail, u který mi výměnou herečky tvůrci polopokazili celou dvojku. Nezapomenutelný hlášky (v mým zamilovaným původním českým dabingu) lítají v podstatě nepřetržitě, prostředí je malebný, prostě... C'EST PARFAIT. "Ibére!" ()

TornadoETA

Zprvu se mi líbil nápad cestování časem, který se odlišoval od jiných snímků směrem k přítomnosti, ale pokud nebyli na scéně dva hlavní hrdinové, tak šlo o podprůměrnou komedii se špatnými dialogy. ()