Reklama

Reklama

Made in Britain

(festivalový název) (TV film)
  • Velká Británie Made in Britain (více)

Obsahy(1)

Made in Britain je sondou do života mladého neonacisty. Hlavní hrdina Trevor, ignoruje jakékoliv nařízení, zákony a systém obecně. Nechodí do školy ani do práce a jediné na co se zmůže je kradení aut. Dostává se do ústavu pro mladistvé, kde by z něho měli udělat slušného člověka. Ale ani vychovatelům se tento záměr nepodaří a Trevor se dál poflakuje a hází cihly do domů pákistánské menšiny. Celý snímek je o boji proti společnosti, pravidlům či řádu... (culas)

(více)

Recenze (49)

Fiftis 

všechny recenze uživatele

Skutočne "krásny" príklad toho, ako si vymletí skinheadi privlastnili hajlovanie a svastiku a začali všetkým ukazovať, akí sú bieli ľudia debili a rasisti a že všetko o 2.svetovej vojne pochopili absolútne zle. Pretože národný socializmus a neonacizmus je ako biela a čierna. Tim Roth sa zhostil svojej role skutočne obstojne a vytvoril naozaj mentálne retardovaného psychopata, ktorého príbeh vás síce nenudí, ale nemáte žiadnu motiváciu sledovať príbeh niekoho tak nesympatického, alebo dokonca niekoho, koho neznášate. A to je problém pri každom filme, že hlavná postava sa vám musí páčiť a musí vám byť aspoň trošku sympatická, inak sa sústredíte na iné nepodstatné veci vo filme a príbeh vám ide úplne bokom. Ak máte chuť na skinheadský film, radšej siahnite po The Believer 2001. ()

Radiq 

všechny recenze uživatele

Hodně podobné jako předchozí režisérův film Scum, ale se zaměřením na všechen ten odpor vůči autoritám a systému. Nemá cenu tady zmiňovat, že Tim Roth už v tomhle filmu ukázal svůj nespornej talent. Prostě tam zářil a jeho vzhled tomu dodal ještě na důrazu. Škoda toho useklýho konce, ale aspoň to neskončilo nijak tuctově. ()

Reklama

Trajektt 

všechny recenze uživatele

Už od začátku tohoto filmu jsem se musel tlemit vzezřením hlavního hrdiny Trevora, kterého brilantně ztvárnil britský herec Tim Roth. Ve snímku hraje šestnáctiletého skinheada i když mu v té době bylo již dvacetjedna let a po výkonu v tomto filmu si myslím, že se asi zalíbil americkému režisérovi Quentinu Tarantinovi, který má rád čisté brutální násilí ve všech jeho podobách a který ho hlavně v devadesátých letech obsazoval do mnoha svých kultovních snímků. Náš hrdina Trevor má vytetovanej hákáč na čele, takže je asi obdivovatelem jednoho rakouského knírkatého pána, který se kdysi snažil samozřejmě nenásilnou formou spasit Evropu, néé li celej svět. V tomto příběhu se podíváme do osmdesátých let, přesněji řečeno do roku 1982, kdy Velké Británii vládla železnou rukou ministerská předsedkyně Margaret Thatcherová přezdívaná železná lady. V Anglii prudce vzrostla nezaměstnanost a mnozí obyvatelé těchto ostrovních států byly doslova na ostří nože. Mezi revoltující mládeží začali vznikat skupinky rebelů inklinující k rasismu a podporované k všeobecné hrdosti na svůj národ. Tento historický fakt ještě podtrhla skutečnost, že se mnozí hlásili do armády, aby mohli bojovat za svou vlast ve válce o Falklandy, kde šlo o nerostné suroviny, zejména o ropu a zemní plyn, ale to v té době naverbované vymyté mozky nemohly vědět. Od začátku dokonce si říkáte„Co se to našemu hlavnímu hrdinovi stalo?, Proč to dělá?,Co se mu honí hlavou?"Odpověď se nedozvíme, ale zaručeně se pobavíme o nesmyslném násilí, které samozřejmě nic nevyřeší a kde náš hlavní hrdina všechnu svou zlost a nenávist hází na okolní svět a to zejména na přistěhovalce, kteří mu prý berou práci a to hlavně kvůli tomu, že jsou schopni vzít jakoukoliv práci a to i za mrzký peníz, což je trochu paradox, jelikož jak se dozvídáme, tak náš potetovaný hrdina ani pracovat nechce a dokonce udělá nádhernou scénku na Úřadě práce. Klasická one man show, kdy Trevor nezavře hubu a nepustí nikoho ke slovu. Na jakoukoliv odezvu začne okamžitě křičet a když ani to nepomůže, tak přijdou na řadu pěsti a kopance. No nic, nebudu to dál rozpitvávat, ať si každej udělá úsudek sám, ale na tomto snímku se mi líbí, že tvůrci nikomu nenutí svůj názor na danou tématiku a nechají to na divákovi, ať si to přebere, jak chce a jak to cítí a v době, kdy v naší domovině byly slova rasismus a nezaměstnanost skoro neznámé pojmy, tak v kolébce západní civilizace řešili problémy, kterých se do dnešní doby nezbavili a které se bohužel přestěhovali i k nám. Akorát místo nevzdělaných pakistánců, kteří se prý nejsou schopni naučit místní jazyk, jsou to u nás to jsou nevzdělaní ........, kteří se nejsou schopni naučit náš místní jazyk. Za aktuální téma a skvělej  hereckej výkon Tima Rotha dávám zasloužených 70%. ()

BlackTom 

všechny recenze uživatele

Vymetený debil s tvárou perfektného Tima Rotha, tvrdý anarchista, ktorého argumentom nikto nerozumie alebo proste len rebel bez príčiny, vzdialený príbuzný Alexa DeLarge (Clockwork Orange)? Neviem a je mi to jedno. Ja som si tento psychopatický príbeh bez zbytočných príkras a vysvetlení užil viac než dosť. Nech si to interpretuje každý podľa seba, chápem aj slabšie hodnotenia. Trochu ma mrzí, že nenastala konfrontácia medzi Trevorom a inými neonacistami, ale nemôžem mať všetko. Veľmi dobrá pakáreň, tu sa ešte zastavím. ()

Vojcl 

všechny recenze uživatele

Hodně komorní snímeček, natočený skoro až polodokumentárním stylem. Zaujme hlavně hereckým výkonem tehdy ještě hodně mladého Tima Rotha, který už tehdy prokázal svůj veliký talent. Jinak, je to ale poměrně o ničem, scénář je dost prázdný a prakticky bez vyvrcholení. Film asi jen pro velmi náročné diváky a fanoušky Tima... ()

Galerie (28)

Zajímavosti (3)

  • Tim Roth sa snažil dostať do role aj tým, že chodil na stretnutia Národnej fronty (National Front) aj napriek svojmu vnútornému odporu voči tejto ideológii. (Durexon)
  • Povráva sa, že Tim Roth dostal hlavnú rolu náhodou - v divadle, kde sa konal konkurz, si chcel iba požičať pumpu na bicykel. (Durexon)
  • Pesnička, ktorá hrá počas úvodných titulkov je „UK 82“ od škótskej punkovej kapely „The Exploited“ a nachádza sa na albume „Troops of Tomorrow“. (Jello Biafra)

Reklama

Reklama

Časové pásmo bylo změněno