Imunolog Steven Seagal se snaží najít protilátku proti nebezpečnému viru, který do vzduchu úmyslně vypustila militantní skupina v čele s Patriotem. Musí to být co nejrychleji, neboť v důsledku biologické katastrofy umírají stovky lidí… (TV Prima)

kombajn

Kýčovité, stejně jako většina Segalových filmů. Velmi mizerný scénář. Bod jen za to že existují ještě horší filmy. ()

peto12

Tento film u Stevena ma trochu sklamal, pretože tu nebol toľko bitiek, koľko má v ostatných filmoch. Chcelo to viac bitiek. Ináč to bol celkom podpriemerný film. Dávam za 3. ()

Martin741 odpad!

Patriot uzaviera akusi volnu Stevovu ekologicku trilogiu, nastartovanu uz filmom Aljaska v Plamenech. A ako to u trilogii byva dobrym zvykom, trojka je takmer vzdy najslabsia. A Stevo nie je Tabarnaszial ziadnou vynimkou. Patriot je film, v ktorom si samotny velky Stevo nasadil okuliare a hned ma byt z neho tazky intelektual? K tomuto sa da napisat snad len velke LOL Dejova linia je asi takato : teroristi planuju biologicky utok na USA - len neviem odkial, asi z z hospody IV. cenovej kategorie..... K filmu prakticky niet co chvalyhodne napisat, snad len : Gratulujem Stevo k tomuto scenaristickemu vyplachu, Bravo dementnej rezii, ziadnym poriadnym akcnym scenam, a tragickym hereckym vykonom. Seagal krasne ukazal, ze je herecka katastrofa. 0 % ()

Figu

Jako kluka, kterej si to tenkrát na VHSce půjčil coby horkou novinku v naší videopůjčovně, mě tenhle Seagalův Patriot vůbec nevadil... Teď jsem to sjel po opravdu cca 20 letech znovu náhodně v bedně a jasný, je to hrozná nuda a film v podstatě o ničem. Jenže opět na mě zapůsobila šíleně sviňa nostalgie a ty tři hvězdy tomu prostě nechám. A to i s ohledem toho, že vlastně Steven začal po přelomu století točit daleko větší sračky! 50% ()

Flynn odpad!

Když jsem se na to koukal a viděl jak velký důraz dali na vychutnání ranního šálku čaje v podání gurmána Seagala tak sem si řekl, ten čaj to tam nějako zachrání ale to byla ta nejujetější představa, ale když se to pak stalo tak sem se fakt totálně smál, a závěrečná scéna kdy z vrtulníku chrlí kytky at si lidi uvaří čaj mě dostala jako ještě asi nikdy nic. ()

McLushi

Tak nevím, nevím, pořád mi Patriot nesedí jako "Seagalův nejhorší film", což jsem nečetl jen jednou. Vím, Patriot je nudný film s hloupou zápletkou, velmi malým množstvím akce a dementními záporáky, ale pořád se mi zdá, že má Seagal ještě nějaký mnohem horší film (nebo že by filmy?..), než je toto. Hodlám zkouknout Seagalovky, které jsem ještě neviděl (většina těch natočených po r.2000) a pak zjistím jestli je Patriot opravdu nejhorší...15% ()

Pajky3

Nejen, že se Steven ve svém filmu opakuje. Už potřetí tady máme ekologické varování a tentokrát jde o virus. Hlavní problém je, že ten film je strašně neakční. Steven je ještě pořád relativně ve formě, břicho už mu sice narostlo, ale nepředvádí nic z toho co umí. Místo toho jezdí na koni a chrání svoji malinkou dcerku. Mimochodem pěknou Camille Belle. Bohužel se to stalo, a já musim jít poprvé po jedenácti Stevenovo filmech pod hodnocení 3 hvězdiček. Není to ještě tak strašný, takže 35% ()

fars

No uf, docela jsem se lekl kdyz jsem ze zvedavosti jukl na 200 nejhorsich filmu a na prednich mistech byl Patriot, myslel jsem ze jde o Patriota s Melem Gibsonem... Z tohohle jsem videl jen 15 minut, pak jsem to vypnul, pripadlo mi to jako ztrata casu. Nicmene jsem to nevidel cele tak to nebudu hodnotit :-) ()

otík odpad!

Jako oslava ekologie, doktorství, imunologie, přátelství, venkovského a indiánského života, proč ne? Ale jako akční film se Stevenem Seagalem? To si z nás snad autoři vystřelili? Seagal si zahrál doktora venkovské díry, kterou zamoří smrtelný toxin a začne zabíjet obyvatele. Seagal najde protilék, jediným problémem tak zůstává militantní skupina vedená totálním magorem ideologicky bojujícím proti FBI a CIA. Nezbývá než je zlikvidovat a podat protilék všem obyvatelům městečka. Nejen že je příběh zcela špatně napsaný, ale debilní dialogy, nelogičnost (vůbec není vysvětleno, proč se nenakazil virem sám Seagal, že by byl odolný nejen vůči kulkám?), vůbec žádná akce (dvě přestřelky a pár Seagalových úderů nepočítám) a totální nuda nedává jinou možnost, než uvrhnout tento film na absolutní dno Seagalovy filmografie. Sice zde nevypadá tak špatně jako v pozdějších filmech, ale oproti tomuto je i „Cizinec“ pořádné vzrůšo. Nejlepší tak na celém snímku zůstává hudba (akčnější než řada nových Seagalových filmů) a záběry panenské přírody. To je možná hodně pro jejího milovníka Seagala, ale postrach pro jeho příznivce a věrné diváky. Hudba: Steve Edwards ()

SeanLSD

Toto bol posledný Stevenov pokus o tak trochu iný žáner a vymanenie sa zo škatuľky akčnej hviezdy odsúdenej na pomalé odumieranie. Už len to bolo podozrivé, že vznikol podľa knižnej predlohy. Seagal ako rančer a ľudomilný doktor, čo pomáha starým ľuďom a miluje zvieratá, milujúci otec (pravdaže bez ženy) rozkošnej dcérky (podobne ako v PREPADNUTIACH), to by bolo príliš...a preto takisto aj, ako inak, ťažký expert, „krotiteľ vírusov“ a ex-profík zo CIA, ktorý už túži jedine po pokojnom živote na vidieku... jasné! Na rozdiel od ostatných si nemyslím, že ten film je unavený, práve naopak tu ešte Seagal – aj ako producent – chuť mal (dokonca sa pokúsil herecky prekonať - prvý krát som ho tu videl stratiť nervy). Ale ťažko to nevyšlo a kontrast prírody a vysokej techniky nedokázali do príbehu previesť čo len trochu príťažlivo. Vo viacerých motívoch nadväzuje PATRIOT na JACKA T. - škoda že celá táto humano-bio-eko-fair trade trilógia (spolu s ALJAŠKOU V PLAMEŇOCH) nedopadla šťastnejšie... Neschopnosť spraviť tento film aspoň trošku zaujímavo úplne zastiera jeho posolstvo – že nie nezávislosť a priekopnícky duch otcov zakladateľov vynútené násilím sú tými pravými americkými hodnotami, ale dedičstvo ešte staršie, indiánske, s jeho láskou k voľnosti, slobode, mieru a prírode. Pri záverečných scénach vojakov v maskách zbierajúcich lúčne kvietie som sa však výbuchom smiechu neubránil... nechcene komediálne pôsobiace zhadzovanie lupienkov z vojenských helikoptér je nevídaný pohľad vskutku pre bohov! ()

Decker

Nepovedene, hloupe, nezabavne ... pridejte si jeste deset dalsich a mate asi obraz toho o cem to je. Seagalovi se tento film opravdu nepovedl. ()

Motinski odpad!

Niežeby mal Seagal nejaké vyslovene dobré filmy, ale Patriot je suverénne jeho najslabší a najnudnejší. (aspoň z tých čo som videl) Dokonca je tu aj minimum akčných súbojov ktoré ako tak Seagalovky dvíhali hore. ()

st.verka

Stevena Seagala mám ráda a tak jsem v hodnocení filmů s ním trošku nekritická. Ale tak špatné to určitě nebylo, nechápu těch 19 procent. Steven Seagal nezklamal, krásná příroda, pěkná hudba i smysluplný námět. Za ty čtyři hvězdičky se rozhodně nestydím. ()

Sfinkter

Vůbec mi nevadí téma, které se kromě závěrečné pasáže (vojáci sbírající květiny byli dobrou recesí, následné shazování kvítí z helikoptér je však už moc) drží relativně při zemi, ale vadil mi opravdový nedostatek akce ze strany S.S. (rozuměj Steven Seagal). Protože v jeho filmech by akce být měla, i když se idea drží někde v zelených hladinách. V Aljašce to také šlo. ()