Náš čas vypršel

(neoficiální název)
  • USA Our Time Is Up
všechny plakáty

Krátkometrážní snímek zobrazující den Doktora Sterna, obyčejného amerického psychologa. Co se ale stane, když ztratí motivaci k udržení pacientů a začne jim říkat pravdu? (Karlja)

Estrellita

Zlom byl krutý, ale skvěle pobavil! :) Slizký a odporný pan psycholog mě utvrdil v přesvědčení, že nikdy nedopustím, abych se dostala do spárů někoho podobného. Ave želvy! ()

Madluska

Výborně podaný obraz umírajícího psychoterapeuta, který se rozhodl dát vale uhlazenému a neosobnímu naslouchání a svým pacientům skutečně pomoci. To vše v pěkném balení s drobnými detaily (prázdná kuchyň, rozbitý květináč apod.) a několika vydařenými fórky (taky byste se nechali zavřít do popelnice? :-) ). Navíc po zhlédnutí střelených pacientů má ze sebe člověk mnohem lepší pocit, protože není až takový tragéd. Ačkoli - můžete odstranit bakterie z mýdla? :-) ()

Seti

Parádní kraťas! Vlastně je to důkaz o monstrózním pokrytectví mnoha psychologů, u nichž jsem přesvědčen, že by častokrát moc chtěli říct lidem pravdu o jejich povětšinou malicherných hovadinách, ovšem musejí myslet na pacientovo další a další sezení, tudíž další a další peníze. Také krásná ukázka faktu, že se z návštěvy psychologa stala v dnešní době spíše společenská manýra než skutečně potřebná léčebná procedura. Mojí kritiku samozřejmě nelze zobecnit, ale takhle na mě prostě bohužel dnešní psychologie působí. Námět by si však rozhodně zasloužil rozpracovat do celovečerní stopáže a jsem přesvědčen, že by vznikla hodně zajímavá dramedie. ()

Rufete

Bylo to vtipné a logické, pro doktora Sterna v poslední fázi života zřejmě aspoň trochu úsměvné. Všichni pacienti byli zvláštními případy, které se dají vyléčit jen upřímnou a krutou pravdou. A je to tak i v normálním světě, nejen ve filmu. Takový šok může přinést nevídané výsledky. Samozřejmě kladné i záporné. Velice sympatický snímek, takové psychologické záběry já můžu. ()

Endlessly

No, Dr. Zazracny co vylieci pacienta s obsedantno-kompulzivnou poruchou vhodenim do smetiaka (mozno by to mal skusit aj Monk) je samozrejme fun, rovnako ako vtipne narazky pouziva Woody Allen (I am going to give my psychoanalyst one more year, then I'm going to Lourdes) ale s vynimkou In treatment som este nevidela kvalitne zobrazenu realnu pracu terapeuta. Od cias klasickej psychoanalýzy pretieklo uz vela vody, a uprimnost je zahrnuta a klucova. Asi je to normalne ze taketo zarty potrebuju ludia robit, pozrela by som sa vsak co by sposobila ta spominana uprimnost (vo forme akej bola vo filme podana) v reali. Kazdopadne kratas je to mily a vtipny, netreba to brat nakoniec vazne. Psychologovia su vsak v kinematografii obetami snad najvacsej stereotypizacie, alebo pockat, este su tu pravnici, alebo o nich je vsetko pravda?:) ()

LetztesBiest

Těžko říct, jestli by tento přístup vážně tak dobře fungoval ... ale někdy je zkrátka potřeba podívat se pravdě do očí a svůj problém začít opravdu řešit a ne o něm jen mluvit. ()

altaica

Krátký a velmi úsměvný film o smutných věcech. Roky u psychologa, najednou on sám zjistí, že to má za pár a terapie svých pacientů vezme brutálně hopem. A má úspěch.          HLÁŠKA:Nemám čas, jsme doktoři, řekněte mi výsledky teď po telefonu. Mám šest týdnů čeho? Aha ()

Bigwave

Docela běžný námět.Hlavní hrdinou je psychiatr, který žije ve svém stereotypním životě, trpící jakou si v ději nepodstatnou nemocí, která ho má za 6měsíců připravit o život. Co by udělal některý z nás, kdyby zjistil takovouhle věc? Propil by se do půl roční alkoholové němoty, podnikl cestu kolem světa. Náš hrdina místo bouřlivého užívání zbytků svého života, změní pouze přístup ke svým pacientům. Od dlouhodobých sezení , kdy je pouze poslouchal. Se jeho přístup v jediném okamžiku otočí o 180 stupňů. Sdělí všem svým svěřencům upřímný, zdravý názor na jejich problém. A je to. Problém vyřešen. Nekrásnější na tom celém příběhu jsou ty děkovné scény, dojemné. ()

Via

Hezký snímek, sice s celkem odhadnutelným průběhem, ale změna v léčbě se mi pak velmi líbila - kdyby tak jednal nejen každý psycholog, ale každý člověk, byly by sice občas vztahy a rozhovory velmi napjaté a vyhrocené, ale ve výsledku by to možná bylo jen ku prospěchu - jen si to umět správně přebrat... =) ()

LucMosss

O.K. Takže, kde začít? Nejspíše se budu opakovat, ovšem z čeho by jeden režisér stvořil dvouhodinový film, jiný natěsná do patnácti famózních minut. Kevin Pollak si svou roli užil se vším všudy a co si budeme vyprávět, i ostatní svou práci, jak se říká, neodflákli. Jednoduše, toto bych si dokázala pouštět znova a znova znova... ()