Krym - cesta domů

(neoficiální název) (TV film)
  • Rusko Krym - Put na rodinu (více)

Dokumentárny film Andreja Kondrašova v chronologickom poradí mapuje vývoj udalostí na Kryme a mimo neho po udalostiach na Kyjevskom Majdane zo začiatku roka 2014. Tento dokument z ruského pohľadu sa zaoberá najmä udalosťami, ktoré predchádzali pripojeniu poloostrova s mestom Sevastopoľ k Ruskej federácii. V tomto patrioticky naladenom diele si môžeme vypočuť napríklad rozhovory s prezidentom Ruska Vladimírom Putinom, krymskými politikmi, aktivistami, motorkárskym klubom Noční vlci a inými ľuďmi, ktorí mali mať vplyv na vtedajšie udalosti. (Marek1991)

SteewCZ

Putin: zahránce, mírotvůrce, bůh. No, co jiného k tomu napsat? Samozřejmě borci s 5 hvězdičkami slintají nad Putinem a Ruskem a borci s odpadem slintají nad EU a NATO. Ovšem já neslintám ani nad jedním. Samozřejmě klasická propaganda, která má diváka utvrdit v tom, že Putin je bůh a zachránce Krymu a lidu prostého. To co mě překvapilo, byly autobusy plné lidí, vracejících se na krym z pro ruských demonstrací zastavovány ozbrojenci a následně hnány do lesů a popravováni. Určitě jsem se na tenhle dokument chtěl podívat už jen ze zajímavosti. Nakonec tomu dávám 50% ... Dal bych tomu i 80 - 90% ALE... samozřejmě je to natočené tak, že svět ovládají ilumináti a protože Putin. Ne, propaganda je cítit opravdu hodně moc, ale některé události jsou určitě k zamyšlení, které tu jsou popsány. ()

argus123

Po zhliadnuti filmu som mal zimomriavky na tele, niektore sceny ma dojaly a potom som si uvedomil aka je skutočná realita, že to čo dovtedy bolo odvysielane v spravach sa vôbec nezakladalo na pravde a ani nezakladá. Objektivnejši pohlad na problematiku som už davno nevidel a vskutku tento film podrobne vysvetluje vsetko co predchádzalo tzv."anexii". Priznávam niektoré skutočnosti ma šokovali, hlavne prepadnutie autobusov a následne to čo vykonali Ukrajinci, človek sa pýta sám seba ak toto EU uznala za pravoplatnu vládu, nechcem vedieť čo by sa stalo keby Rusko nezasiahlo, a tato skutočnosť bola aj spomenutá vo filme. Celkovo film hodnotím kladne aj ked niektore sceny by sa zaobšli drama efektmi, a hlavne velké plus že skutočnosti ktore sa odohravali nevysvetlil žiadny politolog ani hovorca ale sám prezident Putin a to je velké plus. ()

naiva odpad!

Občas propagandistický stroj zavrže. Třeba když postavy z "dokumentu" výslovně upozorňují na banderovské vlajky Pravého sektoru na demonstraci krymských Tatarů u budovy parlamentu v Simferopolu. Jedinou takovou vlajkou zamává skupinka přicházející k budově. Netuším, zda s ní zamáchali skutečně členové Pravého sektoru, provokatér nebo někdo jiný. Každopádně na žádném dalším záběru vlajka není, třebaže záběrů davu na demonstraci je ve filmu dost. Ještě pozoruhodnější je příhoda o sudech rozestavěných jakousi skupinkou dobrovolníků na přistávací dráze letiště a zároveň zmínka o tom, že personál si ničeho nevšiml a provoz na letišti nebyl nijak ovlivněn... ()

Sa.sa

Co dodat: krásný a pravdivý dokument z pozice vítězů... Prezident Ruska Vladimír Putin zde jasně ukazuje jak bránit lid. Krym byl, je a bude součástí Ruska, toto nikdo to nezmění! Bohužel jsou naše média plná euroamerické propagandy, tudíž nemají tyto dokumenty šanci na uvedení u nás v TV. ()

renener

Kto chce mat viac informacii a pravdivejsich nez z nasich medii nech si to urcite pozrie. Je otrasne co sa deje v nasej dobe a kde az su schopne rozne zapadne bandy zajst. ()

protonpost odpad!

Nic víc než ulhaná ruská propaganda. Krym byl Ruský v historii 175 let, Čechy Rakouské 300 let, to není důvod, aby zde intervenovala Rakouská armáda a území zabrala. O morálním hledisku ani nemluvě - obyvatelé Krymu jsou Stalinem dostěhovaní apárátčíci, kteří dostali tuto lokaci jako odměnu. Původní obyvatelstvo Stalin vyvraždil. Ohánět se, tím, že je to jejich země je nemorální zrůdnost. ()

Časové pásmo bylo změněno