Krym - cesta domů

(neoficiální název) (TV film)
  • Rusko Krym - Put na rodinu (více)

Dokumentárny film Andreja Kondrašova v chronologickom poradí mapuje vývoj udalostí na Kryme a mimo neho po udalostiach na Kyjevskom Majdane zo začiatku roka 2014. Tento dokument z ruského pohľadu sa zaoberá najmä udalosťami, ktoré predchádzali pripojeniu poloostrova s mestom Sevastopoľ k Ruskej federácii. V tomto patrioticky naladenom diele si môžeme vypočuť napríklad rozhovory s prezidentom Ruska Vladimírom Putinom, krymskými politikmi, aktivistami, motorkárskym klubom Noční vlci a inými ľuďmi, ktorí mali mať vplyv na vtedajšie udalosti. (Marek1991)

SteewCZ

Putin: zahránce, mírotvůrce, bůh. No, co jiného k tomu napsat? Samozřejmě borci s 5 hvězdičkami slintají nad Putinem a Ruskem a borci s odpadem slintají nad EU a NATO. Ovšem já neslintám ani nad jedním. Samozřejmě klasická propaganda, která má diváka utvrdit v tom, že Putin je bůh a zachránce Krymu a lidu prostého. To co mě překvapilo, byly autobusy plné lidí, vracejících se na krym z pro ruských demonstrací zastavovány ozbrojenci a následně hnány do lesů a popravováni. Určitě jsem se na tenhle dokument chtěl podívat už jen ze zajímavosti. Nakonec tomu dávám 50% ... Dal bych tomu i 80 - 90% ALE... samozřejmě je to natočené tak, že svět ovládají ilumináti a protože Putin. Ne, propaganda je cítit opravdu hodně moc, ale některé události jsou určitě k zamyšlení, které tu jsou popsány. ()

argus123

Po zhliadnuti filmu som mal zimomriavky na tele, niektore sceny ma dojaly a potom som si uvedomil aka je skutočná realita, že to čo dovtedy bolo odvysielane v spravach sa vôbec nezakladalo na pravde a ani nezakladá. Objektivnejši pohlad na problematiku som už davno nevidel a vskutku tento film podrobne vysvetluje vsetko co predchádzalo tzv."anexii". Priznávam niektoré skutočnosti ma šokovali, hlavne prepadnutie autobusov a následne to čo vykonali Ukrajinci, človek sa pýta sám seba ak toto EU uznala za pravoplatnu vládu, nechcem vedieť čo by sa stalo keby Rusko nezasiahlo, a tato skutočnosť bola aj spomenutá vo filme. Celkovo film hodnotím kladne aj ked niektore sceny by sa zaobšli drama efektmi, a hlavne velké plus že skutočnosti ktore sa odohravali nevysvetlil žiadny politolog ani hovorca ale sám prezident Putin a to je velké plus. ()

naiva odpad!

Občas propagandistický stroj zavrže. Třeba když postavy z "dokumentu" výslovně upozorňují na banderovské vlajky Pravého sektoru na demonstraci krymských Tatarů u budovy parlamentu v Simferopolu. Jedinou takovou vlajkou zamává skupinka přicházející k budově. Netuším, zda s ní zamáchali skutečně členové Pravého sektoru, provokatér nebo někdo jiný. Každopádně na žádném dalším záběru vlajka není, třebaže záběrů davu na demonstraci je ve filmu dost. Ještě pozoruhodnější je příhoda o sudech rozestavěných jakousi skupinkou dobrovolníků na přistávací dráze letiště a zároveň zmínka o tom, že personál si ničeho nevšiml a provoz na letišti nebyl nijak ovlivněn... ()

Sa.sa

Co dodat: krásný a pravdivý dokument z pozice vítězů... Prezident Ruska Vladimír Putin zde jasně ukazuje jak bránit lid. Krym byl, je a bude součástí Ruska, toto nikdo to nezmění! Bohužel jsou naše média plná euroamerické propagandy, tudíž nemají tyto dokumenty šanci na uvedení u nás v TV. ()

renener

Kto chce mat viac informacii a pravdivejsich nez z nasich medii nech si to urcite pozrie. Je otrasne co sa deje v nasej dobe a kde az su schopne rozne zapadne bandy zajst. ()

protonpost odpad!

Nic víc než ulhaná ruská propaganda. Krym byl Ruský v historii 175 let, Čechy Rakouské 300 let, to není důvod, aby zde intervenovala Rakouská armáda a území zabrala. O morálním hledisku ani nemluvě - obyvatelé Krymu jsou Stalinem dostěhovaní apárátčíci, kteří dostali tuto lokaci jako odměnu. Původní obyvatelstvo Stalin vyvraždil. Ohánět se, tím, že je to jejich země je nemorální zrůdnost. ()