Obrovský roj "Afrických včel" letí jihem USA. Vojenská základna, nedaleké městečko, tam všude již zabil spoustu lidí a pomalu se blíží k Houstonu... Je sestaven vědecký tým, který má za úkol najít způsob, jak roj zastavit... (5150)

noriaki

V roce 1975 vzal stále ještě neznámý Spielberg knižní bestseller a natočil podle něj přelomový eko horor. Vydělaná omračující půlmiliarda dolarů změnila dějiny kinematografie. "Co dokáže on, dokážu taky", řekl si Irwin Allen, režisér veleúspěšného Dobrodružství Poseidonu a ještě úspěšnějšího Skleněného pekla. Jako základ mu posloužil taktéž bestseller a taktéž eko horor. Utratil velkorysý rozpočet a po roce práce se vytasil s touhle hloupoučkou, utahanou a k uzoufání nudnou podívanou, na níž byly katastrofické především tržby. Michael Caine je jediné nezpochybnitelné pozitivum celého filmu. Někteří by zmínili i Katharine Ross, jejíž krása uvadala znatelně pomaleji než její filmová kariéra. Jedenáct let po Absolventovi ještě zvládla omluvit mdlý výkon ve špatně napsané roli. ()

cariada

Solidní film nesoucí se ve znamení filmů jako Skleněné peklo, či Zemětřesení v L.A. a pod katastrofických kousků ze 70.let. Což je na výsledku docela dost znát , zvláště v dnešní době, kdy už to vše působí spíš komicky. Zvláště hlavní postava, která je k neutahání a vyskytuje se snad všude ve všech místech naráz, že by ho naklonovali nebo je z trojčat? 2a půl hodiny je prostě moc, naštěstí rychlo projekce to zkrátila na mím jak polovinu. Včelky si chtěli jen tak trochu bodnout a oni toho nadělali. ()

Campbell

Tak tohle je celkem masivní průser, film neuvěřitelně drahý, a při tom hodně špatný. Moc jsem nepobíral o co ve filmu jde, je tu plno scén které nedávají moc smysl, a plno scén bylo naprosto zbytečných, třeba vyšetřování bylo naprosto úmorný pro celý film. Navíc délka(viděl jsem tu téměř 3 hodinovou verzi) byla fakt úděsná. Možná bych dal vyšší hodnocení kdybych viděl tu kratší ale tu jsem neviděl. Caine mi byl poměrně nesympatický, což nechápu protože ho mám jako herce poměrně rád. A ostatních herců jsem si vůbec nevšímal. Průser který mě udržel jen a díky efektům, a i když tomu dávám jen 2* tak si myslím že se jedné o jeden z nejlepších filmů se včelama(kdy se tohohle tématu chopí někdo schopnější?) ()

Maty85

Dějově velice pomalé až nudné chvílema - příliš mnoho řečí kolem o nepodstatných věcech, čímž se sice snaží příbližit diváka k filmu aby se do něj tak trochu vcítil, ale čeho je moc, toho je příliš. Dále na úkor toho všeho málo akce. Některé scény jako např. útoky včel na lidi byly pořád dokola jako přes kopírák. Něco z toho zachraňovali herecké výkony. Jinak ale na rok 78 slušnej výkon. ()

Anderton

Tak ono je to sklamanie skôr pri porovnaní so Skleneným peklom a Dobrodružstvom Poseidonu, inak je to pomerne pozerateľná a zábavná ultra-blbosť, pričom zábavnosť pramení práve z tej dementnosti. Slabé dialógy, absolútne zbytočné a príšerne napísané vzťahové omáčky v malomeste, na druhú stranu celkom nepredvídateľný dej, pretože ono pôjde do tuhého nielen tam, kde to budete očakávať a finále je ako z iného filmu. Tvorcovia sú k postavám nemilosrdní a neplatí tu pravidlo o nevraždení detí. Akcia je bohužiaľ nakrútená značne chaoticky, bez premyslenej kauzality, ale to je len ďalší zábavný aspekt smrteľne vážne sa tváriacej snímky. ()

• Michael Caine (Brad Crane) v jednom interview uviedol, že si myslel, že žlté bodky na jeho oblečení, ktoré ostali po včelách, sú medom, a tak ich olizoval. Až potom mu povedali, že to boli včelie exkrementy. (beso74)
  • Irwin Allen bol rozčúlený do nepríčetnosti kvôli sume, ktorú na filme prerobil, a tak zakázal svojím zamestnancom to čo i len spomenúť. Ak sa niekto pri rozhovore s ním na to neopatrne spýtal, režisér interview ukončil. (beso74)
  • Režisér a producent Irwin Allen sa po úspechu svojho Skleného pekla zbláznil a nakrútil tento vysokorozpočtový (21 miliónov $) a hviezdne obsadený prepadák galaktických rozmerov. (POMO)

Zemřela Olivia de Havilland

Zemřela Olivia de Havilland

26.07.2020

Po bouřlivém období, během nějž se oči veřejnosti po letech opět začaly houfně upínat k legendárnímu snímku Jih proti Severu z roku 1939, přichází velmi smutná zpráva. Včera filmový svět opustila… (více)