Izolace

• Velká Británie Severance (více)

Pracovat od 9 do 5 je skutečně horor, ale teambuilding může být ještě daleko horší. Firemní výlet do hor východní Evropy se stává adrenalinovým, když je skupina objevena bláznivými zabijáky, kteří touží po smrti celého teamu. (oficiální text distributora)

Sfinkter

Snímek sice nemá hlavu ani patu, ale humor mi víceméně seděl a několik drsnějších scén zachránilo třetí hvězdičku. Dyer mě nezklamal a zůstává u mě v žebříčku nejnadanějších mladých herců Británie. ()

TO

Nic světoborného, ale tvůrci se jízdy ve vyjetých žánrových kolejích zhostily poměrně šikovně. Atmosféra osciluje mezi lehkým úsměvem a brutálním dramatem a vytváří tak trochu jiný zážitek. Docela povedený britský mix ()

lennyd

Je jasné, že bez týmové spolupráce to nejde. Takže každá firma sem tam pošle své klíčové zaměstnance někam do přírody, aby tam za pomoci alkoholu a sexu stvrzovali kolektiv. Jenže vyslat zaměstnance na chatu kdesi uprostřed Maďarska, chatu - o které nikdo neví, jestli byla koncentračním táborem či blázincem, tak může být stvrzování kolektivu doslova smrtící... Film by se dal rozdělit na dvě poloviny - první hororovější, kde divák čeká na to, co kde vyskočí a případně začne hlavní hrdiny požírat, a druhá akčnější - kde už je naprosto jasné kdo po nich jde a jen jeden po druhém opouští tento svět. Paradoxně mi první polovina filmu seděla více - neboť jsem nejedno teambuildingové sezení také zažil, a opravdu to byl horor (zvlášť ta rána potom :) ). Navíc musím pochválit tvůrce filmu, protože v podobných filmech je skupina složena hlavně z uřvaných teenagerů, takže tato skupina mi byla mnohem sympatičtější. Druhá půlka už mi tolik nesedla, nicméně těch pár scén se záblesky tradičního britského humoru (chlapík s pancéřovou pěstí) mi náladu docela spravilo... ()

demented

Paráda.Tak dobre som sa už dlho nezabavil. Dokonalý film to určite nie je, ale s hodnotením ísť nižšie nemôžem :) Geniálny humor, megahusté hlášky ( "Nechcela som, aby si ma obviňoval, že som ho nezabila, keď som mala šancu.") - jedno z najvačších prekvapení roka. Smith sa po skôr priemernom Creepe pekne vytiahol. Chlapec má hororový žáner veľmi rád a na filme je to sakra vidieť. ()

zdenny

Dávám čtyři hvězdy, třebaže cítím, že by tomuto filmu padly i tři nebo dokonce dvě hvězdy. Já jsem ale zvolil z této pomyslné pestrobarevné palety hodnocení celkem vysoké, neboť si myslím, že se jedná o trochu netradiční vyvražďovačku. 1) Skupina obětí byla jiná než v podobných filmech - zcela nehomogenní. 2) Skupina vrahů byla jiná než v podobných filmech - nebyli to jen tupí horalové, kteří svou oběť chtějí ještě před brutálním ukončením jejího života nechutně znásilnit, nebyli to ani zmutovaní kanibalové, ani podobné postavy s vykotlanými zuby, jejichž držkosmrad jde cítit až z televize. 3) I přes některé dílčí úspěchy zbylých si divák kladl otázku, jak to ten vrah sám všechno dokáže stíhat? A v momentu, kdy už si začíná myslet, že to fakt sám zvládal, překvapí nás děj téměř šokujícím výjevem zbylé skupiny sovětských vojáků. 4) Některé takřka černohumorné scény je nemyslitelné nalézt v podobných typech filmů. 5) Zasazení děje do Maďarských hor se také neděje každý den. Tedy sečteno a podtrženo, tento film je jiný než jeho rádoby příbuzní. Bavil jsem se celých devadesát minut a hlavně Laura Harris byla kouzelná (také proto, že jsem si ji oblíbil z nedávno sledovaného seriálu Mrtví jako já). ()

Danny F.

Bez náboje. Akce až ke konci filmu, do té doby jsem se skoro začínal nudit. Děj primitívni. Nejlepší scénky u kterých jsem se upřímně zasmál jsou s teplem naváděnou střelou která sejme letadlo a nožem zapíchnutým do prdele a následným sednutím si na něj:-D Celkově na mě tento film působí velmi prázdně a příběhově ohraně. 45% ()

liuk

Severance nabízí docela košatou nabídku byznysáků řítící se na ozdravný firemní pobyt do maďarských lesů, v autě si pouští brainwash video, jak prodávání zbraní posiluje světový mír. Docela slušná bandička na vyvražďovaní, která ovšem nabírá ty největší obrátky v poslední půlhodině, kdy jsem měl zejména pří raketometové scéně totální záchvat smíchu a koukám na ní snad denně. Severance je fakt vtipná hororová komedie, která svou zemi původu opravdu nezapře, je britská až na půdu, od britcomovsky hrajících herců až po absurdní a ujeté vysvětlení celé téhle lesové záhady. ()

cross

**1/2 - v podstatě další trapná vyvražďovačka bez přemíry originálních nápadů, standardním obsazením a průměrnými exteriéry.... Relativně vysoké hodnocení si zaslouží pouze za relativně černohumorný přístup v některých scénách a pak za jednu výbornou scénu s useknutou nohou:))) ()

MI-380

Nečekaně originální a zároveň nadmíru divná směs komedie a hororu. Jedna z nejméně sympatických skupinek obětních beránků v historii tohoto žánru se v hustě zarostlém kopcovitém (maďarském?) terénu nechává postupně krvavě likvidovat, při tom ale humor a dobrá nálada tvůrcům vydrží až do tarantinovského finále. Dojde i na parodování všeho možného: sexuálního harašení, správného a rozhodného šéfa, který jediný si ví vždy rady, groteskní ošetřování těžce zraněného, náruživého uživatele pravděpodobně všech lehkých drog a dokonce i na prsaté dlouhonohé Bondgirls. Řeklo by se blbá slátanina, ale výsledný dojem je překvapivě pozitivní. 65%. ()

Ravi

Rozhodně bych v tom neviděl horor, ale obyčejný thriller s prvky nefalšovaného a trefného, britského, sobě vlastního humoru. Film napříč žánrovými spektry, který přes svoji příběhovou ohranost přinesl originalitu svým provedením. 65% = 3/5 ()

latvar

U Izolace musím vyzdvihnout střih, který se jen tak nevidí, s dějem je to bohužel horší a vyvražďovačka nás ničím nepřekvapí. Průměrný horor, kterých se natočilo nespočetně. 55% ()

Soweek

Nebýt toho nudného začátku, tak rozhodně vynikající film. Taková lahůdka v žánru béčkových hororů, okořeněná anglickým humorem. Postupné rozplétání příběhu zde nechybí a překvapivých scén, jak hororových tak vtipných tu opravdu není málo,takže vřele doporučuju se překousnout přes první půlku filmu a pak už jen užívat ()

sedm.1

No to byl kravismus!Dvě krvavé scény,hloupoučké vtípky,naprosto debilní děj,konec naprostý vrchol filmařské impotence.První půlka filmu je jen zbytečné žvatlání skupinky hlupáků,druhá půle,která měla být hrou na vyvražďovanou je hrou s divákovou trpělivostí.Provar!A hlavně to neni ani horor. ()

uzzi

Je to dortík upečený z černého anglického humoru, notně podlitý krví, ale trochu nedopečený. Některé scény jsou krásně absurdní (past a noha, hlava). Druh humoru je podobný jako u úsvitu mrtvých. Celkově a pokud to berete jako mírně ulítlou jednohubku, není tomu co vytknout, vždyť film si na nic víc nehraje. na čtyři * to ale není. ()

Luciášek

Ty dvě hvězdičky dávám za medvídka Andyho Nymana :) a za to, že jsem se místy vážně dobře bavila (hlavně když byl Andy u bazénu :) ()

jondoe

tak pri tomto som sa bavil.......aj atmoska bola fajn aj hlasky boly cool.....takychto hororou s davkou srandy by mohlo byt viac. ()

iXtr3m3

Tak toto bola iná blbosť. To nebol mix troch žánrov, to nie je nič, ani vtipné, ani hororové, ani napínavé. Dve hviezdy len za obstojné triky. Bez ďalšieho komentára. ()

Eraserhead odpad!

Totálně dementní… Horrorová komedie bez strachu a vtipu. Režisérův předchozí kousek Metro se mi líbil víc. Tam se nesnažil být vtipný a koukalo se na to líp… ()