Reklama

Reklama

Útěk z vězení - Série 4

(série)
USA, (2008–2009), 17 h 1 min (Minutáž: 42–55 min)

Tvůrci:

Paul Scheuring

Hudba:

Ramin Djawadi

Hrají:

Dominic Purcell, Wentworth Miller, Michael Rapaport, Amaury Nolasco, Wade Williams, Robert Knepper, Chris Vance, Danay Garcia, Jodi Lyn O'Keefe (více)
(další profese)

VOD (1)

Epizody(24)

Obsahy(1)

Poté, co se naši hrdinové dostali z panamského vězení, mají další úkol. Agent Don Self (Michael Rapaport) chce zničit společnost získáním Scylly (černá kniha společnosti). Aby se Michaelova (Wentworth Miller) skupina nedostala zpět do vězení, nabídku přijímají. Úkol je jednoduchý - najít kartu k otevření Scylly... Co by se mohlo pokazit? (Varan)

(více)

Recenze (22)

TheSpearCZ 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Okey... musím se na chvilku pozastavit co všechno jsem to viděl a co to jako mělo být :DD. Nejdřív jsem nevěděl co si o tom myslet, obzvlášť když jsem tu četl ty hejty na celou čtvrtou sérii, ale nejspíš kvůli těm hejtům jsem myslel, že půjde o něco daleko horšího. Jako chápu tu ty lidi... oblíbené postavy umíraly a zase se postupně (o něco víc než normálně) vracely, ale to určitě není důvod celou čtvrtou sérii zahazovat do koše... například napětí jsme se opět dočkaly a opět to bylo i párkrát na infarkty... Ano, byla to zbytečně natahovaná série a úplně by stačilo, kdyby série měla dvacet dílů, možná i méně. Ty poslední díly byly už lepší a slzička ukápla na konci. I přesto se, ale jedná o nejhorší sérii ze všech (ne špatnou, ale nejhorší). 4. série - 80% ()

Ouwen 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Jelikož čtvrtá série dokonale a neskrývaně popírá všechno, co původní troj série budovala, nevidim důvod tohle nějak zakončit, protože i to že pátá řada téměř ignoruje veškeré prvky, co se zde odehrávaj, o něčem svědčí. Majkl je absolutně nevýraznej a není zde nic, co by mě uchvátilo. Je znát, že to je tupá ždímačka. ()

Reklama

kiddo 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tolik lidí nevstalo z mrtvých ani v Bibli. Všechny otravné tendence obou předchozích sezón byly akcentovány k nesnesitelnosti: Sára je ještě otravnější a neschopnější a její vztah s Michaelem je tak prost sexuální chemie, že ho nejsem schopna vnímat jinak než jako sourozenecký/mateřsko-synovský. Vzrůstá počet mrtvol, stupidních zvratů, měněných motivací a logických děr, jimiž by projel ne tank, ale tanková brigáda. Zdůrazňování akčního podtónu vede k tomu, že na každou epizodu připadá něco mezi 5 a 186 mrtvolami, zároveň se ale nedá říct, že by násilí bylo působivější (rozhodně ne ve srovnání s 1.sérií, kde šok a zhnusení dokázalo navodit pouhé použití zahradnických nůžek). Projekty, které by dříve zabraly celou sérii a neustále by se potýkaly s lidským faktorem a vnějšími obstrukcemi, se zde odehrávají v rámci jednoho dílu, jejich příprava trvá hodinu a jsou provedeny bezchybně ve stylu Dannyho parťáků; nemám z principu nic proti, jen to jaksi popírá všechno, co jsme doposavad viděli. Nostalgie je budována stylem „pamatuješ, co jsem ti řek ve vězení to odpoledne, co jsme už osm dní v řadě kopali díru?“ Rostoucí diskrepanci mezi tím, jaký vztah máme k určitým postavám my a jaký ostatní postavy, která se výrazněji začala projevovat v 2.sérii, „řeší“ scénáristé tím, že při interakci postav jsou zohledňovány nikoli minulé vztahy, ale pocity diváků. Příkladem za všechny budiž Bellick, odporný neschopný hajzlík, který si nikdy ničím nevysloužil důvěru svých „kolegů“, my s ním ale soucítíme a máme ho rádi, a tak ho tedy budou mít rády i ostatní postavy. A poslední hřebíček do rakve: všemocná Společnost, která řídí vše a všechny. Jsem tak trošku alergická na propagaci konspiračních bludů, které obhajují pozici „za všechno mohou ti nahoře, já jsem kvůli nim naprosto bezmocný, na nic nemám vliv, jsem ovládán a jediný způsob, jak se zbavit svých pout, je násilným převratem. Pak teprve zavládne mír a blaho.“ Je mi líto, považuji to za pozici pro ufňukané líné neschopy a rozhodně neschvaluju očividnou snahu PB tyto lidi v jejich sentimentu podporovat, ba si dokonce vychovávat nové vzorky. Být Američan, jsem docela uražená závěrečným naznačováním, že ve zkorumpovaných USA plných zlých oportunistů může pořádek zjednat pouze OSN. ()

Bohdy67 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Vlastně ani nevím jestli jsem to dokoukal, každopádně při !možná dalším pokusu) jsem to nedal asi tak po pěti dílech...Sme opět u špionážního dramatu, tentokrát ještě horšího než u druhé série... Prostě ne vždy je potřeba rozvíjet základní příběh a tady jsme toho jasným důkazem...spousta seriálů jde s postupem času do kytek, tady to přišlo relativně brzo, ale za to o to víc...19% ()

Hpatrik 

všechny recenze uživatele

Jo tak dokoukat tohle opravdu bolelo :). Kromě snad jen Fitchnera je to herecky marné. Snaha o nějakou realičnost a uvěřitelnost úplně vymizela, takže si scénáristé často vymýšlejí úplné paskvily a umělé a trapné zápletky, aby si buď ulehčili práci, nebo na víc prostě neměli. No nuda, šeď, spousta vaty a 24 dílů úplně o ničem. ()

Galerie (132)

Zajímavosti (10)

  • Lincoln Burrows (Dominic Purcell) a Sucre (Amaury Nolasco) se připravují na srážku s generálovým autem a připoutávají se, ale když na ně střílí agent společnosti, připoutáni nejsou. (necisty)
  • V průběhu natáčení 4. řady seriálu byli herci okradeni. Přímo ve studiu FOX se neznámí pachatelé vloupali do jejich karavanů. Ukradli hotovost, kreditní karty, dokumenty a počítač. Celková částka se pohybovala okolo 50 000 amerických dolarů. Nejvíce to odnesli Jodi Lyn O'Keefe (Gretchen) a Dominic Purcell (Lincoln Burrows). (FIBO)
  • Při srážce džípu Sary Tancredi (Sarah Wayne Callies) s golfovým vozíkem s agenty společnosti je vidět, že herci jsou nahrazeni figurínami. (necisty)

Reklama

Reklama