Extrémní svahy

Pět nejlepších snowboardistů světa přijíždí na Aljašku, kde se koná extrémní závod ve snowboardingu. Své síly změří v nejnepřístupnějším terénu – až na samých vrcholcích zasněžených aljašských hor. Během příprav na první sjezd se skupina sbližuje, poznává své životní příběhy, odlišné názory. Začínají vznikat přátelství, ale také rivalita. Každý z nich má k závodu jiný důvod...

Extrémní svahy vypráví o revolučním a kontroverzním vzestupu snowboardingu, který v 80. a 90. letech změnil tvář zimních sportů. Snowboarding se postupně stává celosvětovým fenoménem. Pětici snowboardistů si ve filmu zahráli skutečné hvězdy tohoto sportu. Jedním z nich je např. Terje Haakonsen – trojnásobný mistr světa nebo Shawn White – vítěz na U-rampě na ZOH v Turíně. Díky účasti profesionálních prknařů nepoužil režisér ve filmu žádné speciální efekty ani kaskadéry. Veškeré záběry extrémních sjezdů jsou skutečné. (oficiální text distributora)

ujec

Typicky americky spracovaný dokument s množstvom zbytočných rečí. Koncom 90-tych rokov aj u nás v TV snowboardisti predpovedali zánik lyžovania. O čo je však skutočnosť iná. Skialpinizmus a freeriding otvorili pre lyžiarov široké možnosti. Vôbec nikto u nás necíti potrebu bojovať proti lyžiarom, či snowboardistom ako to predstavuje časť tohto filmu, ktorá sa venuje histórii snowboardingu. Ukážka lavínového výcviku a školenia bola úbohá, ale asi na to nebol čas. Pozitívom tohto filmu tak len boli zjazdy aljašských vrcholov a dovolil by som oponovať filmu o tom, že tieto svahy boli už predtým zlyžované. ()

Venous666

Kdo okusí jednou Snb , tak se mu těžce vrací na ,, plaňky ,, . Zatím nejlepší dokument o snowboardingu, který jsem zatím viděl ()

vipburgr

Ve filmu se prolíná vyprávění zakladatelů snowboardingu a samotná akce na Aljašce. V průběhu se rovněž seznámíme se všemi hlavními hrdiny - jejichž tríčky a dovednosti na prkně nejsou žádný filmový trik...voni sou totiž faaakt dobrý!!Nic hlubokého v nich ale nehledejte a buďte rádi, že to dokázali! Because they are so great, so awsome, so skilled, you know? ()

Pradlík

Snowboarding vážně nemusím, dříve jsem závodně lyžoval, takže pro zimní sporty mám cit, ale prknu jsem narozdíl od většiny vrstevníků nikdy nepropadl. Proto jsem i k tomuto filmu přistupoval poměrně skepticky. Snímek popisuje paralelně dva děje: jednak týdenní extrémní jízda na Aljašce v podání nejlepších současných snowboardistů včetně Terje Haakonsena, kdy sjíždějí nejlepší svahy v okolí staví skokánky a prostě "blbnou". Tento děj je sice fajn, ale prostě oddychovka, která film nikam nevyzdvihuje. Za druhé je tu dokument o vývoji tohoto sportu, což už je zajímavější a skvěle se na to kouká. Poznáte nejznámější snowboardové legendy a historii od úplných počátků přes olympiády od Nagana až k oblíbeným X-games. Celkově budí film slušný dojem a dokáže zaujmout a zpříjemnit odpoledne. ()

optimus0s

Můj nejoblíbenější dokument, ve kterém se o snowboardingu dozvíte úplně všechno. A záběry z Alajšky jsou vážně skvělé... ()

rekkky

Tento projekt mimo jiné dokumentuje samotný vývoj snowboardingu v čase a dává možnost porovnat podmínky z dob minulých se současným stavem snowboardingu i když je pravda, že samotné datum vzniku je rok 2005 a tohle období je samo o sobě v tak dynamicky se rozvíjejícím sportu historie. Vlivem určitých faktorů, ale hlavně působením těch správných lidí cesta tohoto skvělého sportu do dnešní podoby zaznamenala mnohé zvraty a určité údalosti dopomohly k rozšíření oblíbenosti extrémních závodů umístěných v běžně nepřístupných místech. Hlavní náplní dokumentu ve skutečnosti je, že jeden takový bláznivý dvanáctidenní výlet na Aljašku podnikne pět vele zkušených snowboardistů a vzniklé záběry vypadají samy o sobě v mnohých případech epicky. V porovnání s That's It, That's All a The Art of Flight zaostává například v použité hudbě, horším střihu nebo pořád stejné lokalitě, ale tohle je také dáno nesporným vývojem i v oblasti vytváření takto kvalitních dokumentů. Obdivuhodné výkony snowboardistů v čele s ikonou jménem Travis Rice tvoří bezpochyby stěžejní bod pro pozitivní recenze. ()

salamandrr

tak už sem to viděl,Perata a White si to neskutečně dávaj,ale ta "nejhustší jízda" mi nepřišla tak dobrá jako si jel svoji poslední White...nechám na posouzení snowboardistů...jo a už sem si konečně našel něco i na trickách na snowbu...dvojitý salto a salto s nataženejma noha?to je hukot...jinak hanah je pěkně hnusná a od pohledu tupá ()

Limetka

Dokumentrání film o snowboardingu. Je to hezký a opravdu extrémní ,ale od tohoto filmu jsem očekávala mnohem více. ()

smack

Ačkoliv na snowboardu nejezdím, já stojím na dvou prkýnkách, tak je mi tahle oblast hodně blízká a obohatit znalosti rozhodně neuškodí.. ()

fojtas

nemuzu si pomoct, ale tenhle film se podle me prilis malo odlisil od ostatnich snb videii, ketrych je vsude docela hodne... ..... ... ale ktere moc rad sleduju:o)) prijemna podivana, ktera ma oproti ostatnim velkou vyhodu - platno...film vyznel a bylo to povedene...vsechny starts na jednom miste, hory, snih, legendy, prusek do minulosti....bylo to cool:o) ()

unrocker

No tak jako dobré no ale jenom pro pravé srdcové snowboarďáky, nejvíc na tomhle filmu naštvalo to že je hned na začátku vyvezou na kopec jako hrom oni tam všichni vystoupí a nakonec to sjede jenom jeden z nich!!! prostě hrůza člověk se celou dobu těší a nakonec nic!!!! ()

Hollister

Především za bonusové DVD, kde Luděk Váša v Receptáři nejen na neděli vysvětluje Přemkovi Podlahovi a jeho divákům, jak si vyrobit sněžné prkno. A video z roku 1986 natočený v ČR, jehož ukázky sem viděl v několika současných amerických snb videích. Fakt nářez. ()

jack_scott

Průměrný dokument o jednom komerčně příliš zprofanovaném sportu- za což ovšem týpkové ve filmu nemohou. Zajímavé věci z historie u zajímavý výlet na Aljašku- až na to děsné poplácávání po zádech. Chápu že nemají moc na vběr, ale stejně...jaj! Chtěl bych dát dvě hvězdičky, ale za Shauna musim dát i tu třetí, protože je prostě frajer nejen jako jezdec,ale hlavně jako člověk. 60% (50+10) ()

Mrenka

Kdyby nezněly typické americké věty, jak se mají všichni rádi a všechno jim to klape, dala bych více, tohle mě iritovalo nesmírně. ()

Retimo

Staří jasně dávají na prdel mladým,akorát bych čekal víc akce...jeden dobrej sjezd za skoro 2 hodiny filmu je fakt po čertech málo.Ale krajina je tam krásná.... ()