Angel-A

Každý máme svého Anděla.  Gangster pařížského podsvětí André má dluhy, vymahači jsou mu v patách, a tak se rozhodne skoncovat se životem. Na mostě, odhodlaný ke skoku, však není sám. Spatří krásnou dívku Angelu, která se chystá udělat to samé. Jejich pohledy se letmo setkají a nádherná neznámá se vrhne dolů. André neváhá, skočí za ní a zachrání ji. Vděčná Angela je pro něj ochotna udělat cokoliv. Když se jí André svěří se svým trápením, kráska ho zbaví všech dluhů. Proč to ale udělala? (oficiální text distributora)

DavidWebb

Nakoniec tie štyri dám, bavilo. Nikdy by som si nepomyslel, že Jamel Debbouze dokáže v hlavnej úlohe potiahnuť film. A zdatne mu sekunduje pre mňa absolútne neznáma viking-ka Rie Rasmussen s nohami jak koľajnice. To by ma mmch. vážne zaujímalo koľko meria, pretože na štekloch bola od Jamela o dve hlavy vyššia. Alebo je Jamel taký krpec? No neviem. V snímku som od prvých záberov (nemal som šajnu o aký žáner sa jedná) žiadnu logiku nehľadal, sarkastickému nádychu totiž veľmi na kvalite pridáva Jamelova mimika spolu s dobrým českým dabingom. Preto som v hlave sfúknul sviečky a nechal sa vtiahnuť do čiernobieleho Paríža(?) či kde vo Francúzsku to bolo a poľahky sa zabával. Takto by asi anjeli vypadať nemali, pretože by každý chlap neustále rozmýšľal iba nad sexom, ale myslím, že práve týmto spôsobom sa chcel Luc Besson s divákmi pohrať. Nakoniec vyhrala láska... spoiler fujtajbl. Koniec mohol byť trochen iný, ale nevadí, može byť. ()

Jara_II

Hodně rozporuplné hodnocení jak se tak koukám. Mě tento film dostal, s každým dalším shlédnutím je to navíc lepší a lepší. Ne snad, že by se jednalo o něco komplikovaného, to určitě ne, právě naopak, jednoduchý děj a povedená romantická komedie, která neomrzí. Kamera a černobílé provedení tomu hodně pomáhá.. ()

ewing

Tento film bol uzasny. Uplne ma dostal svojim humorom, skvelymi dialogmi, ktore su plne malych pravd o zivote, nejakou akciou aj hercami v hlavnych ulohach ;) Luc asi vela cital tak sa nam snazi podat dake duchovno prostrednictvom filmu. Nema to sice taky smrc ako Matrix, ale ma to svoje caro. Enjoy it! ()

zomb0

cakal som ze to bude blbost, ale nie, fakt sa dalo kuknut, amyslim ze rii sedela rola celkom fajn... trosku bez napadu a bez nejakich prekvapeni ale malo to daco doseba... pekne. ()

LuNaj

Přiznám se, že francouzská kinematografie pro mě má svoje osobité kouzlo. Ať již je to mou oblíbenkyní Marion Cotillard nebo Lucem Bessonem. A vidíte- i když si tady Marion vůbec nezahrála, tak druhá podmínka je splněna. Ale abych trošku obhájil svůj názor proč se mi snímek líbil- vtipné dialogy, sympaťák André a výborná atmosféra, kterou jenom podtrhuje černobílé ztvárnění. ()

petisek

Musím sa priznať, že po počiatočných reakciách na csfd som filmu Angel-A veľmi neveril a až po zhliadnutí filmu v televizií som si uvedomil, že som robil chybu. Angel-A je krásne a citlivo natočený trochu tuctový príbeh lásky medzi človekom a anjelom. Slabšie miesta vo filme zachraňuje krásna čiernobiela kamera - možno najkrajšia reklama na Paríž, akú som kedy videl a tvorí tak kulisu príbehu hlavných hrdinov. Maestro Besson je konečne späť! ()

petite fille

nečakala som filozofické hlbočiny ani zdrvujúcu pointu. priznávam, pozerala som sa iba preto, že skoro celý soundtrack pozostával z piesní mojej obľúbenej Anje Garbarek a bola som zvedavá, či sú tieto napoly šansónovité zvláštne dielka použiteľné ako zvukové kulisy do filmu (verdikt: sú, ak ich ponecháte v inštrumentálnej verzii, chuderky). inak by som asi na základe režisérovej reputácie bola porovnávala s Piatym Elementom či Leonom a bola sklamaná... hoci sa mi páčila tá bizarná atmosféra, akú Besson vytvoril a akú môže mať naozaj len európsky film. (na ďalšiu snímku v štýle Bruce Almighty skutočne chuť nemám.) ďalej dodávam, že - chvalabohu! - Jamel Debbouze pre mňa prestáva byť iba Lucienom z Amélie z Montmartru a Rie Rasmussen ma úspešne vyviedla z omylu, že jedinou modelkou na svete, čo vie NIELEN vyzerať, je Milla Jovovich. čiernobiela štylizácia k tomu všetkému sedí perfektne. scenár sa našťastie drží v nepresladenej polohe, ale nebyť toho príliš (...) konca, dám o poctivú hviezdičku viacej. pekný film. ()

AlexUnited

Tak tento film mi pripadá ako keby ho režírovali dvaja na sebe nezávislí ľudia. Zo začiatku sa rozbieha vcelku dobre, pokračuje v nastolenom tempe až do momentu keď ..... POZOR možný mini-SPOILER: do momentu keď dievčina odhalí svoju totožnosť ..... KONIEC SPOILERU. Od tejto chvíle ako keby film úplne prehodil výhybku a ide totálne celý do kytek. Záver má byť asi nejaké grandiózne srdcervúce finále, ale mne ten koniec pripadal, no ehm, trápny je asi to najvýstižnejšie slovo. ()

uodevr

Příšerně předvídatelná, rádoby stylová a umělecká báchorka o tom, jak důležité je mít sám sebe rád. Ono by to mohlo být fajn, jenomže to by se ten film nesměl tvářit, jak kdyby přitom předesílal to nejhlubší moudro lidské civilizace. A když už, muselo by to být absolutně jinou formou. Černobílej filtr je tu naprosto samoúčelnej, tichá hudba v pozadí sice dovede připomenout kouzlo starých noir filmů, ale to se musí člověk hodně snažit, Debbouze je děsně otravnej (i když uznávám, v nejvypjatějších momentech hraje relativně obstojně), a do role anděla tu prcnou obří vyzáblou bloncku (což je naprosto dokonale přesný opak toho, co se mi líbí). Celý film je pak o debilních, nicneříkajících dialozích mezi Debbouzem a jeho andělem a o tom, jak se mezi tím vším někdy někdě nějak do sebe zamilujou. To už sem nesežral ani jednomu z nich. Krom toho zdejší romantická linka finišuje strašně kýčovitě, nesmyslně a uspěchaně, takže co naplat. Jo a Besson kolikrát sám sebe kopíruje, což značí, že už svůj potenciál a své nápady zřejmě vyždímal a je nejvyšší čas uvažovat o důchodu. Jo, a vtipné to není tehdy, kdy to chce být vtipné, ale párkrát je to vtipné tehdy, kdy to míní být zcela zdrcujícně vážné. Meh. ()

habertek

Velmi zajímavý film na to jak byl námět vcelku ,,nezajímavý" z toho Besson vykouzlil něco co kouzlo má...Hlavně obsazení nemělo chybu! ()

smatana.sk

Žiadny Piaty element sa nekoná, ale keď dokážete prejsť pasáže v štýle "Slepačia polievka pre dušu", zostane z toho príjemná zábava, ktorá neurazí. ()

mac000

Jo, Besson je skvélý režisér, ale po roce 2000 to s ním začalo jít s kopce. A Angel-A je toho důkazem . Na francouzský film velmi dobrý kousek, ale na Bessona zklamání. ()

DivnaKatus

Moc povedený film. Krásný námět, zajímavý. Velice romantické a přes veškerou fantastičnost zde lze nalézt některé typické prvky lidského JÁ. Divím se, že proti tomuto filmu "nezbrojil" Vatikán, zobrazení anděla, jakožto lehké dívky je řekněme dost odvážné. Jamel Debbouze je báječný a roztomilý. Jediným opravdovým sklamáním pro mne byla Angelina křídla, bylo totiž dost neestetická a vypadala uměle, i když to třeba byl nepochopený záměr. Vlastně ještě něco: To hnusné kouření! Všem romantikům bych ho doporučila, slzička ukápne! ()

Bilky

Nádherná rozprávková avantýra balansujúca na hrane gýča a avantgardy.Vlastne ako skoro všetky BESSONove filmy, preto nechápem tak rozkolísané hodnotenia. Film si evidentne robí srandu zo zažitých dogmát ako aj podobné filmy (odviazanejšia DOGMA, romantickejší MICHAEL) a jeho prednosťou je vizualna stránka, úžasná kamera a výkon perfektne obsadeného "lúzra" JAMELa DEBBOUZE. ()

Jungler

Mě se to teda líbilo hodně... Angelina řešení všech looserovejch problémů jsou prostě perfektní... všechno s úžasnou grácií. Dokonce se u tohoto filmu člověk i zasměje :) ()

dadinka

Tenhle film asi není pro každého, ale mě tahle černobílá žánrově nezařaditelná podívaná dostala. Paříž v odstínech šedé je poetická, chování Angely naprosto neotřelé a Andréova francouzská vyřídilka příjemná. Místy je tam (zvlášť při opětovném shlédnutí) trochu moc takových těch "hlubokých řečí", ale stejně se vždycky v tom vtipně, zasněně a lehce fantasticky odvíjejícím se příběhu ráda ztratím. ()

nikkittka

Ne. Angel-A jsem hodně věřila.Věřila jsem,že Besson se po šesti letech režijní pauzy vrátí pokornější,moudřejší a osobitější,než byl v době,kdy si Johankou málem zničil kariéru.Angel-A je ale jen a pouze pseudoumělecký blábol,který nedokáže naplnit diváka ani po obrazové,natožpak po příběhové stránce a nesplní ani ty nejelementárnější očekávání,která jsem osobně od Bessona jako tvůrce měla.S Minimoji se to potvrdilo definitivně: Časy,kdy byl Besson skvělý,respektovaný a skutečně zajímavý režisér,jsou v nenávratnu. ()