Slnko v sieti (2024) (pořad)

Pekný a dôstojný prenos. Ďakujem RTVS za jeho sprostredkovanie.

Lasica píše Čekovskému (2024) (pořad)

Presne kvôli takýmto programom má verejnoprávna televízia svoj zmysel. Krásne, úprimne a čisto podaná spomienka na maestra Lasicu. Záznam koncertu náladu predstavenia sprostredkoval veľmi príjemným spôsobom a človek má hneď chuť to celé zažiť aj naživo. Ďakujem pán Čekovský a Pán Lasica.

Princ Mamánek (2022)

Rozprávka pre náročného (a skôr dospelého) diváka. Výborné obsadenie, hudba a vizuálne nápady.  Skôr také domáce fantasy s psychologickým a filozofickým posolstvom. Nečakane pozitívne prekvapenie.

Tři zlaté dukáty (2023) (TV film)

Súboj českej a slovenskej vianočnej rozprávky v roku 2023 u mňa jednoznačne vyhrala tá slovenská. Podotýkam, že asi po prvýkrát. Rovnako je to prvý film režisérky Čengel Solčanskej, ktorý ma zaujal. Páčila sa mi kombinácia cestovania v čase, slovenskej prírody, folklóru a priemyselnej revolúcie. A ešte výber hlavných hrdinov. Bolo medzi nimi cítiť chémiu, kvôli ktorej človek rád prepáči logické nezrovnalosti, či nedotiahnuté vedľajšie postavy. Solídne 4* v rámci svojho žánru.

1670 (2023) (seriál)

Scenárista seriálu písal aj poľský The Office a na 1670 to vidieť. Nejde však v žiadnom prípade o kopírovanie! 1670 je svojské, bláznivé a triafa do čierneho. Nielen o poľských reáliách i dejinách, ale veľa sa toho hodí aj na nás Slovákov. Dúfam, že bude nasledovať aj druhá séria. Susedia Poliaci, vitajte na tróne európskeho humoru.