Lítám v tom (2009)

Pre mňa obrovské prekvapenie! Tento film mi dal viac, ako iné - ďaleko viac promované filmy súčasnosti. Jason Reitman natočil film, ktorý veľmi výstižne hovorí o tejto dobe, honbe za kariérou, stratou súdržnosti v rodine a ľudskej osamelosti. Iste, chyby sa dajú nájsť všade, ale "Lietam v tom" má srdce a mňa pohladil po duši, ako už dávno žiadny film.

Veľký rešpekt (2008)

Celkom som sa bavil, ale mozno len preto, ze zijem v Petrzalke.

Jánošík - Pravdivá historie (2009)

Chápem, že toto spracovanie Jánošíka nenadchne asi všetkých divákov,ale aj tak nechápem, prečo má až tak nízke hodnotenie (písané 6.10.2009). Ja som bol filmom dosť nadšený, páčili sa mi hlavne zábery na krásnu slovenskú prírodu, spojené s epizódkami zo života zbojníkov. Pasáže zachytávajúce rôzne ľudové zvyky a pod. boli veľmi pekne natočené (kamera Martina Štrbu) a v spojení s podmanivou hudbou Antonia Łazarkiewicza vo mne vyvolali veľmi príjemné pocity. Iste scenár má svoje muchy (a je ich asi dosť), ale režisérske duo zneho vykresalo maximum a stvorilo kvalitný stredoeurópsky historický film.

Penelope (2006)

Milý film, ale pekné obrázky mi tentokrát nestačia, aby som mu dal vyššie hodnotenie. Zaslúžené 3*

Piráti na vlnách (2009)

Richard Curtis síce týmto filmom svoj, podľa mňa geniálny režisérsky debut Láska Nebeská neprekonal, ale aj tak sú Piráti na vlnách veľmi milou komédiou, ktorú si človek môže viac ráz pozrieť a vždy sa pobaví. Oceňujem najmä skvelé herecké výkony (najviac sa mi páčili Bill Nighy, P.S.Hoffman, Rhys Ifans) a super soundtrack.

Carstensz - Sedmá hora (2008)

Skutočne asi najlepší Barabášov film! Niet čo dodať, Radko už napísal všetko.

Mamma Mia! (2008)

Nechápem úspech tohoto filmu. Mám rád muzikály, milujem Grécko a piesne skupiny ABBA si dokážem vypočuť, ale taký humus, ako sa podarilo natočiť tvorcom filmovej verzie Mamma Mia som už dávno nevidel. Absolútne neschopná režisérka, otrasný scenár, falošne spievajúci herci, amatérske muzikálové scény - prečo na toto ľudia chodili do kina? Ja som to nedokázal pozerať celé a bol som veľmi sklamaný (pasáže falošne spievajúcich prestarnutých hollywoodskych rašplí, neustále sa válajúcich po zemi som musel pretáčať). Tá jedna hviezdička je za peknučkú Amandu Seyfried a nádherné grécke prostredie.

Moderní architektura na Slovensku (2008) (TV film)

Napriek tomu, že sa o architektúru vôbec nezaujímam, ma tento dokument dokázal zaujať a nadchnúť. Svojou krásou dych vyrážajúca kamera Doda Šimončiča, podfarbená pútavou hudbou a dokreslená dobovými zábermi sprevádza diváka slovenskou architektúrou 20.storočia a dokazuje, že sa vôbec nemáme začo hanbiť a je veľká škoda, ako sa niektoré architektonické skvosty u nás nechávajú schátrať.