Karamazovi (2008)

Skvelá réžia, kamera, hudba, zvuk, herecké výkony a najmä nápad!

Hvězdný prach (2007)

Filmové spracovanie Hviezdneho prachu sa mi páčilo ešte viac ako jeho knižná predloha. Skvelé fantasy!

Pirát silnic (2007)

fucking 80´s rock 'n' roll 4ever!!!

Hallo, soudruzi! (2006)

Je to až neuveriteľné, ako sa vedia Nemci vysporiadať so svojou minulosťou prostredníctvom filmu. Der Rote Kakadu je toho žiarivým príkladom a jeho tvorcovia dokázali, že sa to dá aj s vážnou tvárou (tento film rozhodne nie je komédia).

Akta X: Chci uvěřit (2008)

Samotný film je tak za 3* - dejovo by to mohla byť obyčajná priemerná epizóda zo seriálu (nechápem, prečo vybrali práve tento námet pre celovečerný film). Tú štvrtú * dávam za záverečné titulky - jedny z "najhaluznejších", aké som kedy videl - tento film sa rozhodne oplatí dopozerať do konca... :-)

Rivers of Babylon (1998)

Skvelé filmové spracovanie mojej obľúbenej knihy. Niektoré pasáže boli síce nejasné a možno zbytočné, ale film presne vystihuje atmosféru, ktorú som cítil pri čítaní Pišťankovej knižnej predlohy. Z hercov sa mi najviac páčili Hryc a Hajdu, ale celé herecké obsadenie bolo solídne. Rivers of Babylon patrí určite k tomu lepšiemu, čo sa na Slovensku v 90. rokoch natočilo.

Falco (2008)

Neviem, či tento film nadchne ľudí, ktorí k Falcovej hudbe nemajú žiadny vzťah, ale pre jeho fanúšikov je povinnosť ho vidieť.

Proud času (2003)

Kniha sa mi páčila, ale tento film je len slabý odvar Crichtonovho románu.

Zohan: Krycí jméno Kadeřník (2008)

Ani sám neviem prečo, ale musím dať 4*. Ono je to tak sprosté, až sa mi to páči. Jedna z vydarenejších sandleroviek.