Statečné srdce (1995)

Mel Gibson je síce dobrý herec a aj režisér, ale mňa toto jeho dielo nenadchlo tak ako som očakával. Film má mnoho pozitív: kamera, krásne lokácie, hudba, stvárnenie bojových scén a aj Melovi to s dlhými vlasmi sekne, ale Statočné srdce napriek všetkému nepovažujem za skutočný historický film. Podľa mňa ide o pseudo- historický paškvil, snažiaci sa z diváka vytĺcť slzy za každú cenu a prestáva sa mi páčiť, že Gibson musí zo svojich hrdinov robiť mučeníkov za každú cenu.

Jak se krotí krokodýli (2006)

Tento film by mal aj naviac keby... . Toho keby je však tak veľa a navyše o ňom píšu ostatní užívateľia csfd, že sa pokúsim vymenovať aspoň zopár pozitív filmu. V provm rade ma zaujala pekná kamera a vizuálna atraktívnosť filmu: pekný a sympatický herci v pekne zladených kostýmoch, hrajúci v prekrásnych scenériach českého vidieka, Vysokých Tatier, Álp, alebo Prahy. Pozitívom bolo aj obsadenie Václava Postráneckého do úlohy deda ( až na nechutný fekálny humor) a celej plejády známych tvárí, hrajúcich väčšinou pod svoj štandart. Okrem otrasného scenára, réžie a strihu ma však najviac pobúril amatérsky product placement - napr. Mentos, Cappi, centrum.cz.. ( tu sa môžu český tvorcovia ešte veľa učiť od američanov). Záverečné hodnotenie: škoda premárnenej šance natočiť po dlhej dobe dobrý český rodinný film

Vesnice (2004)

Ďalší skvelý tvorivý počin M.N.Shyamalana, tentokrát obohatený o motív lásky. Negatívne hodnotenia filmu na csfd sú podľa mňa zaujaté a netreba si nimi pokaziť chuť na túto lahôdku!

Angel-A (2005)

Musím sa priznať, že po počiatočných reakciách na csfd som filmu Angel-A veľmi neveril a až po zhliadnutí filmu v televizií som si uvedomil, že som robil chybu. Angel-A je krásne a citlivo natočený trochu tuctový príbeh lásky medzi človekom a anjelom. Slabšie miesta vo filme zachraňuje krásna čiernobiela kamera - možno najkrajšia reklama na Paríž, akú som kedy videl a tvorí tak kulisu príbehu hlavných hrdinov. Maestro Besson je konečne späť!

Dvanáct do tuctu (2003)

Na moje veľké počudovanie som sa skutočne bavil!

Zápisník jedné lásky (2004)

Myslím, že tvorcom filmu sa podarilo veľmi verne sfilmovať knižku Nicholasa Sparksa. Z filmu opresne cítiť atmosféru, ktorú som cítil pri čítaní knihy. Najväčším plusom filmu je obsadenie ústrednej dvojice, medzi ktorými skutočne cítiť chémiu a iskru.

Sexy Pistols (2006)

Pekné herečky, kamera, hudba. Strašný scenár. Keby nebolo posteľovej scény a Penelope Cruz tak je to za 2*.

Nebe (2002)

Napriek pomerne krátkej stopáži skvelý film! Krásna a vynaliezavá kamera a skvelá Cate Blanchett mi na Nebo nedovolia len tak zabudnúť.

Věčný příběh (1998)

Asi najlepšie spracovanie príbehu o Popoluške, čo som videl.