Otec na služební cestě (1985)

V tomto filme zreteľne badať vplyv pražských štúdií na Kusturicu, ktorý mieša poetiku československej kinematografie novej vlny s tradične balkánskými prvkami. Samotný príbeh, vyrozprávaný malým chlapcom, ktorého otec zažíva represálie Titovho režimu je veľmi citlivý a osobný, jeho sila spočíva v intímnych scénach a výbornom herectve hlavných predstaviteľov (skvelý Miki Manojlovic). Film sa odlišuje od neskorších Kusturicových filmov, viac ovplyvnených magickým realizmom, hlavne pomalším tempom a väčšou citlivosťou, čo je zapríčinené prítomnosťou detských postáv. Posledná vec ktorú musím na filme vyzdvihnúť je hudba, tá je aj tu, ako to u Kusturicu nakoniec býva, výborná.

Dobrý ročník (2006)

Tento film by mohli premietať na veľtrhu cestovného ruchu ako skvelú reklamu na oblasť Provence :-) Ale teraz vážne: skvelý film, krásna kamera a Russel Crowe, konečne v úlohe, v ktorej sa mi páčil. Ako čerešnička na torte, Marion Cotillard do ktorej by sa asi každý chlap okamžite zamiloval. Film, ktorý pohladí po duši a dá sa pozrieť viac krát vez toho, aby sa človek nudil.

Vratné lahve (2007)

Pri druhom pozeraní filmu som sa bavil ešte lepšie ako prvý krát. Typický Svěrákovský humor, kvalitný scénar, výborná réžia - čo viac si môže človek priať, aby strávil príjemné dve hodiny pri filme?

Simpsonovi ve filmu (2007)

Simpsonovci sú stále v plnej forme! Toľko hlášok v jednom filme si nepamätám. Bravo Mr.Groening!

Drž hubu! (2003)

Výborný Gérard Depardieu! Takého idiota som už dávno nevidel. Jean Reno sa predstavil v svojej tradičnej úlohe a je tradične dobrý. Francis Veber opäť raz potvrdil, že Francúzi ešte vedia točiť komédie. Rozhodne odporúčam.

Kriminálka Las Vegas (2000) (seriál)

CSI Las Vegas určite vďačí za úspech dobrému výberu hercov na čele s charizmatickým Williamom L. Petersenom (ostatné CSI až tak sympatické postavy nemajú) a netradičnému vizuálnemu pojatiu celého seriálu. Kvalita jednotlivých dielov síce kolíše, ale tie najlepšie si 5 hviezdičiek určite zaslúžia.

Osudový dotek (2004)

Nechápem, ako tento film mohol dostať tak vysoké hodnotenie od ostatných užívateľov csfd. Jedná sa o teenegerský sci-fi thriller na tému zmien udalostí v minulosti a znášaní následkov v prítomnosti. Nemôžem povedať že ide o zlý film, ale zaujímavý námet kazí zlý scenár a ani Ashton Kutcher, nemá v sebe toľko charizmy, aby svojej komplikovanej postave dodal dostatok vierohodnosti.

Ztraceno v překladu (2003)

Skvelý Bill Murray v netypicky vážnej úlohe predvádza asi svoj životný výkon. Scarlett Johansson je úžasne prirodzená a s Murrayom tvorí perfektnú dvojicu. Samotný film je veľmi príjemný a nenudí. Rozhodne odporúčam.

Sahara (2005)

Príjemná letná oddychovka, ak pred začiatkom filmu nemáte prílišné očakávania. Film ponúka porciu akcie, dobrodružstva, humoru a štipku romantiky, ale tak nemastne-neslane. Na Penélope Cruz sa síce pekne pozerá, ale v tomto filme je nevýrazná, podobne ako Matthew McConaughey, ktorý však oplýva aspoň štipkou charizmy. Jedine Steve Zahn podáva aký taký výkon, napriek tomu, že jeho postava je riadny blbec. Najviac mi utkveli v pamäti pekne koncipované úvodné titulky, pripomínajúce začiatok počítačovej hry a zopár pekných záberov, ktoré však nepriniesli nič inovatívne.

Šifra mistra Leonarda (2006)

Rozhodne nie taký zlý film, ako sa nám to snažili nahovoriť kritici, bavil som sa aj pri dokonca aj pri treťom pozeraní filmu a preto mením hodnotenie na 5*. Treba vyzdvihnúť hudbu, zaujímavé lokácie, výkon Iana McKellena a prínos filmu k šíreniu osvety, že na dejiny sa dá vždy pozerať z rôznych uhlov.