Marie Antoinetta (2006)

Vizuálne pútavý a nápadito natočný film, ktorým Sofia Coppola opäť potvrdila svoje kvality. Kirsten Dunst je tradične skvelá a 5* nedávam iba preto, lebo mi príbeh prišiel trošku povrchný - nešiel príliš do hĺbky a o osobnosti Marie Antoinetty mi veľa nepovedal.

Batman začíná (2005)

Asi najlepšie filmové spracovanie komixu, čo som kedy videl. 5* nedávam len kvoli prvej polhodine, ktorá bola nudná a blbá. Zbytok filmu je skvelý!

Život Briana (1979)

Snáď najprovokatívnejší film čo som videl (pre toho, kto ho nepochopí).

Muzika (2007)

Pozerateľný slovenský film. Konečne! Napriek množstvu humorných situácií, (už dávno som sa pri sledovaní filmu tak z chuti nesmial) ide o smutný príbeh vypovedajúci o smutnom období našich dejín. Dúfam, že príbeh zaujme aj najmladšiu generáciu, ktorá komunizmus nezažila a ktorá možno ani nebude chcieť veriť, čo všetko bolo a nebolo možné v období normalizácie. Oceňujem výborné herecké výkony: skvelé trio Geišbergovcov, Ľuba Kostelného, Adyho Hajdu a Doroty Nvotovej (po prečítaní literárnej predlohy som si síce Anču predstavoval ináč, ale Dorota dala tejto postave "gule"). Prekvapil ma aj kvalitný zvuk, kamera a skvelá hudba, ktorá dodáva filmu atmosféru. Jediné, čo mi na filme vadilo bola slovenčina Jana Budařa, ale ináč film rozhodne odporúčam.

Kafe a cigára (2003)

Kvalita jednotlivých príbehov v tomto filme síce prudko kolíše, ale ide nepochybne o zaujímavý projekt s množstvom známych tvárií. Mne sa najviac páčili príbehy s Billom Murrayom a Alfredom Molinom

Smrt panen (1999)

Nemôžem ináč, len dať 5* a to z viacerých dôvodov. Prvým, je citlivý prístup režisérky k tragickému príbehu a vcítenie sa do sveta dospievajúcich. Druhým, skvelá hudba od kapely Air. Tretím, spôsob rozprávania príbehu - Giovanni Ribisi ako rozprávač dal príbehu hĺbku. Najväčším tromfom filmu je jednoznačne Kirsten Dunst, ktorá bola už ako teenegerka skvelou herečkou. V Smrti Panien jej to sekne najviac zo všetkých dievčat a postava Lux v jej podaní sa tragikou svojho príbehu, spojenou s osobným šarmom navždy zapísala do môjho srdca.

Jesus Christ Superstar (1973)

Podľa mňa najlepšie filmové spracovanie muzikálu (rockovej opery), aké kedy bolo natočené. Geniálne melódie, spojené s výbornými hereckými výkonmi a netradičným hipíckym spracovaním robia pre mňa tento film nezabudnuteľným.

Závěť (2007)

Zavet nedosahuje kvalít predchádzajúcich Kusturicových filmov, ale napriek tomu dávam 5*, hlavne za tradične dobú muziku, Mikiho Manojlovica ako mafiána, niektoré fóry a tú nesmiernu energiu, ktorá z filmu na diváka srší.

Tepuy - Cesta do hlbín Zeme (2006)

Po druhom zhliadnutí Tepuy dávam plný počet hviezdičiek. Tento film je trošku iný ako ostatné Barabášove dokumenty čo som videl, ale rozhodne za nimi nezaostáva. Klobúk dole pred majstrom Barabášom, že popri všetkom tom lození, brodení a bojovaní s nástrahami prírody dokázal natočiť takýto film!

Mesto tieňov (2008) (seriál)

Na slovenské pomery nečakane kvalitný krimiseriál! Je očividné, že páni z D.N.A sa inšpirovali u zahraničných kolegov, ale naštastie sa im príbeh podarilo vierohodne vtesnať do slovenských reálií, takže výsledok hodnotím veľmi kladne. Teším sa na ďalšie diely.