The Story of Menstruation

všechny plakáty
Animovaný / Dokumentární / Krátkometrážní / Rodinný
USA, 1946, 10 min

Gloria Blondell (vypravěč)

Edukační video, které se zaměřuje na menstruační cyklus - jeho průběh, účel a poskytuje také řadu rad a tipů. Snímek vznikl v koprodukci s firmou Kotex pro náctileté americké dívky. (Mertax)

Tsunami_X

Krátký vzdělávací kousek pojednávající o strastech lidského těla, s dobově poměrně velkou informační hodnotou, nejenom pro zvídavé americké školáky. Důraz celé téhle podívané je kladen na menstruaci a princip rozmnožování a je uvedený do chodu „zábavnou“ formou animovaného povídání s několika humornými situacemi (sprcha s horkou a studenou vodou). Důkaz, že Disney to po válce uměl vzít za správný konec. ()

Kordus

Překvapivě výborná edukační pomůcka. Něco podobného by mohli holkám na základce pouštět i dneska (no, možná to dělají, co já vím). ()

Flego

Čo sa ešte dozviem od Disneyho..? Úžasné zvieracie postavičky ( všeobecne známe ), Hitlerove deti ( menej známe ) až po rodičovskú výchovu ( to už najmenej )... Treba uznať, že tento náučný snímok má naučiť naše deti o pôvode človeka... v pravom slova zmysle. ()

• Snímek je považován za první film, ve kterém se objevilo slovo „vagína“. (Kulmon)