Andělé a panny

• Česko Decameron: Andělé a panny (více)

10 mladých Florenťanů si krátí dlouhou chvíli tím, že si vypráví dekadentní příběhy o lásce a pikantních milostných dobrodružstvích... (oficiální text distributora)

KatanaCZ

Proč se to nikomu nelíbí? Jen těžko hledám příčinu. Obvykle mě tyhle typy filmů také moc neberou, ale WOW, tohle se opravdu povedlo! Přesně takhle si představuji romantický příběh z oné romantické doby. Příjemný, nekomplikovaný a vtipně podaný příběh, zábavný děj, dobrý hudební doprovod. Hayden Christensen je jako stvořený pro tuhle postavu, excelentní herecký výkon. A ty jeptišky...hmmm....Není to prostě žádná Johanka z Arku (což je vlastně dobře), ale skvělý relaxační film, na který se podívám klidně vícekrát. ()

P1tr

Poměrně ucházející oddychovka, která nijak zvlášť nerozesměje,ani nedojme, tudíž se zařazením do škatulky romantických komedií film zřejmě minula povoláním. Nicméně dobře hrajicí Tim Roth zastíní všechny kolem sebe a snímek zvedá do průměru. Ale ani Hayden není k zahození a člověk se ani nediví, že po Mische barton jede tolik chlapů. Ve výsledku nijak neurážející snímek, který se potácí ve vodách průměru. 50-60% ()

Jillen

Ptákovinka na jedno použití. Není divu, že to nebylo vysláno do kin a o nějaké DVD produkci se také nemluví (zatím). Hayden předvádí svůj průměr, Mischa je pěkná anorektička a Tim Roth od Pulp Fiction nezakopl o nějakou významně lepší roli. Občas trapné, občas k pousmání. Čekal jsem ani nevím proč, víc. Takhle usmolených 40% a můžou bejt rádi... ()

slunicko2

Dekameron pro teenagery aneb Boccaccio by dostal infarkt. 1) Prci prci prcičky ve své x-té inkarnaci se mohou zařadit k nekonečné plejádě nudných, nenápaditých, lehce vulgárních pseudokomedií. A teď se na to podívejme z druhé strany. V rámci německých pornofilmů sedmdesátých let, z nichž bychom vystříhali všechny implicitní porno scény a nechali jen ten balast před a po, by tento produkt silně bodoval. Možná by mohla ČSFD přejít na komentování porno filmů... 2) Co je pak platný Tim Roth a řada pěkných kluků (pravda, i děvčat), když vrcholem děje je erotikou nabité dojení krávy? ()

Yancl

Úchylné až se tomu člověk směje .. celý film je zahalen v erotickém rouše a nedává jinou možnost než sledovat přihlouplý děj až do konce. A poněvadž se autoři moc nezaobírali komickou stránkou, vznikl mix příběhů s jednoduchou pointou odehrávající se v historickém prostředí. Uštípnout kousek od každého žánru se ve výsledku jeví jako lehký odvar pomateného filmu. [43%] ()

• Všetky kostýmy boli navrhnuté slávnym talianskym módnym dizajnérom Robertom Cavallim. (Real Tom Hardy)
  • Natáčanie prebiehalo výhradne v Taliansku, a to v mestách Rím, Florencia a Siena. (Real Tom Hardy)
  • Bolo takmer nemožné, aby sa v 14. storočí dostal Rus do Talianska pre rozsiahle nepriateľské územia medzi dvoma krajinami. (Real Tom Hardy)