Planetky Tiny

Velká Británie, 2001, 5 min

Animovaný miniseriál pro děti o dvou mimozemšťanech, kteří se jmenují Bing a Bong. V každém dílu Bing s Bongem cestují na své chlupaté pohovce na nějakou zvláštní planetku, kde se potkávají s různými stvořeními a prožívají zajímavá dobrodružství. Příhody dvou bílých chlupatých kamarádů jsou využity k praktickému znázornění základních fyzikálních principů. Každý díl trvá přibližně 5 minut a je zde použita hezká 3D počítačová animace. (ČSFD)

helloween93

Na Tiny Planets jsem koukával na Super RTL doma, na dovolené s rodiči, prostě kdekoliv, když to vysílali...Hlavní hrdinové Bing a Bong cestovali v gauči na různé planetky v 5ti minutových příbězích. Vždycky pak "přišel čas" a ústřední dvojice se musela gaučem vrátit zpět do svého světa. Každá planeta byla odlišná a na každé byla nějaká zajímavá technologie nebo problém, který hlavní duo pomohlo vyřešit. V roce 2002 seriál získal cenu BAFTA Interactive Children's Entertainment Award za interaktivně-edukativní obsah seriálu. A já to opravdu miloval. 4* ()