Walter Sparrow, který pracuje pro město jako odchytávač zvěře, žije poklidně s milovanou Agathou a synem Robinem. Vše se změní, když dostane za úkol odchytit zatoulaného psa Neda. Zvíře ho kousne a uteče před ním na hřbitov, ke hrobu jakési Laury. Kvůli tomu Walter dorazí pozdě na schůzku s Agathou, která si krátí čekání v antikvariátu a koupí mu knihu 23 - Román o posedlosti. Walter se do knihy začte a je šokován podobností svého života s příběhem detektiva Rybky, jež se netýká jen minulosti, ale jakoby zrcadlila i současnost. Detektiv je posedlý číslem 23 a také Walter ho najednou nachází všude kolem. Na manželčinu radu zajde za psychiatrem Frenchem stejně jako v příběhu Rybka. Znovu narazí na psa Neda, jenž ho opět dovede k Lauřinu hrobu. Za vraždu byl odsouzen její učitel a milenec profesor Flinch. Walter ho navštíví ve vězení, přesvědčen, že právě on je autorem knihy. On však tvrdí, že Lauru nezabil a knihu nenapsal. Walter se dostává na stopu autora a dokonce odhalí místo, kde je zakopána kostra. Jeho žena mezitím objeví v opuštěném psychiatrickém ústavu krabici s nápisem Sparrow. Děj knihy, realita a Walterovy vzpomínky se děsivě prolínají a vedou ho k šokujícímu odhalení. (TV Nova)

MiCM

Hodně zajímavé takhle vidět Jima Carreyho..zdá se, že by v takových rolích mohl být možná ještě lepší, než v těch komediálních.. Vcelku slušný film.. ()

ywo666

Hmm tak dobrý film a tak nízke hodnotenie. U niektorých filmov, ktoré sa mi páčia, mi je jasné, prečo majú také nízke hodnotenie. U niektorých mi to už také jasné nie je. A u niektorých nechápem totálne. Áno 23 je v poslednej kategórií. Skvely Carrey, ktorý ukázal, že aj bez ksichtov dokáže podať výborný výkon, dobrá mysteriózna atmosféra, dej je strhujúci takmer počas celého filmu, pointa bola síce trochu psychopatická, ale no a čo? Ja dávam 4* a to úplne zaslúžene bez prilepšovania. ()

majxik

Velmi pěkný film, který obsahuje příběh hodně poutaví a dokáže vtáhnout tak aby jste se u něj nenudili a zároveň dokáže vtáhnout do děje. Něktrým možná nebude sedět Jim Carrey mimo komedie, ale mě se zde líbil a dokázal svým hereckým výkonem navodit správnou hororově dramatickou atmosféru. Hudba je též pěkná a jediné co bych filmu vytknul by byl začátek , uplný začátek kde uvodní titulky by mohli být lépe udělané a méně přemrštěné. 80% ()

hanagi

Proč investovat tolik práce do výtvarného výrazu u filmu, který má scénář děravý jak řešeto? Netuším, ale mně se na to alespoň hezky dívalo. ()

YumiOkami

❝𝐓𝐡𝐞𝐫𝐞'𝐬 𝐧𝐨 𝐬𝐮𝐜𝐡 𝐭𝐡𝐢𝐧𝐠 𝐚𝐬 𝐝𝐞𝐬𝐭𝐢𝐧𝐲. 𝐓𝐡𝐞𝐫𝐞 𝐚𝐫𝐞 𝐨𝐧𝐥𝐲 𝐝𝐢𝐟𝐟𝐞𝐫𝐞𝐧𝐭 𝐜𝐡𝐨𝐢𝐜𝐞𝐬.❞ ()

Pavlínka9

Pamatuji si, že když jsem film viděla před mnoha lety poprvé, tak jsem z něj měla hlavu kolem..Aktuálně jsem se na něj podívala znovu a chyběl mi tam určitý drive, nějaké to větší wau a proto ze 4* snižuji na 3. Je to zajímavé, ale mám pocit, že před více lety, kdy jsem mohla životně být určitým způsobme taky "paranoidní" a ne tak otrkaná, tak jsem tam ten wau efekt měla, ale teď už ne...A proto je to podle mě důkaz, že životními zkušenostmi pohlížíte na plno věcí jinak. Ten film je zajímavý, závěr jsem si nepamatovala, Carrey za mě byl skvělý a ty snové situace byli hodně zajímavé, propletenost a chvilky, kdy si říkáte - safra, co se to tady safra děje...Hmmmm.. ()

Petr23

Pěkný mysteriózní snímek, který má atmosféru a je pořád se na co koukat, a to je u takovýchto filmu zapotřebí. Navíc mě potěšilo závěrečné finále které jsem teda vůbec nečekal. ()

Mihail123

Katastrofa. Jim Carrey vo vážnom filme, to znie zaújmavo! A zaújmavo to aj dopadlo. Blbosť s ešte blbším scenárom a s hercom v hlavnej úlohe v žánre, do ktorého sa vôbec ale vôbec nehodí. Logika s ktorou Carrey prichádza na rôzne "tajomstvá" je viac ako smiešna. Nabudúce si treba prečítať scenár pred tým ako sa niečo podpíšem. Oukej? Joel Schumacher je už dosť senilný a mal by si nachvíľu oddýchnuť. ()

SkyHawk

Jim Carray je jedem z mých neoblíbenějších komiků vůbec. Umí zahrát i jiný žárn, ale tenhle film na něj podle mě moc nesedl. Vůbec jsem zase čekal o mnoho víc od filmu, ať by tam hrál kdokoliv, ale moc jsem se nedočkal. Přesto to bylo zajímavě zpracované a 3 hvězdy si zaslouží... ()

anusha

jim carrey -ludia v zivote stale hladate stabilitu a tento film vam ma pripomenut ze zjadna nieje .. :) ... heheh co ja vjem mne sa film nepacil ale jima carreyho milujem! ()

Tomatáš

Kdybych dosud neviděl tolik mysteriózních thrillerů, hororů, apod...tak bych hodnotil hodně vysoko..Ale tak to bohužel není, už jsme mohli vidět podobné filmy, ničím novým nás tohle prostě neobohatilo...Pár lekaček tam bylo, zajímavé filmařské záběry a dobrej sex..;) ()

Aven

Rozjezd hodně slibuje, navíc je to celé natočeno v noirovém vizuálu (což já osobně můžu), postupem času však Schumacher viditelně ztrácel síly a překombinovaný konec celý potenciál snímku posílá do kopru. PS: číslo 23 není stěžejní prvek filmu, pokud to někdo nechápe, ať se na film mrkne znovu a neplodí zde rádoby vtipné komentáře. ()

Brain-D

Podle mě kvalitní Thriller s mým oblíbencem Jimem Carrym. Jim zestárl a už točí převážně jen dramata a né tak moc ujeté komedie jako Ace Ventura. Tenhle film mě hned ze začátku upoutal asi tolik jak Jima jeho kniha, kterou ve filmu četl :) "Buť si jist že tvůj hřích si tě najde" ()

Danny F.

Jim Carey v thrilleru? Kyž jsem ho v tomto filmu viděl, nemohl jsem si pomoct, pořád jsem ho viděl jako komika. Snažil se hrát vážně a dokonce mu to i šlo. Zpočátku je děj promíchaný a takový trochu zmatený až ke konci kdy vychází vše na světlo a děj začíná dávat smysl. Vcelku dobrá druhá polovina. 55% ()

sskrblik

Ze začátku příliš nudné, ale na konci mě Jim přesvědčil o tom, že film je velmi zajímavý. Hlavně jsem ho ještě v takové roli neviděl a to rozuzlení mi přišlo více uvěřitelné než-li třeba ve filmu Prokletý Ostrov. ()

Andreas83

Dokud se jen počítá tak mě to bavilo a moc ale postupem času jako by došla šťáva a někde to začalo drhnout, no a konec radši vynechat úplně, škoda.. ()

sheldonka.

Film se mi hodně líbil. To jak hlavní postava všude vidí číslo 23 mi někdy nahánělo i hrůzu. Docela nechápu nízké hodnocení, protože film má opravdu něco do sebe. A trochu i měním názor na mnou dosud nenáviděného Jima Carreyho. Kdekoliv po shlédnutí tohoto snímku vidím někde napsané číslo 23, tak se pozastavím a zamyslím se, jestli je to jen pouhá náhoda...Překvapivě to na mě udělalo velký dojem. ()

Jim Carrey a režisér Juno si plácli

Jim Carrey a režisér Juno si plácli