Walter Sparrow, který pracuje pro město jako odchytávač zvěře, žije poklidně s milovanou Agathou a synem Robinem. Vše se změní, když dostane za úkol odchytit zatoulaného psa Neda. Zvíře ho kousne a uteče před ním na hřbitov, ke hrobu jakési Laury. Kvůli tomu Walter dorazí pozdě na schůzku s Agathou, která si krátí čekání v antikvariátu a koupí mu knihu 23 - Román o posedlosti. Walter se do knihy začte a je šokován podobností svého života s příběhem detektiva Rybky, jež se netýká jen minulosti, ale jakoby zrcadlila i současnost. Detektiv je posedlý číslem 23 a také Walter ho najednou nachází všude kolem. Na manželčinu radu zajde za psychiatrem Frenchem stejně jako v příběhu Rybka. Znovu narazí na psa Neda, jenž ho opět dovede k Lauřinu hrobu. Za vraždu byl odsouzen její učitel a milenec profesor Flinch. Walter ho navštíví ve vězení, přesvědčen, že právě on je autorem knihy. On však tvrdí, že Lauru nezabil a knihu nenapsal. Walter se dostává na stopu autora a dokonce odhalí místo, kde je zakopána kostra. Jeho žena mezitím objeví v opuštěném psychiatrickém ústavu krabici s nápisem Sparrow. Děj knihy, realita a Walterovy vzpomínky se děsivě prolínají a vedou ho k šokujícímu odhalení. (TV Nova)

Tosinek

Souhlasim s golfistou, ze to neni o cisle 23 a ze scenar ma misty vetsi mezery. Co se ale filmoveho zpracovani tyce, moc se mi libilo. ()

Mashak

Jim jako vrah! Nebo jako oběť? To je jedno, protože obojí varianta je nevšední. I přes špatné kritiky, se mi film líbil. MUsím říct, že to umocnilo také to, že jsem si sečetl čísla svého data narození a vyšlo mi 23, ale hlavně to mělo nápad a Carrey jako vyplašený muž působil věrohodně. ()

Grimlok

23 tady, 23 támhle...nuda. Film pro mě nemá žádnej, ničim mě u televize nedržel, takže jsem nakonec sedl ke kompu a jenom sem tam jsem se otočil na telku. 2-3=-1, takže absolutní honota je jedna a tuhle jedinou hvězdičku dám za Carreyho. ()

Stíba

Musím přiznat, že na mě třiadvacítka zapůsobila docela silným psycho dojmem a vzhledem k tiché sobotní noci opravdu dokázala zaujmout. Zvláštní průběh na ne až tak netypické téma udělal taktéž svoje. ()

Ygnor

Film se kýve od naprosto skvělých sekvencí k unylým povrchním pasážím. Scénař je místy geniální, ale také má trhliny jak ementálský sýr. To samé lze říct o režii. Nevyváženost ze snímku naprosto číší. Určitě šlo vytřískat z celkového potencionálu více, ale na na druhou stranu by šlo mystifikační (?) námět zcela pohřbít. Carrey není zdaleka jen kretén z Masky, přesto si myslím, že tady nejel úplně na 100%. Mj. jméno hlavního hrdiny bylo velmi pečlivě vybráno - Walter je jméno hlavního padoucha v geniální sáze od S. Kinga v Temná věž, (dále je to jméno ultra maniakálního vraha v Silent Hill 4), no a Sparrow, ehh snad každý viděl Piráty z Karibiku, že pane Deppe.... Když vydělíte dvojku trojkou, máte mé ohodnocení. Welcome my nightmare! ()

Jeand´Boa

Bylo velice příjemné zjistit, že Jim umí svého obličeje využít i k jiným než jen groteskním zkřivením...nebojím se ani tvrzení, že zápletka filmu, kterému svědčí vlastně dvě dějové linie, nebyla vymyšlena špatně...musel bych sice hodně přemýšlet, abych vyjmenoval 23 důvodů, proč jde o dobrý film, ale to přeci neznamená, že jich tam tolik není... ()

Kaučuk03

Pokaždé, když vidím Carreyho ve vážném filmu, zbystřím, přeci jenom je znám díky svému gumovému komediálnímu ksichtu. Ačkoliv námět je možná stupidní, neboť číslo 23 se dá hledat všude stejně tak jako třeba číslo 52. Ale o to vůbec nejde, já jsem si to užil, byl jsem napjatý, jako kšandy a čekal, jak to dopadne, i když od určitého momentu je to docela předvídatelné. Scénář vskutku povedený, Schumacherovo vizuální schéma, k tomu skvělý Carrey. Konec byl trochu odfláklý, ale jinak opravdu povedené. ()

cerbygerby

Jim Carey docela překvapil, zahrál tuto roli docela uvěřitelně a to číslo 23 se opravdu dalo vypozorovat a vypočítat z čehokoliv a kdekoliv... pomalejší rozjezd, ale pak už se to rozjelo, takže celkem dobré 4* ()

n3uro

Perfektní mysteriozní thriller. Jim Carrey září, stejně tak Virginia Madsen. A o čem to celé je? O záhadném čísle 23. Nebo ne...? Možná škoda že to nešlo ještě více do hloubky o už tak zajímavém tématu, ale na druhou stránku to tomu to filmu prostě nemůžu vyčítat. Oboje pointy filmu jsou pro mě osobně velmi přitažlivé. ()

HappyDeath

Scénář asi nebyl špatně zpracovaný. Celkově byl film nadprůměrný, to určitě. Akorát mě tam začla štvát ta přemýra klišé v závěru. Jako bych se díval na spousta dalších filmů co jsem viděl. Věčná škoda... ()

Kingjiri

Předevšim exhibice Jima Carreyho, u kterýho mám v poslední době pocit, že mu jdou vážnější polohy stejně dobře, jako xichty v komediích. Příběh je průměrnej a nemá moc čim oslovit. Chtělo to prostě víc zapracovat na mytologii čísla 23 a ne si všechno scénáristicky zjednodušit tak, že ho lze vidět všude bez jakejkoliv pravidel (např. že se smí získat jenom sčítánim). Závěrečná pointa mě při sledování několikrát napadla, ale stejně se mi docela líbila, i když byla dost přitažená za vlasy, předchozí děj tim dostal překvapivě velkej smysl. Solidní žánrová jednohubka. PS: Když jsem skončil projekci, bylo 23:00. Vypadá to, že mám zaděláno na pěknej problém. ()

Mara97

Tak už víme, že Schumacher vynikal v matematice, nebo alespoň ten, kdo napsal scénář. Film navzdory nízkému hodnocení vůbec nebyl špatný a určitě se i většině líbil, jenže ta většina po vzoru golfisty prostě dá jen tři. Ale zase na úplných pět to není, protože ten konec byl už opravdu moc překombinovaný, raději bych to nechal u toho, že knížku napsala jeho manželka... A samozřejmě jako správný fanoušek Fulhamu jsem si všiml, že náš nejlepší útočník Clint Dempsey, který nosí číslo 23, letos (sezona 11/12) nastřílel slušných 23 gólů... ()

Kadas97

Jim Carrey konečne dokázal, že dokáže zahrať aj vážnu a temnú postavu. Film je tak perfektne zamotaný až je z toho divák trošku mimo, ale keď sa všetko na záver vysvetlí, tak nezstáva iné ako pokývať uznanlivo hlavou. Scény, kde hľadá kombinácie a variácie čísel tak aby mu vychádzalo stále 23 ma úplne dostali a po filme som mal aj ja chvíľku také obdobie (narodil som sa 9.7.1990 takže 1+9+90=100 100/7=14,28 14,28+9=23,28 23,28 sa zaokrúhluje dole takže !!!23!!!). 8 z 10 ()

Ondr@932

V podstatě tento film mě příliš nezaujal. A Jim Carrey ať se radši věnuje těm svým komediím, to mu jde nejlépe. 50% ()

Ozzy2

A na just dám 5.Přesně,jak napsal golfista.Navíc Jim dokázal,že je vynikající herec a nemusí udělat ani jednu nechutnou grimasu se svým gumovým xichtem ()

tranquill

Hodně mysteriozní thriller s výborný Jimem Carreym. Všechny ty dedukce na magické číslo 23 byly opravdu zajímavé a sugestivní... ()

geek.ondra

Slušně natočený thriller se zajímavou myšlenkou a fajnovým Carreym. Škoda jen že se to postupem času utopí v béčkovém balastu. 5/10 ()

Jim Carrey a režisér Juno si plácli

Jim Carrey a režisér Juno si plácli