Walter Sparrow, který pracuje pro město jako odchytávač zvěře, žije poklidně s milovanou Agathou a synem Robinem. Vše se změní, když dostane za úkol odchytit zatoulaného psa Neda. Zvíře ho kousne a uteče před ním na hřbitov, ke hrobu jakési Laury. Kvůli tomu Walter dorazí pozdě na schůzku s Agathou, která si krátí čekání v antikvariátu a koupí mu knihu 23 - Román o posedlosti. Walter se do knihy začte a je šokován podobností svého života s příběhem detektiva Rybky, jež se netýká jen minulosti, ale jakoby zrcadlila i současnost. Detektiv je posedlý číslem 23 a také Walter ho najednou nachází všude kolem. Na manželčinu radu zajde za psychiatrem Frenchem stejně jako v příběhu Rybka. Znovu narazí na psa Neda, jenž ho opět dovede k Lauřinu hrobu. Za vraždu byl odsouzen její učitel a milenec profesor Flinch. Walter ho navštíví ve vězení, přesvědčen, že právě on je autorem knihy. On však tvrdí, že Lauru nezabil a knihu nenapsal. Walter se dostává na stopu autora a dokonce odhalí místo, kde je zakopána kostra. Jeho žena mezitím objeví v opuštěném psychiatrickém ústavu krabici s nápisem Sparrow. Děj knihy, realita a Walterovy vzpomínky se děsivě prolínají a vedou ho k šokujícímu odhalení. (TV Nova)

baronGrga

Walter Sparrow by rád měl na náhrobním kameni vytesáno "what if". Což mě přivádí k zamyšlení, o kolik lepší by bylo, kdyby Schumacher ubral pár dlouhých minut nekonečného dvacettrojkování a místo nich ještě trochu začaroval s velmi vyvedenou noirovou linkou o detektivovi Fingerlingovi, kvůli které nakonec přihazuji čtvrtou hvězdu. 70% ()

ferdomravec

sa tento film velmi pacil. Pre mna osobne naj Jimov nekomedialny film. Bol som v napeti cely cas. Uznavam ze pouzitim malej naobilky dojdeme cestou necestou stale k cislu 23 ale zaroven suhlasim s par nazormi ze tu nejde o tajomno cisla 23 ale co dokaze psychika spravit s clovekom. 80% ()

tommco

Paranoidné výpočty dávajúce význam číslu 23 mi v kontexte celého filmu až tak nevadia. Skôr mi nevyhovuje jeho snové podanie. Tichým hlasom odrozprávaný a uspávajúcou hudbou podložený film ma najprv dvakrát uspal. Tretí pokus bol na istotu a pozrel som si ho v dopoludňajších hodinách. Aj tak som párkrát zívol. Ináč O.K. ()

mysinecka86

Skvely,napínavý mystery thriller.Jim C.je v teto roli excelentní,neskutečně sexy a charismatický. Mel by hrát vic takových filmu. Sedí mu vic než hrát blbecky. 5* Tento filmový žánr je muj styl. ()

Kokotek230mm

Protože máme s partou vlastní sound systém a protože jsme také posedlý číslem 23, tak nemohu jinak než 5* . Navíc to není špatný , jak tu někteří naříkají .. ()

Jennifer600

Upřímně, jediný co mě na tom bavilo bylo to, jak počítal a všechno vyšlo 23, jinak mě film moc nebavil, jenže ve mě hodně zanechal, protože po filmu jsem počítala všechno a všude jestli je toho 23. Takový psycho docela, cením filmy který ve mě něco zanechaj, takže tři hvězdy si zaslouží. ()

killberrybil

Musím bohužel konstatovat, že se našel film s Jimem Carryem, který mě nudil, a to právě tento. Děj příliš neutíkal a film není ničím zajímavý nebo zvláštní. ()

BR23

Film som videl už dávnejšie a veľmi ma zaujal a tak som začal zisťovať: V mene mám súčet písmen (hodnota písmen) 23, v mojom celom mene súčet písmen (zase hodnota jednotlivých písmen) 32, súčet čísel dátumu môjho narodenia nepriamo odkazuje na 23, súčet cifier môjho narodenia je 23, v dátume menín si viem nájsť 23 (na rozdiel od zverokruhu, celkom jednoduchým spôsobom) Moje iniciálky sú v podstate 32 (23) (bez tej zvislej čiarky) a je toho v súvislosti so mnou a 23 viac... preto mám aj nickname (ten som si vytvoril až po filme pekne účelovo :D) taký aký mám. Suma Sumárum: Nenávidím ťa Jim Carrey :D Atmosféru a dej zas hodnotím ako priemer. ()

Janette789

Tady Jim Carrey ukázal že neumí jen rozesmát. Je to film u kterýho prostě musíte vydržet až do konce. A konec? Ten vás ještě hodně překvapí. ()

Pollini

Určitě velice zajímavý příběh. Jen jsem nepochopila, proč mu manželka tu knížku koupila, když se celou dobu snažila ho donutit, aby to přestal číst. ()

padav94

No niečo na tom bude je to trochu záhadne číslo,a film nebol zlý taký priemerný len občas som nepochopil o čo tam ide. ()

Von Kempelen

23 hodně stojí na Carreyho přesvědčivým šíleným výrazu. Noirový flashbacky mi tam moc neseděly a některý konspirace byly až moc kostrbatý, ale jinak slušný napětí a konec taky podařenej. ()

andydufrsn

Jediné co na tomhle filmu vytáhnu a rád vytáhnu je Carreyho herectví. Jinak je film dost divnej operující se ztrátou paměti a především s debilní teorií o všudypřítomnosti čísla 23, která je tak trapná, že brání filmu vybudovat jakoukoliv atmosféru a napětí ()

ffiikkyy

((93%)) Po shlédnutí filmu 23 jsem ještě asi týden poté měl pocit, že někdo natočil toto dílo jen kvůli tomu, aby mě řádně vyschízoval. Jelikož jsem se narodil 23.3. a moje oblíbené i životní číslo, které mě provází už tři desítky let je 23, tak jsem měl pocit že hlavní postavou jsem přímo já a někdo mě sleduje jako ve filmu Truman show. Stejně jako tam, tak i zde se představil Jim Carrey a byla to pro mě moc příjemná změna ho vidět konečně v jiných rolích než jako komika. Závěr filmu mě velmi překvapil a dávám tomuto kousku 93%, jelikož 23,3 x 5 je 93,2% a to je přeci znamená: 9=3x3, 32=obráceně 23 (tudíž pozpátku můj datum narození trochu jinak). Nechápu tak celkově nízké hodnocení filmu zde, ale každého věc. Kdybych se narodil v jiný den a nebyl dost pověrčivý, možná bych hodnotil o něco méně.. ()

RathuVSoak

Vždy je zajímavé vidět herce jehož doménou jsem především komedie ve snímku plném temna a tísně. A Jim Carrey se s tím popral skvěle. Zmatený příběh kopírující zmatek a chaos v mysli hlavního hrdiny zahalený v post-noir kabátu na mne působil stimulujícím dojmem až k novelistickému rozuzlení. Ač působí hutně v průběhu celého dění, film se nesnaží nikam spěchat a nezapůsobí li na diváka od počátku, pravděpodobně pak bude budit dojem uloudané slátaniny. Mne však jako milovníka mysteriózních příběhů, které odhalují indicie velice skoupě a nutí tak divákovi natahovat mozkové závity 23 uchvátil. ()

alienable

Výhoda je, že když si odskočíte během filmu na záchod, tak o nic nepřijdete. Odpověď je 23. Možná si odskočte hned po začátku a zůstaňte tam až do konce. Nebo ani na konec nechoďte, ten je totiž neskutečně otravnej. PS: Narodila jsem se 23. 5. ... Aha??!! ()

cartouche odpad!

Nepochopitelnou záhadou pro mě je, že se najde magor, který je schopen napsat scénář k takové slátanině, že se najde filmové studio a režisér, kteří jsou ochotni to natočit, a že se najdou diváci, kteří jsou ochotni na to do kina jít. ()

Foltest

Po celou dobu to bylo šíleně napínavé, a proto si 23 jako thriller zaslouží tři hvězdy. Výsledný dojem z filmu bohužel strhává stupidní závěr, kdy filmaři až příliš okatě využili dějové zkratky. Dalším nedostatkem je přihlouplé chování jednotlivých postav, kdy jsem třeba absolutně nechápal, proč manželka dělá to, co dělá. Vzhledem k tomu ale, že snímek splnil svůj účel napnout diváka, doporučuji ke zhlédnutí. ()

janececek

Bylo zvláštní vidět Carreyho v této netradiční roli, ale mile mě překvapil. Hrál přesvědčivě, na moment jsem se dokázal odprostit od jeho šílených rolí, což beru jako úspěch. Konec mě zaskočil, a proto se nebojím jít s hodnocením na zasloužené čtyři hvězdy. 70% ()

Jim Carrey a režisér Juno si plácli

Jim Carrey a režisér Juno si plácli