Gekijōban Naruto: Daigekitotsu! Maboroshi no chiteiiseki dattebayo!

• Japonsko 劇場版NARUTO-ナルト- 大激突!幻の地底遺跡だってばよ (více)

Ne příliš stylově oblečený kreslený hrdina Naruto, oplývající velkou silou ve skrytých bojových schopnostech s několika sobě podobnými kumpány při plnění úkolu pro jednoho starce narazí na maskovaného bojovníka, co by pravou ruku usměvavého pána, který chce ovládnout svět. Jak se příběh odvíjí, Naruto zjišťuje cosi prohnilého v plánech mile vyhlížejícího pána. Ukáže se, že touží získat neomezenou moc skrytou ve vzácném kameni zvaném Gelel. Naruto se svými společníky pobije megalomanovu osobní stráž v podobě mutujících krásek a vše vyvrcholí v podzemí, kde svede finální bitvu se zmutovaným, kdysi přívětivým postarším pánem. Akční scénym které příběh proplétají jsou zpracovány dynamicky a oživují děj. (shinobi)

RomanL

Celkem nechápu tak nízké hodnocení - příběh sice nijak neoplývá originalitou, ale to se dá říct i o každém dílu Naruta... Originální mi naopak připadá "technické" využítí síly kamene Gelel a použité "stroje". Lehce to zasahuje do sci-fi a to mi připadá v Narutovi docela neokoukané. ()

AmunRa

Tento film příliš nezapadá to klasických narutovských schémat. Příběh a kulisy spadají do postapokalyptických anime a dost připomínají Trigun. Animace a vizuál je odlišný od seriálu - jiné pohyby postav, jiné úhly pohledu, chybí typické záběry vzteklé Sakury, některé rádoby 3D animace předmětů jsou vyloženě nepovedené. Děj je jedno velké klišé a uvěřit záporákovi jeho blábol je vážně obtížné. Smutně nevyužitý je potenciál známých postav z Písečné a Shikamarua. Humorné odlehčení prakticky neexistuje. Autoři se pokusili posunout Naruta novým směrem, ale tohle rozhodně není ten správný směr. ()