Like Minds

Psycholožku Sally Rowe (Toni Collette) pověří detektiv McKenzie (Richard Roxburgh) vyšetřením sedmnáctiletého Alexe (Eddie Redmayne), který je obviněn z vraždy spolužáka Nigela (Tom Sturridge). Inteligentní Alex, který vyrůstal bez matky opomíjen svým odměřeným snobským otcem, s ní zpočátku odmítá spolupracovat. Postupně se ale před Sally začne otevírat Alexův svět plný posedlosti historií a ... Nigelem, který je tak trochu jiný než všichni ostatní. Podle svojí verze je Alex obětí a i Sally odmítá uvěřit, že by byl chlapec schopen chladnokrevně vraždit. Jenomže ani ona nedokáže posoudit, jak velký psychologický vliv na Alexe Nigel i po své smrti má... Tento australský snímek je autorským počinem producenta a debutujícího režiséra Gregoryho J. Reada. (Morien)

hanagi

Nepatřím mezi skalní fanynky Eddie Redmaynea a nebaví mě, když mi někdo vnucuje x-tou verzi obehraného tématu (i kdyby mě zajímal sebevíc), když nemá schované eso v rukávu... Ocenila bych, kdyby to alespoň bylo zábavné, ale není. ()

herr_carter

Jo ! Jedním z důvodů, proč mám založený profil tady na csfd, je možnost učinit pár uživatelů svými oblíbenci a díky jejich hodnocením se pak dostat k filmům, které pojem "mainstream" slyšely jako sci-fi pojem někde v rádiu. Like Minds (stačí se podívat na počet hodnocení) je totiž spíše festivalový film a je fakt škoda, že o něm neví více lidí. Krásně a poutavě vystavěné drama, kde se psycholožka snaží celou dobu vysekat z průseru kloučka, který je tak trochu podivín, ale inteligent a snaží se všem dokázat, že byl do té vraždy a humbuku kolem namočen, že je jenom obětí apod. No a jaké je pak překvapení všech, když se vlastně ukáže, že nás klučina tahal celou dobu za šulínka??Chachá, i tak sklidil moje sympatie, v menším měřítku bych tento film směle srovnal s nejbravurnějším "ochcáním" diváka všech dob.................moje hodnocení 8,5 z 10. ()

Hanys_

Redmaynově postavě jsem moc nevěřil tu bezmocnost a "závislost" na upírovi Nigelovi. Ten jejich teploušský vztah jsem prostě moc nepobral a celé mi to připadalo nějaké divné i přes šílenou historickou posedlost, která byla nejzajímavější na celém filmu. 5/10 ()

Disease

Sice tak trochu Primal Fear vs. Usual Suspects, ale co už. Provedení solidní a zábavné, i když ne dechberoucí. ()

sona123

Kriminální drama, psychologický thriller...je spousta titulů, které do této škatulky spadnou, ale najít mezi nimi ty zdařilejší kousky, či dokonce klenoty, to chce trpělivost a notnou dávku štěstí. Like Minds je docela slušným drahokamem. Především díky dvojici Collette-Redmayne (těžko říct, kdo je krásnější/ošklivější, ale oba mají neskutečný šarm a sex-appeal, krom toho hereckého talentu). Scénář má také slušnou stavbu, možná až na ten konec. Téma je lákavé, myšlenka kacířská. Mno, moc se mi to líbilo. ()

neneka

Toni Collette patří mezi mých top ten a nezklamala... ovšem v poslední době mám opravdu slabost pro Eddieho Redmayneho. Takovou slibnou kariéru by býval měl rozjetou, školy prestižní... jenže on si začal s divadlem... a už se veze :-) Nutno přiznat, že brzdit nemusí. ()

IvcaSammet

Like Minds je rozhodně jeden z nejlepších mysteriózních filmů, které jsem kdy viděla. Fantastická atmosféra sálá z filmu už v první minutě a zlepšuje se s každou další. Vynikající herecké výkony jak Eddieho a Toni Colette, tak Toma Surridge, který se do své role hodil jako nikdo jiný. Přiznám se, že mi tento herec nijak zvlášť nesedl, po shlédnutí tohoto filmu ale naprosto přehodnocuju svůj názor a s klidným srdcem řeknu, že je Tom Surridge první herec, kterého bych chtěla vidět v každém mysteriózním filmu. Samotný závěr mě sice "překvapivě" nepřekvapil, a to i přes to, že jsem vlastně ani netušila, jaký závěr mám očekávat, možná to bylo ale tím, že jsem musela hodně dlouho přemýšlet, než jsem to celé vlastně pochopila se všemi souvislostmi. Čím víc nad tím ale přemýšlím, tím geniálnější mi Like Minds přijde. ()

Teardown

Velmi slušná podívaná, která mohla být konec konců i stoprocentní, nebýt několika zaškobrtnutí a především závěrečné pointy, jež jsem tak nějak vytušil už v půli snímku. Jinak nemohu filmu upřít několik opravdu vydařených scén, velmi dobrou atmosféru s nádechem tajemna a celkem sympatické obsazení. S klidným svědomím mohu doporučit. ()

studo

Evil little fucker! Výborný film, s pomalým tempom ktoré vás vtiahne hneď ako sa na scéne objavuje Nigel. Škoda, že hlavný aktér ma tak apatický výraz ktorý kazí každú scénu keď mlčí. V poslednom čase je strašne málo takýchto psycho-thrillerov a toto je určite jeden z tých lepších ktoré som za tých pár rokov videl. ()

hazaba

Kdo je vrah a kdo oběť? Vynikající drama s dech beroucími výkony obou dvou představitelů chlapeckých rolí. K tomu hodně dobrá hudba. ()

yvona

Eddie Redmayne jako vždy skvělý. Nicméně souhlasím s tím, že tento film opravdu není pro každého, viz koment Morien. Je naprosto jedno kolikrát bylo zpracováno téma Chudých rytířů Krista a Šalomounova chrámu či jiných "řádů- neřádů" protože tady jsou a budou (tudíž se rozhodně nedá říct, že film je o ničem...v dnešní době je to právě naopak dost aktuální). Při kvalitním zpracování vždy zaujme. ()

Adiemus

Toni Colette skoro k nepoznání, Tom Sturridge, jak se zdá, kráčí ve stopách podivných postav Davida Thewlise ( i když tady mi připomněl spíš Damonova Ripleyho) , výtečný Eddie Redmayne a téma, které můžu... co víc si přát. ()

jafuska

zajímavý psychologický film o mladém studentovi a jeho tzv kamarádovi, který se neustále zaplétá do větších problémů, když opomenu křestanství, které podlé mého tam nemuselo být, je to rozhodně zajímavý film, a konec který asi nikdo nebude čekat. Hlavní představitelé byli docela fajn i když to jsou neznámí herci ()

PoNoruška

Film plný napětí a tajemna. Chvilkami dost morbidní. Konec se mi nijak zvlášť nelíbil. Eddye Redmayne je skvělý ve zcela průměrném snímku. ()

Lily.Rush

Tenhle týpek nám ještě ukáže velké věci. Od prvního okamžiku vás pohltí děj, o to jde, chcete tam být s ním a věřit mu všechno, co vám říká, protože jeho laní oči vás přesvědčí, aniž by vás prvoplánově nutily. Nevinnost a nezájem o veškeré události kolem jeho osoby ho svírají do pasti. Chcete ho zachránit, vnímáte jeho bezmocnost a malost a dáte mu zelenou, protože mu to všechno baštíte i s návnadou. A ejhle, ono je to všechno jen na oko. Zamilujete si tu historii slova, okázalost a hlubokost příběhu. Zamilujete si nenucenou jednoduchost a přesto vtíravou těžkost jeho bytí. Jeden z nejsilnějších počinů v mé mysli! ()

deac

Takovýhle příběh se může mnohokrát po sobě odehrát pouze ve společnosti, která je nemocná, ustrašená, paralyzovaná. V tomhle případě jsem se ve svém názoru na USA jen utvrdil. Je pravda, že tam žije i několik silných a odvážných osobností, které vyčnívají z tupého stáda a kterých si také náležitě vážím. Ale těm by se, předpokládám, nic podobného asi stát nemohlo. ()

Ant_Envoy

Místy nechutné, místy nevhodné, místy nepochopitelné...ale Tom a Eddie jsou tak úžasně psycho, že ať děláte co děláte stejně nakonec skončíte s nosem nalepeným na monitoru. Je to pro silnější povahy, pro ty, kteří vidí krásu v babrání se v lidské mysli a psychopati jim přijdou sexy. Při ponuré atmosféře ani není třeba neustálých lekacích scén, protože po chvilce sledování vás znervózní i vlastní ruka. Na rozdíl od 98%hororů má tento snímek děj, který více méně dává smysl, zaujme a není až tak děsivý, abyste se po něm ještě měsíc klepali pod postelí. Takže za mě zcela OK. ()