Snímek o muži, který byl v mládí vychováván jako pes, musel bojovat o svůj holý život, o přežití. Postupem času jak stárnul se z něj stal poslušný zabiják, který plní rozkazy svého páníčka. Jedna zakázka se mu vymkne z rukou a šlape mu na paty policie. Všechno se mu ještě více zkomplikuje, když se na skládce seznámí s ženou, kterou tam její otec drží a zneužívá. Pomůže jí a dají se společně na útěk před policisty... (sheen)

kagemush

Našlapoval jsem okolo tohodle filmu docela dlouho,po tom filmovém průjmu Utržený ze řetězu,jsem se ani sám sobě nedivil.(taky mě dost ovlivnil Flipnicův komentář,-jehož jindy výborné komenty a jemu několika podobných mě často navádějí co si mám kde sehnat,-ale tady dost ťápnul vedle,-Flipnic koukni na to ještě jednou!).Než jeden kamarád takykoukač povídá,že když mám rád tydlety noirovky tak todle prostě musím.No a teď mám za sebou asijskej film roku.Neskutečně temný (aby ne když se půlka filmu odehrává v noci nebo polostínu),surový,nemilosrdný.Byť poněkud uměle,ale dobře provázány jednotlivé příběhy vysvětlující trochu mimozemšťansky ujetý(i na východoasijskou produkci) jednání hlavně hlavních figurek. Naprosto otřesný je pro mě ani ne tak příběh vrah a policajt(ten tu hubu nezavře jak je film dlouhej,buď řve vzteky,nebo hrůzou),ale děvčete ze smětiště.Hrůza a děs,-to jak nese,byť na pokraji šílenství svůj osud-no teda....!(už to ,když si kluci na konci za mohutnýho halekání vyrejvaj do těla navzájem nějaký ty ornamenty a ďoury,děvče si kousek od nich prožívá potichu to svoje peklo).--Zatím co zabiják, aby se sebou mohl zúčtovat,musí se trochu polidštit,tak policaj musí odhodit i zbytky lidství aby mohl obstát.A že je to trochu laciný,-no von to taky není nijak mnohovrstevný příběh.Ovšem od Ostrova,nebo Adresát neznámý,jsem takhle fatalistickej, a k tomu syrovej, film neviděl.Inu,můj šálek černý kávy(samozřejmě nesladím). ()

cubajz

brutálně nářezový začátek, průměrný prostředek a totálně pitomý až kýčovitý konec - škoda, našlápnuto to mělo opravdu solidně. ()

Radiq

Kousavej svetr je ještě pohoda oproti tomu, čím si spolu s nima projdeme během tohoto filmu. A zdaleka to nejsou jenom kousance. Je to dobrej příběh, kousavá atmosféra, napětí až do konce (škoda těch hluchejch dojemnejch úseků s anglicky zpívanou hudbou) a na to, kolik je tam mrtvejch, se tam poměrně málo střílí. Vše působí dost realisticky, pokud na to budete koukat trošku s nadhledem. Jojo, holt je to psí život. Haůůůůůů!! ()

SeanLSD

Komu sa už prejedla rafinovaná japonská krutosť alebo priamočiaro ostentatívna kórejská brutalita, nech skúsi túto depresívnu orientálnu baladu o krutosti na thajský spôsob, kde večne adrenalínom napumpovaní pohybliví chlapíci poznajú len pravidlá : Poriadne udri, Udri ešte raz alebo Neprestávaj udierať, kde život vyzerá ako v spustnutom, zamorenom a zabetónovanom labyrinte nepekných osudov a beznádejných existencií, kde najväčšou poéziou je láska na smetisku medzi besným psom, ktorý nepoznal láskavú ruku a prostoduchou dievčinou znásilňovanou vlastným otcom ( o závere nehovorím, vôbec tam byť nemusel, ale až parodické odľahčenie, ktoré bolo ďalšou prekvapivou ranou, som po tom depresívnom masakri celkom uvítal... ). ()

Mrkvič

Ještě nevím kolik dám hvězdiček, vím, že jsem po 20ti minutách chtěl dát filmu jednu jedinou - hnusný herci, hnusná kamera, ještě hnusnější zvuk, neskutečně strašná hudba a příšerně dementní dlouhý záběry. Když se do filmu přidá i trocha emocí, začíná to vypadat v porovnání se vší tou brutalitou a hnusem docela zajímavě. No a konec, kdy emoce i krvavé souboje gradují jsou tím nejlepším, co film nabízí. Od půlky jsem nelitoval, že jsem film nevypnul. Pokud amíci natočí předělávku, v ní omezí brutalitu, obsadí herce, co zahrají celým tělem nejen při soubojích, nechají stejnou dávku emocí, a panebože hlavně když si odpustí ty zvuky bojujících psů!!! tak by to mohlo být mnohem lepší a budu se těšit. ()

ivan_drago

Lásce neporučíš a když ji navíc najdeš na skládce, není co řešit. Lehce zmatený skoro akční film s bláznem v hlavní roli, který kosí jedno rukojmí za druhým, aby unikl policii a dostal se na vysněnou loď. Největší problém při sledování pro mě byl v nestotožnění se s podáním příběhu a jakási neuchopitelnost charakterů. Co se naopak povedlo je vykreslení hlavního hrdiny jako smyslů zbaveného "psa", který ty city objevuje... Že u toho zabíjí bez mrknutí oka je druhá věc. ()

chef

Scenár je položený na myšlienke, že úloha hlavného hrdinu migruje medzi dvoma postavami. Tento nápad dokonale upútava divákovu pozornosť, keďže si stále kladie otázku: "Kto je dobrý a kto je ten zlý ?". Spracovanie mi však nepríde viac ako priemerné. 75% ()

system

Zbesily, surovy, brutalni snimek bez jakehokoliv naznaku neceho pozitivniho jeste nutne neznamena, ze se jedna o nadprumernou podivanou. ()

bidja

Asi to nebude, můj šálek čaje, syrové i surové, ne příliš statická kamera, ponuré exteriéry až černobílé záběry, ale bohužel dramatické chování národů z východní části Asie ve mě vyvolává dojem komické a to mi nedovoluje se do díla řádně zabrat. ()

maty39

Já myslim, že všichni už se zde dostatečně vyjádřili k tomu, co je to za peklo. Já bych jen rád dodal: Je to ještě daleko horší, než si dokážete představit. I když závěr začíná být trochu na hraně a kdyby neskončil, tak jak skončí (i když jsem od půlky filmu věděl, že by to tak mělo skončit a když ne, tak půjdu s hodnocením dolu) tak nevim. ()

Martyr

Film sa s nami nemazlí. Žiadne predstavovanie postáv a vytváranie citového vzťahu k nim, ako sme zvyknutí. Hneď od začiatku film pripravuje diváka na silné a strašidelné momenty basovou a chorálovou hudbou, ktorá vytvára veľmi hustú a temnú atmosféru sprevádzanú modrým filtrom a trhaným obrazom, ktorý mi nenavodzoval romantický úsmev. Celkom som nepochopil, či sa má divák stotožniť s postavou dobrou alebo zlou nakoľko nie som zvyknutý, že "záporná"(?) postava máva v deji svoj "romantický" priestor. Veľa drsných a surových záberov, na ktoré nie je bežný divák zvyknutý robia tento film zaujimavým a povedal by som až vyslovene exotickým. Vyčítal by som mu ale prílišnú dejovú jednoduchosť, ktorá bola možno na druhú stranu výhodou 75% ()

KOZLIK

Syrová krimi, akce, thiller, romance a bůch ví co ještě dohromady. Prvotní atmosféra zajímavá, čekáte co z toho vyleze ale pořád se to vleče a není vlastně kam. Poslední část filmu byla jako by tam ani nepatřila skoro bych řek taková hongongská balada pro bandytu. Mohl to být docela zajímavý snímek, ale jsem zklamán. ()

Puol

Nepríjemný, drsný, fyzický film, ktorý sa mi dostal pod kožu. Slušná depresia akú vedia len aziati a ten ultra surový záver ma už ani veľmi neprekvapil. ()

Xatrix

Po shlednuti filmu jsem doslova rval. Rval jsem proc?!?? Proc museli tvurci takhle dobry namet, vybornou kameru, zajimavou zapletku a herecky vykony takhle zabit. Co naplat, ze film prijmne odsipa a hlavni hrdina - najemny vrah, ktery bez okolku zabiji vse zive v ceste, narazi na zneuzivanou divku, ke ktere prilne. Co naplat napadu u akcnich scen, kdy jsou k souboji primichany zvuky divokych zvirat, ktere tak pridavaji na surovosti a divokosti filmu. K cemu to je, ze policiste se postupne stavaji podobnou "zveri" jako sam zabijak kdyz je film neskutecne zabit v poslednich 20 minutach. Naprosto nechapu co se v hlavach rezisera a scenaristu urojilo. Tak priserne pitomy, schematicky konec - hamletovske povrazdeni hlavnich postav doplnene o cisarsky rez tehotne matky a zrozeni ditete!!!! 6/10 ()

fraktal

Krom výborné (a očividné) kamery oceňuji i skvělou práci se zvukem, dohromady tvoří atmosféru, která vás opravdu nenechá vydechnout. Supernaturalistické ždímání emocí. Silně nedoporučeno pro slabší povahy. ()

joho

Ďaľší filmík z východoázijskej produkcie,ktorý ma prekvapil a zaskočil hneď od začiatku. Oni to jednoducho na vás vybalia bez akejkoľvek prípravy a pretvárky. Na nelogičnosť niektorých scén som si zase musel zvyknúť a po krátkej úvahe som ich považoval za nepodstatné a neškodiace. Až do konca filmu som nevedel,ku komu sa vlastne prikloniť,keďže,ako už bolo povedané,film nemá klasického záporňáka. Chlapi si to vyrozprávali "pravou" chlapskou férovkou-ten "férovejší"(?) vyhral(??) ()