Ambiciózní vysokoškolačka Valentina (Sophie Marceau) studuje literaturu na pařížské Sorbonně a právě se připravuje k závěrečným zkouškám. Žádný odpočinek, žádné volno, žádné večírky, téměř žádný spánek a především a hlavně ... žádná láska! Věří, že jedině tak obstojí před zkušební komisí. Jednoho dne se však odehraje něco, s čím nepočítala. Potká charismatického hudebníka Neda – a bláznivě se zamiluje. V tuto chvíli stojí před osudovým rozhodnutím: zahodí roky obrovského studijního nasazení, nebo odmítne lásku? Nebo se snad dá obojí skloubit dohromady? (North Video)

kolemjdouc

slabota,hodnota žádná.Film natočený s herečkou jen aby si pánský divák užil její krásnou tvář..to postupné odhalování v kabině lanovky to byl fakt trapas .Zbytek to moc nezachránil ()

Asmodin

Pokud se chcete dívat na film jen kvůli hlavním hercům, tak je to koukatelné. Pokud od filmu očekáváte něco víc než jen romantické plky, tak to ani nestahujte ani nevyhledávejte, protože vás odradí úvod, který je jak z videoklipu Wham! Last chrismas - totálně trapný. Nechápu, proč by se nemohli hlavní hrdinové setkat jinak. Stejně jako závěr: namísto aby se po zkoušce na sebe vrhli jako ve Flashdance, tak Valentýna odkvačí s kamarády a pak si uvědomí, že jí jaksi někdo chybí. Trapas... ()

glamgirl

Romantický film bez zbytočného pátosu a presládzania o tom, ako sa dvaja rozdielni ľudia žijúci v odlišných svetoch musia spoznať a prispôsobiť sami sebe, aby mohli byť spolu. Marceau a Lindon svoje úlohy zvládli veľmi presvedčivo a prirodzene. Filmu prospieva aj intelektuálny nádych. Niektoré zábery by si zaslúžili zarámovať, pretože zachytávajú atmosféru okamihu. Hudba osemdesiatych rokov je fajn, ale titulná pieseň je krásna a reprezentatívna. Veľmi európsky a môj obľúbený romatický film. ()

MR007 odpad!

Chybí námět. Scenárista má potom těžkou práci a režisér nemá co točit. Herci to neutáhnou. Studentka se připravuje na zkoušky a mezi tím si najde kluka. Strašné. ()

Puol

Štandartná, ale milá francúzka romantická komédia s sympatickou dvojicou (zďaleka nie idálne postavičky, ale reálne charaktery s ľudskými chybami ) Do 4* výšin posiela film nádherná Sophie Marceau, z ktorej som zasa raz nemohol spustiť oči. Pohodová je i 80.-ková elektronická hudba. ()

MickeyStuma

Nejzamilovanější film, jaký jsem zatím viděl. A takový umějí natočit jen Francouzi. Sešla se tu opět trojka, která se už společně podílela na filmech 'Večírek' a 'Večírek 2' a to scénáristka, režisér a představitelka hlavní role. Údajně se říká, že je to vlastně jejich pokračování, protože stylem jsou si velmi podobný. Sophie Marceau tu hraje krásnou přirozenou francouzskou studentku se svými chybami, která má před zkouškami, a která potká muže který se do ní zamiluje. Jejich milostný vztah tu však prochází všemi překážkami, jaké se kdy mohli naskytnout. Závěrečné vyznání lásky během školních zkoušek, kterou předcházela bolestná hádka, je to nejlepší z celého filmu. Nejedno oko nezůstalo suché. Herecké výkony jsou velice uvěřitelné, příběh se odvíjí plynule a je doprovázen nádhernou melodií, která je vlastně hlavním songem tohoto vynikajícího filmu. Romantický film, který se hodí na každý romantický večírek. ()

farfalino

Tady jsem se poprvé seznámil se Sophii. To mi bylo asi 16 let. Moc se mi to líbilo.Studentky jsou nejlepší a hlavně Francouzské. ()

cure

Pre mňa najlepší film so Sophie. Na veľkú romantiku moc nie som, ale toto ma pred rokmi dostalo podobne, ako jeden tiež zabudnutý filmík "Dvaja na lásku". Ako píše gouryella "po kolikate uz ten samy pribeh". Takmer všetky možné témy už boli vo filmoch spracované a niektoré sa opakujú stále a opakovať sa budú. Ide o to, ako je to nakoniec natočené. A toto je natočené veľmi príjemne, uveriteľne, francúzky a tak to mam rád. Sophie má výborného partnera vo Vincentovi Lindonovi a obaja hrali ten svoj vzťah veľmi veľmi prirodzene. Dialógy a scénar mali hlavu a pätu, žiadne slzy naviac. Bolo aj troška erotiky, troška srandy a celé to bolo zabalené do príjemnej muziky od Vladimira Cosmu, ktorý sa vo svojom obore vyzná takmer ako Ennio Moriccone (tento pán je ale úplná špička). Vo svojom žánry to je u mňa v top3 a teda za 5 hviezd (95%). ()

Lucas87 odpad!

Kýč jak po hudební tak i příběhové stránce, pitomý děj, odpuzující disko muzika, připitomělý klávesista, nechutně natáhla nuda, tohle nemůže zachránit ani Sophie M. ()

BDMarty007

Francouzský film z 80. let, celkem triviální, předvídatelný, až naivní děj. Zápletka je opravdu téměř nijaká a vyplnit tím 103 minut by nešlo, pokud by je ovšem vesměs nevyplňovala půvabná a temperamentní Sophie Marceau, která je asi hlavním tahákem i obsahem filmu. A jenom kvůli ní to stojí za vidění. Přihrává jí Vincent Lindon, u něhož jsem si dlouho nemohl ujasnit, zda mě rozčiluje, nebo baví. On to má tak opravdu na hraně, chvílemi působí jak postava z němé grotesky, trochu jako Laurel. Další zajímavý moment je zachycení reálií 80. let. Oblečení, auta, muzika ... bylo to asi to esteticky nejhorší z 20. století, jestli ne z celého milénia, ale je zajímavé se na to takhle s odstupem mrknout a trochu se tím pohledem a poslechem potrápit. O půvabu a šarmu Sophie Marceau svědčí i to, že i těch příšerných hadrech a střevících dokáže vypadat půvabně. A další věc která mě na tom baví je nahlédnutí do drobných reálií života ve Francii a v Paříži. Když koukám na český film reálie jsou většinou všední, známé. V anglosaské produkci je to obdobné. Je to tak časté a obvyklé, že to je samozřejmé. Ale Francie, to je jiná planeta! Něčím je to hodně blízké i naší socialistické minulosti. Takové to lopocení, pachtění, formálnost, byrokratičnost a škrobenost profesorů a činovníků, maličké byty, lpění na formálních zkouškách, které jsou strašně těžké, ale zároveň vlastně samoúčelné a k ničemu převratnému nevedou, drobné kverulanství a opozičnictví, absence patosu. Zároveň ale vysoké kulturní povědomí, zapálenost pro nejrůznější společensko - politická témata a samozřejmě vždy důležité a vynikající jídlo a pití. No prostě nahlédnout do Francie je vždycky zajímavé a tenhle film toho, možná úplně neúmyslně, nabízí v tomto ohledu hodně. Celkově jsem byl já osobně s filmem hodně spokojený, užil jsem si to, ale z objektivního hlediska je to maximálně průměrný snímek. ()

DJ Kritik

Sophie Marceau v typickej francúzskej romantickej komédi 80-tych rokov s nádhernou hudbou a mnohými zvratmi je príjemným zážitkom. Humor: *** Romantika: **** Hudba: **** Vtiahnutie do deja: ***** ()

cinema_cz

Studentka je příjemná komedie, ve které Sophie Marceau jistě potěší všechny své příznivce v roli dobře vychované, leč svéhlavé měšťanské dcerky. Autorka scénáře sepsala příběh podle osvědčeného vzoru Mejdanů a Claude Pinoteau ho lehkou rukou inscenoval. Klišé o emocionálním umělci na jedné straně a racionální intelektuálce na straně druhé je zasazeno do slušně vykresleného studentského a muzikantského prostředí. Kdo si chce tedy užít skoro dvě hodiny lehké filmové podívané, tomu Studentka jistě udělá radost. (06/1991, Iva Hejlíčková) ()

spookee

Sophie nádherná, Vicent ji skvěle doplňoval, ale nevím... film se mi jaksi táhl. Výjimka v její tvorbě, jinak ji hltám jedním dechem. ()

Eire

Sophie je sexi žena, ale... Viac sa mi to pacilo v roku 88 nez v roku 2016, ked som si to stiahol z netu. Neurazi, ale ani nenadchne. ()

Karja

Celý film vystihuje to, co řekla Sophie Marceau ve filmu, skoro na závěr: „Jestli mě miluješ, ber mě takovou, jaká jsem, protože já se nezměním. Ber mě takovou, jaká jsem a já tě pak přijmu takového, jaký jsi ty.“ Tak co více dodat, francouzský romantický film každým coulem. 100 % ()

Johgas

No mě to teda nechytlo. Sophie je krásná, a nesnesitelná. Žít bych s ní teda nechtěla :-) Jako vždy dokonalá hudba Vladimira Cosmy. A pěkný pohled, jak to vypadalo v Paříži v 80. letech. ()

Umělec

Starší film, jehož protahovaný děj časem nudí. A nezachrání to ani půvab Sophie Marceau, bez které by byl film úplně k nekoukání.... 40% ()

mirika39

Teda Sophie Marceau ukázala vo filme všetko, ale talent zrovna nie. Mám rada sladké romatnické komédie, ale čo je veľa, to je veľa. Zosypať sa pri literárnych ústnych skúškach a namiesto odpovede citové výlevy s vodopádom sĺz, to snáď môže prejsť len vo Francúzku. ()