Kanadské komediální drama v režii Jean-Marca Valléeho se odehrává v 70. letech v Montrealu. Rodina Beaulieuových má pět synů a ten, který se narodil přímo o Vánocích, dostal jméno Zachary (Marc-André Grondin). Je jiný než jeho bratři, i když se moc snaží, aby mezi ně zapadl. Má rád svého konzervativního otce a raději mu lže, než by zklamal jeho očekávání. Sexuálně zmatený Zac hledá útěchu v muzice Pink Floyd a Davida Bowieho, jež mu dovoluje snít, ale sám život ho nakonec přiměje k tomu, aby přijal svou přirozenost. A co je ještě důležitější, i jeho otec posléze pochopí, že má svého syna mít rád takového, jaký je. (oficiální text distributora)

jafuska

první půlka filmu v celku dobrá, ale pak se to zbytečně vleklo, chvílemi to bylo nudné, dospívající syn, který se chce zavděčit svému otci, který ho nepřijímá podle sebe, ale podle svých měřítek, tápání mezi sexuální orientací, které si prolíná s hudbou Pink Floyd, mě v tomto filmu chybělo dost věcí, takže pro mě bohužel jen průměrný film škoda ()

gicous

Nepamatuju si, kdy jsem v poslední době viděl snímek s tak výraznou hudbou. Jean-Marc Vallée znovu dokazuje, že má neobyčejný cit pro spojení obrazu a hudby v jeden působivý celek. Abych řekl pravdu v některých scénách hudební podkres vystupuje tak moc do popředí, že jsem zapomněl vnímat vše ostatní. Kromě hudby ale nemá Dar od Boha nic, co by z něj pro mně dělalo vyjímečný film. Po výborném rozjezdu, kdy jsem v euforii sledoval Zacharyho dětství, se jiskra ve filmu postupně ztrácela. V Jeruzalémě už téměř úplně vyhasla. Sice ke konci se znovu rozhořela, ale pocit určitého zklamání již nedokázala potlačit. Jednotlivé postavy včetně dospělého Zacharyho ve mě nezanechaly hlubší emocionální stopu, následkem čehož si nezískali moji náklonost ani sympatie. 6/10 ()

l.enik.c

Takový ten případ, kdy dáte 4* a ráno se probudíte, zní vám v hlavě Space Oddity od Davida Bowieho a film se vám zase vetře do hlavy, že začnete přemýšlet a chcete dát ještě vyšší hodnocení... a za co vlastně? Hlavní gró filmu asi tkví v době, ve které se odehrává, 60.-80. léta jsou krásně zpracovaná, přestože tu dobu nějak zvlášť nemusím (taky jsem se sama narodila až o 14 let později) a ani hudbu tehdejší doby nijak neprožívám, v případě tohoto filmu jsem si jenom říkala: "skvělý soundtrack". Co se děje týče, tak by se vlastně dalo říct, že to bylo tak nějak... o ničem. Vlastně se tam nic převratného nedělo, jen nějaké ty rodinné neshody, to sebeuvědomování si vlastní přirozenosti hlavního hrdiny bylo taky takové nijaké, nepochopitelné, jen v náznacích, spíš to na mě působilo tak, že když mu teda všichni odmalička říkají "buziku", proč to teda nevyzkoušet, jinak se normálně dívá po holkách. Ale asi právě proto, že tam nebyly žádné obrovské zvraty, plynulu to tak fajn přirozeně, herecké obsazení bylo dobré, postavy, jejichž charaktery byly sympatické a "reálné", vztah otce se syny občas tvrdý avšak stále milující, výlet do Jeruzaléma, styl natočení - pár zpomalených záběrů, detailní záběry... a celkově to dohromady dávalo smysl a atmosféru, že i přes délku filmu jsem se nestihla nudit a uteklo to jako voda a klidně by to mohlo mít ještě o hodinu víc... k čertu s tím, to plný hodnocení tomu napálím. ()

matobystro

Nenásilná tragikomická "idylka" s humorne nastaveným duchovným presahom, v ktorej sú hranice stanovené jasne.  Mohlo to byť viac vtipné, mohlo to hrať viac na dramatickú strunu. V mnohých aspektoch je C.R.A.Z.Y. vlažný film. V závere trpko-sladká emócia s obyčajnou myšlienkou. ()

samuelsson

Problém tohto filmu je podľa mňa to, že je preplnený množstvom zápletiek. To spôsobilo, že som nevedel, na čo sa mám sústrediť. Bol to problém s homosexualitou, dar od Boha alebo sfetovaný brat? Vo filme sa toho toľko odohralo, že nakoniec som nezistil, čo mi chcel zdeliť, čo bola idea filmu. Je to škoda, pretože mal určite väčší potenciál. ()

jendamaty

jeden z nemnoha gay filmů, které jsou opravdu na úrovni, možná proto, že to není vyloženě gay film, spíš sonda do života jedné průměrné rodinky... občas mi vadila přílišná vypjatost vztahů až na úkor uvěřitelnosti, absence nějaké sympatické postavy a nejvíc asi nic neřešící a zbrklý konec, kdy se divák nedozví A ani B... nicméně za shlédnutí to jistě stojí díky skvělé režii, výborným hereckým výkonům a úžasné hudbě! ()

Pikolik

Byla bych o dost chudší, kdybych tento film nikdy neviděla.Je nádherný a citlivý.Pokud se rádi pitváte v lidských emocích, tak je tento film stvořem právě pro Vás! ;) Po shlédnutí budete litovat, že jste na něj nenarazili už dříve ;) ()

predator.1

Proč mají vždy na CSFD největší hodnocení ty nejstupidnější filmy, které spatřily světlo světa? Na to se nedalo dívat ani přes prsty! Kdybych včera nenarazil na DVD, ušetřil bych se tohoto hnusného komentáře. To ještě uvažuju, jestli to nepřehodnotím na odpad. ()

Kosan

Film není špatný, ale zbytečně dlouhý. Od začátku jsem čekal, kdy se příběh dramaticky zlomí, a dočkal jsem se v podstatě až na konci. Oceňuji herecké výkony, ale jinak mě tento film nijak nezaujal. Homosexualita a dospívání už bylo zpracováno mnohokrát a zajímavěji. ()

Ellush

Jakmile hlavní hrdina dospěl, přestal mi být sympatický. V tu chvíli se pro mě film neskutečně táhnul a stopáž se zdála být snad nekonečná.. Což trochu zchladilo moje nadšení v úvodu. ()

Elijah93

Hodně zajímavý film, který se zaměřuje na jednoho chlapce v delším časovém období. Zach má mít podle všeho dar o boha a dokáže zastavovat krvácení, sám má však větší problémy, které se odvíjí od toho, že má strach jaká je jeho orientace. Příjemný příběh, kdy dvě hodiny utečou jako chvilka a přitom nemá člověk čas se nudit. A film je obohacen o skvělou hudbu. Velkým plusem, je maskování herců je dost uvěřitelné a člověk opravdu věří, že čas plyne tak jak má. Pokud se rozhodujete zda se na film podívat, jděte do toho a příběh vás vtáhne. ()

blekekeke

Tak nevím, kolik bylo na film spotřebováno špeků, ale asi dost, když v čistém stavu se to jeví jako jedna velká zmatená věc. A opět jeden z dalších filmů, kdy nejhezčí na všem je hudba ... ()

r007

Obdivuhodný film!!! Jako mnoho ostatních , neměla jsem o něm ani tušení, vůbec nevím, jestli u nás šel v kinech, a někde ve výprodeji DVD jsem ho vzala do ruky a vlastně koupila jen díky hudbě. A ejhle, vyklubal se z něj ten nejkrásnější film o dospívání - aspoň pro mě. Pouštěla jsem si ho znovu a znovu asi 5x a vždy jsem našla nějakou zajímavou scénu, která mi předtím unikla. Kamera mi přijde velmi zajímavá a některé scény jsou nezapomenutelné - srážka s autem, otec který nachytá hlavního hrdinu v převleku, představy v kostele při mši, shotgun.Vše plyne přesně takovým tempem jak to má být, a kdybyste odebrali jednu jedinou scénu, příběh by nebyl úplný. Kde se ztratil Oscar pro Grondina ??? ()

Teachman

Námět a zápletka: 5/10 ... Vizuální stránka: 5/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 4/10 ... Celkový dojem: 5/10. ()

Snakefinger odpad!

DVD edice opět nezklamala. Film tak možná dobrý pro lidi co mají problém sami se sebou nebo pro potrhlé onanisty. Více k tomu není co dodat. Zbyečné dlouhé, nudné, nezáživné o ničem. Krapet to zachraňuje hudba Pink Floyd. ()

Zemřel režisér Jean-Marc Vallée

Zemřel režisér Jean-Marc Vallée