Kanadské komediální drama v režii Jean-Marca Valléeho se odehrává v 70. letech v Montrealu. Rodina Beaulieuových má pět synů a ten, který se narodil přímo o Vánocích, dostal jméno Zachary (Marc-André Grondin). Je jiný než jeho bratři, i když se moc snaží, aby mezi ně zapadl. Má rád svého konzervativního otce a raději mu lže, než by zklamal jeho očekávání. Sexuálně zmatený Zac hledá útěchu v muzice Pink Floyd a Davida Bowieho, jež mu dovoluje snít, ale sám život ho nakonec přiměje k tomu, aby přijal svou přirozenost. A co je ještě důležitější, i jeho otec posléze pochopí, že má svého syna mít rád takového, jaký je. (oficiální text distributora)

chim.chim

Dokonalost. Drama, které naprosto božským způsobem zkoumá život jedné rodiny v průběhu několika let, postavy rostou úplně přirozeně, rivalita mezi bratry je zobrazená vskutku skvěle - nikdy nezapomenu na scénu hádky přes stůl s večeří, tu jsem si okamžitě zamilovala. No a k tomu ještě krásná kanadská sedmdesátá léta, do kterých hraje skvostná hudba náramně podtrhující děj. Atmosféra k pohledání. I herci mě uchvátili, a to hlavně Marc-André Grondin, co si budem povídat... C.R.A.Z.Y. je pro mě legenda. ()

KatRi

Nerozumíte si s rodiči? Nechápete své děti, jejich názory, založení, orientaci? Pak musíte vidět tento film, protože vás zasáhne natolik, že uděláte cokoli, abyste nedopadli jako tahle rodinka. ()

dehlie

ja vlastne neviem ani prečo, neviem to vlastne racionálne zdôvodniť prečo sa tento film úplne dostal. spočiatku mu ani veľmi nebavil, dej a samotný scenár bol veľmi zvláštne postavený, vychádzalo mi to na priemerný rodinnný malý filmík. ale postupne keď za zach dostával do 70. rokov, skvelým soundtrackom, hľadaním samého seba, tým pomalým nenásilným spôsobom si ma tento film strašne získal, v závere aj nejaká ta slza prišla. a hlavný hrdina v podaní marca- andrého grondina bol jednoducho famózny, takisto otec v podaní michela côté. nenormálne ma tento kanadský film rozsekal. gratulujem tvorcom, toto sa podarilo, možno ani sami nečakali ako. naozaj filmový zážitok, na ktorý som dlhšie čakal. ()

fredisek

Nijak mě to nedostalo, možná jsem tomu nevěnoval tolik pozornosti, nebo jsem to zkrátka jen nepochopil. Zapůsobilo to na mě jako drama, které mělo ambice, ale nedosáhlo na ně... ()

Mania

Tak nevím, ty lidi mi přišli strašně melodramatický. Možná za to mohl rok, ve kterém se to odehrávalo. Jinak, fantastický. Líbil se mi styl vyprávění. Ve své kategorii je to jeden z těch lepších filmů. ()

Jeremiah

NENÍ na světě nic krásnějšího než mít děti. Život s nimi přináší spousty starostí a občas i zklamání, ale je to také spousta nezapomenutelných zážitků a každodenních radostí. A pro to přece stojí žít, ne ? To si naplno užívá i rodina Beaulieových, kde každá "ratolest" je jiná, jak to v rodinách bývá, ale všichni cítí, že patří neoddělitelně k sobě. Film nádherně plyne, herci jsou absolutně přirození , a i když se občas zdá, že je nudný, ukazuje skutečnou životní realitu, a v tom je jeho síla a krása. ()

Danqo

Nedával som filmu veľké nádeje a čakal som oddychovku na piatočný večer, na ktorú do pár dní zabudnem. Omyl! Film s nie úplne adekvátnym menom, ale prečo nie, by som ako komédiu neonálepkoval, hoci som sa miestami výborne bavil. Krásny portrét dospievania chlapca, ktorý si nie je istý ani sebou samým, ktorý nevie prijať svoju identitu a skutkami klame seba i ostatných, no zároveň všetko pôsobí úprimne. Prvé tri štvrtiny filmu som zhltol s dokorán otvorenými očami a hltal som každý obraz (Grondin je strašne krásny, všimnite si tie oči!), každú skladbu, každý posun deja. Časť s Izraelom mala svoj význam, ale svojim spracovaním k ostatnému filmu vôbec nezapadla a pôsobila na mňa lacne a rušivo. Som veľmi šťastný, že som film videl. ()

jiri.twist

Užil jsem si českého dabingu. A filmu také, především po stránce herecké a hudební, všechny jeho klady jsou tady již rozepsány. Trošku mi vadilo, že tvůrci nevyužili modernějšího pojetí, když doba vzniku filmu byla jiná a též, že někteří herci bez cigarety neřekli ani slovo, to už se mi zdálo přehnané ... 7995 ()

gogoroxy

Ten film se zdá být po shlédnutí o ničem, a přesto ho sledujete a máte pocit, že se děj vyvíjí a vás to baví a zajímá. ()

mrtvej pes

Bowie, homosexualita a pro mě i naprostá netradičnost. Tenhle film na mě promluvil nějak živě, jinak, trochu nově i přes starší prostředí, které bylo dokonalé. Asi nejpoutavější je čistá přirozenost herců. ()

jupisova

Pro mne moc překvapivý filmeček , s úžasným hereckým ansámblem . Hlavní představitel Marc-André Grondin mne tak zaujal , že jsem si hned sehnala jeho další filmy a tleskám . A ještě bych vyzdvihla hudbu a Crazy od Patsy Cline . Tu písničku mám hodně ráda a nikdy bych nevěřila , že ji uslyším v podobném filmu . ()

Pet 510

Tak po dlouhé době zase úžasný filmoý dáreček, čekající v počítači na rozbalení. Díky názvu a plaktátu jsem čekala film podle šablony " chlapec zjistí že by moc rád klátil jiné chlapce, chlapci se to nelíbí, chlapec se cuká přetvařuje se=chlapec je nešťastný, chlapec zjistí že to dál nejde a jde se svým tajemnstvím na povrch, konec/okolí to nechce přijmout, ale nakonec to přijme=chlapec je šťastný." Ne že by mi takovéhle filmy vadily, naopak je mám moc ráda, když jsou smysluplně zpracované, ale C.R.A.Z.Y mě prostě překvapil tím, že takový nebyl. Je prostě natočen v jiném, jaksi kvalitnějším duchu a pojetí. Příběh je krásně uvěřitelný a dojemný, ale zároveň netlačí na pilu. Herecké výkony jsou taky skvělé. Kromě toho se mě osobně hodně líbí atmosféra 60-80 let a hlavně jejich hudba, kterou byl film nabitý. Ani konec nebyl nijak podbízíví, ostatně jako zbytek filmu. ()

Radek.SCH

Těmhle typům (skoro)autobiografických filmů dost pomáhá autentičnost a uvěřitelnost příběhu a "živé" postavy, které nejsou kompletně vymyslené v hlavě scénáristy, ale mají skutečné předobrazy. Narozdíl ale od (mnou příliš neoblíbených) živitopousných filmů slavných osobností ale nejsou svazovány nucenou doslovností. Nenjedná se o zas až tak moc excelentní snímek, jako spíš o sympatockou záležitost plnou nostalgie, které většinu místních uživatelů (včetně mě) dostali. - 70 % ()

burton

Mé kriminálně uvažující, citlivé, nenormální, protože v dětství těžce poznamenané, přesto šťastné já, si blaženě lebedí v nádherném marastu tohoto nadmíru emocionáně nabitého filmu. ()

RedDuck

Oficiální text distributora řekl o filmu téměř vše. Komedie tu zcela absentuje.. Nějak jsem nepochopil význam bráchů - pro děj nemají žádný význam, i když to podle plakátů a názvu (viz zajímavosti) to mělo být jinak. V soundtracku jsem víceméně všechno znal, nějaký duch sedmdesátek či výprava sporá... ()

Zemřel režisér Jean-Marc Vallée

Zemřel režisér Jean-Marc Vallée