Rose Lorkowská (Amy Adams – Kouzelná romance) bývala na střední škole kapitánkou roztleskávaček a randila s hvězdou týmu. Teď je jí přes třicet, je svobodná matka a pracuje jako uklízečka. Její sestra Norah (Emily Blunt – Ďábel nosí Pradu) ještě stále žije s jejich otcem Joem (Alan Arkin – Malá miss Sunshine). Ten je obchodník, který se celý život neúspěšně snaží vyvinout návody na rychlé zbohatnutí. Rose touží po tom, aby její syn chodil do lepší školy a finanční nesnáze se rozhodne vyřešit po svém. Přemluví Norah, aby se s ní pustila do zvláštního druhu podnikání – budou uklížet na místech zločinů. Než se nadějí, jsou obě dívky až po krk ve vraždách, sebevraždách a dalších “špinavých” situacích. Jak ale postupují po žebříčku své drsné profese, začínají pociťovat respekt jedna k druhé a vzniká mezi nimi důvěra a blízkost, po nichž vždycky toužily. Díky tomu, že společně vybudovaly tuto svéráznou živnost, poznávají Rose a Norah i radosti a strasti bezvýhradné loajality a vytvářejí přitom lepší budoucnost pro celou rodinu Lorkowských. (oficiální text distributora)

Insomniac

Komédia??? Príjemná rodinná dráma s výbornými hlavnými hrdinkami na jeden večer, ale komédia???!!! Od tohto filmu naozaj nečakajte, že sa budete z plného hrdla smiať i keď pár (málo) momentov na úsmev sa nájde... Ako sa tu už pár ľudí vyjadrilo - škoda že z toho nevznikla čierna komédia, námet by bol skvelý... ()

sona123

Je to takový ten klasický film, kde žena (zde dvě - sestry) každodenně bojuje o přežití, ohání se seč to jde, aby uživila syna, pokouší se o vztah...další téma - holkám zemřela, když byly malé, matka (sebevražda). A pak je tu ještě podivný synek, který ne a ne se začlenit do kolektivu a otec, který je trochu svéráz, ale své dcery podporuje, jak jen může. K tomu téma úklidu po mrtvých a program na hodinu a půl je víc než bohatý. Tempo je poklidné, dialogy upřímné, herečky milé a nic není přehnané. Takových filmů je pravda víc než 12 do tuctu, ale přesto mi přišlo, že tohle už se přehupuje přes průměr. Asi proto, že je to zpracováno s obrovským vkusem a citem, což není bohužel až tak u tvůrců filmů běžné. Ale jinak, elán do uklízení mi to nedalo, i když to určitě ani nebylo cílem a smyslem :-) ()

nmafan

Sunshine Cleaning není tak vizuálně zajímavé, jako předchozí dva režisérčiny filmy, zato má ze všech tří rozhodně nejpotentnější scénář a obsahuje i krásně jemný humor. Doufám, že Christine Jeffs je na správné cestě, a příštím filmem dosáhne konečně nějakého výraznějšího úspěchu. Já osobně bych jí to nesmírně přál. PS: Akorát ten český distribuční název je skoro na žalobu... ()

sAreOn

Komedie? Kde jsou tedy ty vtipné momenty? Asi jsem je přehlédl. Každopádně poměrně dobré drama, dobře zahrané i zahrané. Bohužel tomu však chybí to něco, co vás nadchne, něco, díky čemuž vám hlavní hrdinové přirostou k srdci... Film mi hodně připomněl Little Miss Sunshine - hlavně svým stylem: rozvrácená a divně s chovající rodina potýkající se s existenčními problémy, bohužel od výše zmíněného filmu je Jarní úklidem pouze slabým odvarem. ()

hellstruck

Jednoznačně jeden z mých nej.Emily Blunt je úžasně stylová,přesvědčivá-podle mě celkem zastínila Amy Adams,která hraje takovou nevýraznou puťku.Každopádně příběh je originální,čehož si cením asi nejvíc a hlavně poutavý-občas úsměvné,někdy dojemné až k pláči.Střídání nálad mi vůbec nevadilo a i když film asi neví čím být,zapisuje se do mých top. ()

• Amy Adams si zahrála přítelkyni Johna Krasinskiho v seriálu Kancl (od r. 2005), zatímco Emily Blunt je jeho přítelkyní ve skutečném životě. (hellstruck)