Iron Maiden: Rock in Rio

(koncert)
všechny plakáty

Rock in Rio je film s živým koncertem legendární heavymetalové skupiny Iron Maiden. Bylo nahráno během festivalu Rock in Rio v brazilském Rio de Janeiro. Na jejich vystoupení přišlo okolo 250 000 lidí - což je nejvíce v historii kapely, hlavně díky návratu zpěváka Bruce Dickinsona a kytaristy Adriana Smitha. (culas)

Bukec.T

Ohromující živák který zastihuje Iron Maiden ve skvělé formě! Pohled na 250 000 fanatických Brazilců kteří reagují na každou písen naprosto naplno vyhecoval Iron Maiden k jednomu z jejich nejlepších koncertů za celou svoji kariéru a při sledování běhá mráz po zádech. Toto je povinost každého fanouška Heavy Metalu a tento skvost rozhodně patři k Top hudebních DVD ()

Zevon

Je to koncert pro širokopásmové publikum, vyjma zarytých technařů a posluchačů klasiky. Já osobně mám raději období alb Number of the beast a Piece of mind, ale to nic nemění na faktu, že strhnout tolik lidí asi už umění je a poctu si to zaslouží. ()

/:-D

UP THE IRONS.........THE BEAST IS BACK.............IRON MAIDEN 4EVER..........TO MUSITE VIDIET........... ()

Teny

Absolutně geniální koncert s celou kapelou v plné formě. Vynikající show, atmosféra, zkrátko nic tomu nechybělo... Jenom škoda že sem tam nebyl :-)) ()

xladojx

Velký návrat této legendární kapely, kdy to mezi nimi opět řádně zafungovalo a baví nás dodnes. Určitě jeden z jejich nejlepších koncertů . Eddieho banda vede. Být tam tak... ()

Zombiepod

Kedysi som bol veľkým fanúšikom Ironu, dnes ma ich hudba už príliš neberie, ale toto vystúpenie v Riu je dodnes snáď najlepším DVD koncertom, aké som kedy videl. Neopísatelná atmosféra štvrť milióna ľudí, kapela hrá bez najmenších chýb a celá show, ktorú tu fanúšikom predvádzajú, je nesmierne originálna, svojská a nenapodobiteľná. Bruce Dickinson má nezabudnuteľný hlas ako na nahrávkach, tak aj naživo a aj po toľkých rokoch nám "starčekovia" ukazujú, ako má vyzerať pravé heavymetalové vystúpenie. Keď na mňa Rock in Rio takto zapôsobilo z TV obrazovky, aké to už muselo byť naživo? Škoda, že som tam nemohol byť. ()

Duke90

Několik úryvků z koncertu jsem viděl již mnohokrát na youtube, nejčastěji "Fear Of The Dark" - pro mě daleko lepší zážitek než u klasické studiovky. Teprve po sedmi letech (2014) se konečně dostávám k plnohodnotné podívané a dostává se mi očekávaného královského zážitku, kdy Bruce Dickinson lítá po pódiu jako gymnasta na závodech a zbylí členové kapely s ním do celého vystoupení dávají naprosté maximum! Všichni jsou dokonale sehraní a já byl stejně oslněn, jako těch 250 000 přítomných fanoušků. UPDATE: V roce 2018 jsem mohl být také přítomen živému vystoupení u nás v Praze. ()

snakepit

Niet pochýb o tom, že Železná Panna je stálica na metalovom hudobnom nebi, ktorá šlape už takmer 30 rokov a valcuje pódia po celom svete. Keď sa k tomu pridá jeden z najmetalovejších národov a azda najväčší metalový festival na svete, vzniká strhujúca show, ktorú sa našťastie podarilo zvečniť aj na DVD. Turné bolo súčasťou k vtedy-vydanému albumu Brave New World, ktoré určite nepatrí k ich najlepším, každopádne sa však aj na ňom nájdu vynikajúce skladby ako The Wicker Man, alebo Out Of The Silent Planet. Prvá menovaná aj otvára celý koncert po opernom intre a začína tak 2 hodinová metalová smršť, ktorú si užíva štvrť milióna metalových fanúšikov na 101% a ja by som predal aj vlastnú obličku keby som mohol byť jedným z nich :) ()

ac1976

Tu je vlastne každý komentár zbytočný. Super kapela, super koncert. P.S.: Geniálne live prevedenie piesne Clansman - asi naj koncertná skadba všetkých čias! V tesnom závese Gary Moore: Out in the fields Live at Montreaux. ()

Stejšn

Velká lítost že jsem nemohl být u toho. Koncert fenomenální a je tu dobře vidět (slyšet) že Bruce Dickinson je prostě Iron Maiden a Iron Maiden jsou Bruce Dickinson. Např. písnička The Clansman, napsaná původně pro Blaze Baileyho, je sice skvělá, ale teprve až když ji zpívá Dickinson, tak z ní opravdu mrazí. DVD je supr, bohužel audio CD podoba je mizerná, protože je do ní uměle naroubovaný zpěv publika tak, že to tahá za uši :( ()

helrohir

Najlepší koncertný záznam aký som mal možnosť vidieť! Kapela v najlepšej forme, 250 000 upotených a o dušu skandujúcich Juhoameričanov a veľmi dobre zvolený setlist dali vzniknúť neskutočne nadupanej a atmosferickej show, z ktorej mám vždy zimomriavky. UP THE IRONS! ()

savatage

Návrat Bruce Dickinsona do řad Iron Maiden přišlo v Riu přivítat na čtvrt milionu fanoušků a skvělému koncertnímu záznamu, dodali pořádný kotel. Skvělý hudební zážitek, skvělé kamery, a jako vždy jedineční Iron Maiden! ()

Eddie003

Pravda, Iron Maiden a jejich "Rockové Rio" patři mezi ohromujici, mluví o tom i jejich pravě vydana deska Brave new World kterou predvedli spolecne v čele s frontmenem Dickinsnem, Již začáteční skladba The Wicker Man Mě ohromila na tolik, že jsem běžel do nejbližšího shopu s DVD nosiči a tuto desku si zakoupil. ()

Jaffaro

Úprimne z toho intra som sa skoro po.....l ked tam Adrian rozbehol úvodný song. Iron Maiden sú skutočný borci. Parádny koncert. ()

Metlosch

Jeden z nejlepších metalových koncertů, zaznamenaných na videonosič. Postarší pánové v životní formě, špičkový zvuk, nejlepší možný výběr skladeb, úžasná atmosféra. Bravo MAIDEN! ()

EddieIron

Spolu s Live After Death nejlepší živý záznam všech dob,nejen tím co se děje na pódiu a pod ním,ale i kvalitou.Famózní představení,které má určitě velký podíl na tom,že kapela se rozhodla pokračovat v normální činnosti.Původní záměr byl po skončení tour už jezdit pouze velké festivaly,zaplaťpánbů,že to dopadlo tak,jak to dopadlo. ()

MorraEddie

Jedno z nejlepších vystoupení Iron Maiden za jejich kariéru. Setlist nabitý až po půdu těmi nej songy a atmosféra přímo elektrizující,každopádně jako každé vystoupení a teď vím o čem mluvím jelikož jsem měl tu čest vidět IM naživo. Eddie válí ()

GASTON73

Skladby: 1.Blood Brothers 2.Sign Of The Cross 3.Mercenary 4.Trooper 5.Dream Of Mirrors 6.Clansman 7.Evil That Men Do 8.Fear Of The Dark 9.Iron Maden 10.Number Of The Beast 11.Hallowed Be Thy Name 12.Sanctuary 13.Run To The Hills ()