Kat: Válečná zóna

• USA Punisher: War Zone (více)

Bývalý člen speciálních sil Frank Castle je po šesti letech zpět v plné zbroji jako Punisher, který tentokrát vede válku na dvou frontách - s podsvětím i s FBI. V hlavní roli vykonavatele spravedlnosti se představí Ray Stevenson, jehož známe ze seriálu Řím.  Bývalý člen speciálních sil a agent FBI Frank Castle je po šesti letech zpět v plné zbroji jako Punisher, který tentokrát vede válku na dvou frontách. Poté, co zabil mocného mafiánského dona, se nyní jeho terčem stává druhý darebák v pořadí - krutý šéf gangu Billy Russoti (Dominic West). Castle ho při přestřelce znetvoří, ale zahyne přitom i tajný federální agent. Russoti, který si říká “Jigsaw”, touží po odplatě a najme si na to Franka, nejnechvalněji proslulého zločince z podsvětí. Ale ani FBI nechce zůstat pozadu. Je na Punisherovi, aby nalezl způsob, jak v tomto adrenalinem nabitém akčním thrilleru obejít zákon a zničit smrtící armádu zločinců. Herec Ray Stevenson (seriál Řím), se přesvědčivě zhostil role vykonavatele spravedlnosti, jehož žena a dcera byly zavražděny, kterou převzal po Dolphu Lundgrenovi (1990) a Thomasu Janeovi (2004). (oficiální text distributora)

jerenymo

Maximální ptákovina. Děj o ničem hodinu a 40 minut nuda.....a kdyby se někdo ptal za co sem dal tu jednu hvězdičku, tak je to proto že se mi líbil jigsaw a zabíjení punishera = show no merci. ()

Paul_cz

50%. Zklamání.Od Lexi a mého oblíbence Stevensona jsem čekal víc.Mít to lepší scénář a pořádně natočené akční scény, bylo by to super - herci jsou skvělí a stylizace taky.Každopádně to bylo furt lepší než předcházející Punisher, ten byl naprosto otřesnej...... ()

zdenur

Kýčovitá, přesto nečekaně zábavná podívaná. Krutě a dost originálně zpracované mordy včetně bestiální vizáže hlavního záporáka. Punisher naopak vypadal ujetě, jako nějaký potápěč ve skafandru. Za shlédnutí určitě stojí. ()

majo_svk

Tom Jane bol skvelý kat a suprový je aj Ray Stevenson. Záporaci boli fakt hnusní a brutálni. Na nich nestačí žiadna polícia, žiaden zákon, jedine kat. Neskutočne nadupaná akcia, ktorú si dokonale užijete. Škode len, že niekedy kamera nesnímala to, čo naozaj mala. Ináč super. ()

Simgal

Není nad to, když si koupíte DVD s filmem The Punisher z roku 2004 s Thomasem Janem a Johnem Travoltou v hlavních rolích a pak zjistíte, že místo toho se díváte na Kata: Válečnou zónu. Nevím jestli to byla nechtěná chyba vydavatele nebo nečestný pokus zvýšit prodej právě druhého jmenovaného filmu. Každopádně musím říct, že Válečná zóna se mi oproti Lungrenově nebo Janeově verzi moc nelíbila. Ne že by tu byl nedostatek akce spíš naopak, ale právě akce je zde upřednostněná před vším ostatním. K tomu připočítejte tu spoustu digitální krve a hodně, ale opravdu hodně nepříčetný příběh a nevyjde vám nic dobrého. Ještě že to aspoň z části zachraňují herci. Ray Stevenson je dost sympatický na to, abyste s ním ten film v některých částech přímo protrpěli. A pak je tu samozřejmě Julie Benz. I když tu tato herečka, kterou znáte jako Ritu z Dextera dostane zoufale málo prostoru, tak i přes to zde platí za velice příjemný prvek. ()

Kratoc

Kdyby tohle natočili před dvaceti lety, tak bych možná i zatleskal, ale dnes? Chci něco více než hrdinu - kamenného ksichta, záporáka, spoustu olova a gejzíry krve. Scénář či děj ani nebudu komentovat (protože není co), kamera je poplatná pozlátku filtrů a zpomalených záběrů (tak to diváci chtějí), no prostě nuda, nuda, šeď a nuda. ()

JM87

Absolutně nechápu to nízký hodnocení. Jasně, akční scény jsou občas trošku přehnaný, ale jinak je to moc dobrej akčňák. Není tady nic vyjímečnýho - klasika, dobrej hrdina a pár zlých padouchů. Jinýma slovama perfektní Ray Stevenson, kterýmu zabili ženu a dítě a banda zlejch kriminálníků, co už si ve městě neškrknou. Doug Hutchison nebyl taky špantnej. PS: Doufám, že Ray Stevenson dostane ještě nějakou dobrou životní, která ho proslaví a dostane do první ligy, protože on je perfektní akční herec. ()

masiko

Reknu si, ze to je Bcko, a klidne tomu napalim plny hodnoceni, protoze tohle je akcni bomba. Rozhodne nejlepsi adaptace Punishera. Komiksovi zaporaci, trocha humoru a hlavne skvelej Ray Stevenson, kterej lame padouchy jako paratka a ja mu toho buldozera verim vic nez Schwarzikovi. ()

Antaeus

Hoooodne temný "komix". Akurát namiesto adolescenta so superschopnosťami tu pobehuje poriadne nasraný (a dospelý) chlap. Síce bez superschopností, ale zato s poriadnym arzenálom všakovakého kalibru. Oceňujem, že sa režisérka (!) nevyhýbala górikovým efektíkom, takže sa tu dosť jazdí "na červenú". Malo to zrejme aj príbeh, ale ten som akosi v záplave guliek a krvi nepostrehol. Pravdepodobne niečo o pomste či tak. ()

IvcaSammet

Už od prvního shlédnutí patří Punisher: War Zone mezi mých TOP 10 filmů a velmi pochybuju, že se to někdy změní. Punisher v podání Raye Stevensona mě tak okouzlil, že jsem později prostě nebyla schopná v roli Franka Castla překousnout kohokoli jiného. Proto je taky tento Punisher jediný, kterého jsem kdy viděla. Když jsem potom v průběhu děje zjistila, že ve filmu hraje i "můj Percy" Doug Hutchison, myslela jsem, že to snad ani nerozdýchám. Doug mě svým hereckým výkonem naprosto nadchl a já jsem poprvé v životě zatoužila po tom vidět absolutně všechny filmy, které kdy nějaký herec natočil ... A právě tím se stal Doug Hutchison ... Herecké výkony ale nejsou jedinou příčinou, proč Punishera tak miluju. Film je přiměřeně akční a když se občas přivře očko, někdy i to druhé, dalo by se říct, že je i snad skoro reálný. Žádné přehnané Hollywoodské akce, u kterých se člověk musí jen smát ... Navíc má skvělý scénář plný skvělých hlášek a výborných scén ... Jednoznačně pět hvězdiček bez jediného mrknutí oka! ()

DaeGurth

Bylo by to příjemně přímočaré, kdyby ta akce nebyla vymyšlená někým zkoksovaným (zhasnu, řeším to nožem, pak se pověsím nohama za lustr a u toho střílím, zatímco na mě všichni blbě čumí). Na druhou stranou... s inteligencí padouchů by si stihl i udělat kafe a stejně je postřílet dřív. ()

Grizzly

Mazec. Zabijeni neozbrojenejch, zaverecny bodycount zahrnujici asiaty, negry, rusaky, pankace a hlavne zaporak se sesitym xichtem a jeho psychousskej bracha! Navic sejmuti tech freerun kuryru raketometem a sniperovkou (!) nema chybu. Thomas Jane mi sice sedl jako Punisher vic, ale ani Ray Stevenson mi taky nijak nevadil. Kdo zna comix a ma rad askci, musi si to uzit jako ja. 80% ()

Hadati

Oproti Punisherovi z roku 2004 není tento film absolutním propadákem. Frank Castle je skutečný stroj na zabíjení a likviduje padouchy jak na běžícím pásu. Pokud tedy jde o akční scény, tak těm se toho moc vytknout nedá. O něco slabší je to s příběhem. Hollywood však opět použil změny, které komiksovou předlohu znatelně poničily. Zejména se jedná o citové části, kdy se Frank rozhodne přestat se zabíjením, když to kvůli němu odskáče nevinný a Micro ho přemlouvá, aby neodcházel. Každý čtenář moc dobře ví, že Punisher zabíjí, protože ho to baví. Nevinné nezabíjí, ale když to někdo z nich náhodou koupí, moc se tím netrápí. Ještě horší je, že film postrádá černý humor, kterým je komiks tak prosycen a který z něho dělá skvělou zábavu. Dočkáme se někdy věrné předlohy? ()

godycz

Kdy už konečně pochopí, že Punisher (tedy Kat- otravný překlad - už vidím titulek českého velkofilmu v USA - Punisher Mydlář coming soon) je nezfilmovatelný? Musím uznat, že TENTO, byl nejvíc ala Ennis. Černá krev, hlášky přímo z komixu, v Punisherově ruce vypadala každá zbraň jako hračka, interiéry, exteriéry, moc se nemluvilo, tvrdý drsný záběry.....málo citu, více akce........a navíc krásná Darla :)..........tak ale stejně se mi nejvíc líbil Punisher s Travoltou. Byl to takový krásný celovečerní pilot k TV sérii...která ale ovšem nevznikla :( ()

ViktorEl

Celkom dobrý, niekedy až veľmi prehnaný akčný film, pri ktorom sa človek nenudí, Len teraz neviem, ktorý Punisher je natočený podľa komixu, lebo jednotka s Thomasom Janenom má uplne iný dej, inak mu zabijú rodinu, a celkovo je iný ako tento, Nemám veľmi rád, keď sa menia hlavný herci, a ešte keď nemájú vôbec nič spoločné. A Thomas Jane s Rayom Stevensonom nemajú vôbec nič spoločné, tak mi bolo kus hlúpe si zvikať na nového herca, ale, keď sa film blížil ku koncu tak som si povedal, že jednotku mohol kľudne hrať RAY, a mala byť aspoň z časti taká krvavá. Veľké pozitývum tohto filmu ZLÝ BRAT A HORŠÍ BRAT! ()

Zemřel herec Ray Stevenson

Zemřel herec Ray Stevenson

22.05.2023

Starosti se zjizveným pistolníkem

Starosti se zjizveným pistolníkem

07.12.2008

Adaptace drsného westernového komiksu Jonah Hex, která vzniká u studia Warner Bros., si prošla dlouhou a strastiplnou cestu. A možná ještě není všem změnám konec. Shrňme si to: Prvním kandidátem na… (více)

Řím na filmových plátnech?

Řím na filmových plátnech?

04.03.2008

Další lovec přízraků

Další lovec přízraků

23.10.2007

Je to tak předvídatelné! Jakmile se horor 30 dní dlouhá noc stal přes víkend jedničkou v americkém komerčním řebříčku (a weby, včetně tohoto, se zaplnily spokojeným vrněním nejen žánrových fanoušků),… (více)