Kat: Válečná zóna

• USA Punisher: War Zone (více)

Bývalý člen speciálních sil Frank Castle je po šesti letech zpět v plné zbroji jako Punisher, který tentokrát vede válku na dvou frontách - s podsvětím i s FBI. V hlavní roli vykonavatele spravedlnosti se představí Ray Stevenson, jehož známe ze seriálu Řím.  Bývalý člen speciálních sil a agent FBI Frank Castle je po šesti letech zpět v plné zbroji jako Punisher, který tentokrát vede válku na dvou frontách. Poté, co zabil mocného mafiánského dona, se nyní jeho terčem stává druhý darebák v pořadí - krutý šéf gangu Billy Russoti (Dominic West). Castle ho při přestřelce znetvoří, ale zahyne přitom i tajný federální agent. Russoti, který si říká “Jigsaw”, touží po odplatě a najme si na to Franka, nejnechvalněji proslulého zločince z podsvětí. Ale ani FBI nechce zůstat pozadu. Je na Punisherovi, aby nalezl způsob, jak v tomto adrenalinem nabitém akčním thrilleru obejít zákon a zničit smrtící armádu zločinců. Herec Ray Stevenson (seriál Řím), se přesvědčivě zhostil role vykonavatele spravedlnosti, jehož žena a dcera byly zavražděny, kterou převzal po Dolphu Lundgrenovi (1990) a Thomasu Janeovi (2004). (oficiální text distributora)

zorro

Strašná slabota bezduchý scénář a akční scény o ničem sráží film do kolen. Škoda Raye Stevensona mám hodně rád a myslel jsem si, že to s Lexi Alexanderem zvládnou alespoň na průměr tak to je to pouze 30% ()

Deyw

Nechapu proc takovyhle filmy tady na csfd dostavaj tak nizke hodnoceni...nevim cim to je ale jakto ze prvni punisher ma lepsi hodnoceni...kdyt tohle je poradna akcni pecka jak ma bejt...akce je dost a je kvalitni a prehledna,dotoho valcuje poradna muzika a Ray Stevenson kosi nepratele po stovkach,krvy se ve filmu nesetri ani brutalitou...kdo ma rad akce bude doma...a ostatni ? urcite to zkuste neni to tak spatny jak tu kazdej pise urcite se budete bavit. ;) ()

bartias

Temná komiksová adaptace je sympaticky násilná a krvavá. Ray Winstone sice není dostatečně charismatický, ale roli Punishera s odřenými konečky prstů ustojí. Přestože je potenciál filmu vidět v každé třetí nebo čtvrté scéně, Punisher je znovu zklamání, které se nevyhne nudě ani nechtěné směšnosti. ()

sir-dave

Nečetl jsem komiks, ani nehrál pc hru ale Kat s Thomasem Janem byl pro mě zážitkem. Třetí pokus Kata už mě bohužel tak moc neoslovil. Jenže když bych vyrušil vedlejší linku s FBI agentem a opomenul nudný děj, tak jsem se dočkal slušné jízdy za pomstou se spoustou stříkající krve a dobrými popravami, jaké by v Katovi měli být. Sakra, teď mám všude jeho mozek ()

otík

Kdo má chuť na pořádnou akční řezničinu v duchu krvavých akčních filmů, nemůže touto jednohubkou opovrhnout. Od začátku se film s ničím nepárá, akce střídá akci a i když především střední pasáž je trochu nudnější, závěrečná akce vás zase nenechá na pochybách, že jste si dobře vybrali. Tento Kat nemá čas ani náladu na úsměvy, chce jen trestat a být prospěšný dobrým lidem. Sice ne vždy se mu vše podaří, ne všichni kolem něj přežijí, ale buďte si jisti, že smrt žádného zločince nebude bezbolestná. Pobaví zrušení především skákajících feťáků. Vskutku originální. Hudba: Michael Wandmacher ()

tom88

Slabší príbeh aj výber hlavnej postavy mi mierne ovplyvnil hodnotenie. Ale aj tak sa neubránim pocitu z čistého béčka a obyčajnej akčnej rezby, ktorá bola možno na oko ako-tak efektná, ale prišla mi zbytočná alebo bezúčelná. Slabá atmosféra, slabé spracovanie, miestami dokonca aj nuda. Potešila ma brutálnosť a nevhodnosť mladistvým, množstvo krvi a podobne a miestami pekný vizuál. 45% ()

kosta73

WAR ZONE je řízná akční jízda v duchu toho nejlepšího z poctivé staré školy a Stevenson je naprosto parádní ranař. Velmi milé překvapení v době, kdy jsem skoro přestal mít o současný akční film zájem. Bohužel mi silně nesedí obsazení zakrslíka Hutchisona, ale co už... Každopádně jsem s královsky pobavil. ()

panMartin

Jooo takovýho Punishera jsem si představoval to bylo ono všechno zabít co mu přijde co cesty. Opravdu krvák na kterej sem se těšil. Asi nejlepší ze všech jaký byly kdy natočeny. ()

Nivenx

Tak oproti prvnímu dílu, je tento počin neuvěřitelně cool a dokonce v žánru akčních filmů mě zaujal. 70% ()

Jirgen

O něco slabší než jednička, ale o akci není nouze. Protoho kdo nečeká smyslu plnou podíváno a jde se podívat prostě jen na akci bude spokojen. Film celkem ničím nepřekvapí, až snad na znetvořeného padoucha s vyšinutým bráchou, který si pochutnává na ledvinkách dozorce ... ()

filmmovier

Tak tohle zpracování mnou zbožňovaného "Punishera" je skvělé, takovýto Frank Castle se mi přesně líbí (mimochodem, další ze silně podhodnocených filmů tady - a teď mě klidně zabijte). Padne strašně moc lidí, Punisher je správně drsnej, záporák naprosto luxusní a atmosféra toho nejprohnilejšího New Yorku je neodolatelná. Hudební doprovod sedí k filmu skvěle, pořád se tam něco děje a inspirace v komiksech Gartha Ennise je prostě nepopiratelná, komiksová atmosféra je z toho parádně vidět a to je rozhodně dobře. Možná bych mohl kritizovat pomalejší tempo i kolísavou kvalitu, ale nechce se mi. Původně jsem si myslel, že Ray Stevenson se na Castla prostě nehodí, ale překvapil a jeho podoba mi na něj velmi dobře sedí. A ještě než to tady ukončím, tak mám vzkaz pro paní režisérku, která taky není zrovna nejúžasnější: bez lebky na triku by to prostě nebylo ono, nepoužít to si říká o popravu, nejlépe pak samotným Punisherem. Jsem s touhe filmovou verzí sice nadmíru spokojen, ale chtělo by to pro tento film větší rozpočet a možná to i poslat do kin. I když se mi tahle verze líbí, pořád ještě to jde natočit lépe a filmověji, takže nějakému novému projektu, pokud by stál za to, bych se nebránil. Tahle Válečná zóna ode mě dostává 78%. P.S.: opět připomínám hlavního záporáka, neboť zapomenout na něj prostě nejde. ()

LordSnape

Po tragédii Hulk přišel Neuvěřitelný Hulk, který se držel přeci jen akčního komiksového rázu a po další tragédii jménem Punisher (který na zachránil ani Travolta), přišel akčnější nástupce s podtitulem War zone. Novější pokus o zfilmování se drží přísně béčkového motivu, kdy se střílí hlava nehlava, všude vybuchují granáty a tepelně naváděné střely rozsekávají lidi na miliony kusů. Jako oddechovka vynikající akční záležitost, ale hledat v tomto prostoduchém scénáři o pomstě rodiny nějaký větší smysl nemá cenu. ()

adams89

Již třetí pokus o zfilmování komiksového Punisheru. Po Dolphu Dundgrenovi a Thomasu Janeovi se v roli mstícího zabijáka představil poměrně neznámý Ray Stevenson. Coby Frank Castle nevypadá vůbec špatně a ve scénách, kdy vzpomíná na rodinu jsem mu ten smutný obličej z těch třech věřil nejvíce. Nejsem příznivcem marvelovské předlohy, ale myslím si, že právě tentokrát budou mít její fandové nejméně připomínek. Třetí Punisher je totiž nejkrvavější, nejstylovější a poprvé má toho pravého komiksového padoucha. Na to, že film točila žena, jsou akce a efekty s krví na hodně slušné úrovni. Našlapanému začátku a posledním minutám však podráží nohy několik věcí. Zaprvé to jsou dvě vedlejší postavy, které bych ze scénáře okamžitě vyškrtnul. Přihlouplý detektiv Budiansky, co Franka bezmezně obdivuje, ještě takový průšvih není, ale s Bin Jimem, sadistickým bratrem hlavního záporáka, to snad nemohli myslet vážně. Jeho souboj s Castlem, kdy skáče po stěnách jako nějaký Jackie Chan, je něco vážně strašného. V akčním úvodu a závěru jsem navíc napočítal dva momenty, co asi zřejmě cool vyznít měly, mně ale tak nepřipadaly. Díky potřebné R-kové přístupnosti a slaboučké reklamě se z filmu v kinech stal propadák jako hrom, takže o dalšího Punishera asi zase jen tak nezavadíme. Lexi Alexander natočila průměrný akční film se stovkami mrtvých, za chvíli po něm ale neštěkne ani pes.50% ()

ecceHOMMO

Zabudnite na nudu...!!!..Akčné spracovanie komiksového Punishera.........ktorý tu je stvárnený ako nemilosrdný ale citlivý...., brutálny a zároveň láskavý..vám nedovolí zavrieť oči...akcie sú nevšedné, majú svoj vtip a brutalita akou sú zobrazené ešte viac dokresluje atmosféru...ktorá filmom prúdi..a celé je to podtrhnuté strhujúcou hudbou...tentokrát je Punisher robený tak, aby bolo úplne zjavné že ide o komiksovú adaptáciu....čo je vidieť najmä na stvárnení zloducha Jigsawa. Jediným negatívom snímku je že pôsobí (akokeby) odtiahnuto. Ale mne sa to celé páčilo.... ()

Beky

Srovnání s prvním dílem...druhý je věrnější předloze a nemá příliš známá herecká jména...první se rozjíždí příliš dlouho na to abychom pochopili, že mozkové buňky mají pauzu a akce bude mít hlavní slovo, nakonec byla bohužel dávkována s velkýma pauzama a byla z toho nuda k posrání, i když obsazení bylo mnohem lepší...dvojka jede od začátku akčně, ale bohužel velmi odfláknutě, zapamatujete si jediný moment, kdy hlavní slovo dostane příruční raketomet a jistý pán nedoskočí kam měl původně namířeno:))...zbytek akčně srandovních scén, kde občas probleskne brutalita, která filmu sluší jako psovi uši:) je žalostná a závěrečná řežba jenom potvrzuje necit pro akci paní režisérky, která se podepsala pod výborné Hooligans!!! Proto tenhle mega průšvich na poli comicsového milénia absolutně nechápu a určitě za to nemůže malý rozpočet!! Punisher prostě nemá štěstí, při tom je to postava, hrdina, který by měl přitahovat pozornost!! Jednou větou: Nechat klaďase v prvních 15ti minutách zabít agenta na straně dobra, tomu říkam hrdinovi házet klacky pod nohy:((!! ()

Raven0

Tenhle film je průser ve všech směrech. Něco tak dementního se nevidí ani v těch nejamaterštějších amerických hororech. Nekompromisní a notně brutální akce to nezachrání. A z (ne)hereckého výkonu Raye Stevensona jsem se málem osypal. V Římu jsem mu to ještě s chutí žral, ale tady to zazdil teda parádně. ()

lennyd

Jakmile se ve městě děje něco nekalého, můžete si být jisti, že někde poblíž je sám Kat. Jeho usilím je vyčistit město od všeho hnusu, nicméně jeho snaha není policií moc dobře chápána (zvlášť když po sobě nechává neukliditelný bordel - usekané údy, hlavy a podobné nechutnosti). Když se mu jednou při čištění zločineckého sídla podaří zabít i nasazeného agenta FBI, zdá se, že se vším je konec. Ale hlavní boss Russoti je stále na svobodě, a se svým šíleným bratrem Jimem (sorry Jamesem) se chce pomstít - a začne pozůstalou manželkou a dcerou po zabitém agentovi. Takže důchod se odkládá, a Kat musí znovu do akce ... Zatímco původní film mě nikterak neoslovil, u pokračování jsem se docela bavil. Možná je to tím, že si režisér nebere servítky, a film natočil dostatečně (někdy až přespříliš) krvavě. Ale od začátku do konce se něco děje, moc slabých míst (pokud se člověk nadnese nad celý scénář) film taky moc nemá - až teda na hlavní záporáckou dvojici, která - ač dokonalá, hlavně Jingsaw - mi přišla chvilkama kapánek k smíchu. Závěrečná "válečná zóna" mi už ale moc dobrá nepřišla - jednotlivé cíle se Katovi samy stavěly před mušku (asi se jich potřeboval režisér rychle zbavit). Tak tak průměr.. ()

Zemřel herec Ray Stevenson

Zemřel herec Ray Stevenson

22.05.2023

Starosti se zjizveným pistolníkem

Starosti se zjizveným pistolníkem

07.12.2008

Adaptace drsného westernového komiksu Jonah Hex, která vzniká u studia Warner Bros., si prošla dlouhou a strastiplnou cestu. A možná ještě není všem změnám konec. Shrňme si to: Prvním kandidátem na… (více)

Řím na filmových plátnech?

Řím na filmových plátnech?

04.03.2008

Další lovec přízraků

Další lovec přízraků

23.10.2007

Je to tak předvídatelné! Jakmile se horor 30 dní dlouhá noc stal přes víkend jedničkou v americkém komerčním řebříčku (a weby, včetně tohoto, se zaplnily spokojeným vrněním nejen žánrových fanoušků),… (více)