Kat: Válečná zóna

• USA Punisher: War Zone (více)

Bývalý člen speciálních sil Frank Castle je po šesti letech zpět v plné zbroji jako Punisher, který tentokrát vede válku na dvou frontách - s podsvětím i s FBI. V hlavní roli vykonavatele spravedlnosti se představí Ray Stevenson, jehož známe ze seriálu Řím.  Bývalý člen speciálních sil a agent FBI Frank Castle je po šesti letech zpět v plné zbroji jako Punisher, který tentokrát vede válku na dvou frontách. Poté, co zabil mocného mafiánského dona, se nyní jeho terčem stává druhý darebák v pořadí - krutý šéf gangu Billy Russoti (Dominic West). Castle ho při přestřelce znetvoří, ale zahyne přitom i tajný federální agent. Russoti, který si říká “Jigsaw”, touží po odplatě a najme si na to Franka, nejnechvalněji proslulého zločince z podsvětí. Ale ani FBI nechce zůstat pozadu. Je na Punisherovi, aby nalezl způsob, jak v tomto adrenalinem nabitém akčním thrilleru obejít zákon a zničit smrtící armádu zločinců. Herec Ray Stevenson (seriál Řím), se přesvědčivě zhostil role vykonavatele spravedlnosti, jehož žena a dcera byly zavražděny, kterou převzal po Dolphu Lundgrenovi (1990) a Thomasu Janeovi (2004). (oficiální text distributora)

manonfire

Dominicu Westovi bych doporučil, aby se tomuto formátu filmu nadále vyhýbal. Jako herce je ho prostě na céčkový brak a vykrádání Jokera ....škoda. Místy solidní akce, odhlédnuvši od její stupidity, nemohla ani na vteřinu vykompenzovat strašidelně blbý scénář. Stevenson navíc není Jane a poslední kapkou pak byl Doug Hutchison. Udělat z někoho, kdo by v krimu sloužil jako prostitutka nováčkům, Hanibala Lectera střihnutého Jet-Lim...to už ne. 20% ()

Jello Biafra

V poradí už tretia adaptácia marvelovského komixu Punisher, ktorého po Dolphovi Lundgrenovi a Thomasovi Jane tentoraz stvárnil Ray Stevenson. Musím povedať že vizuálna štylizácia filmu mi fakt sadla. Som totiž znalec komixovej predlohy a vlastním niekoľko komixových kníh s Punisherom. Práve divoké prestrelky, čierny humor a explictné násilie som vždy na Punisherovi zbožňoval a táto adaptácia to plní na jedničku. Rovnako tak aj Punisherova povaha drsňáka, ktorý sa s nikým nesere alebo treba jednotlivé scénky hneď každému znalcovi predlohy pripomenú jednotlivé komixové stránky. Aj záverečná prestrelka je dosť dobre choreograficky a vizuálne zvládnutá až sa človeku vybaví nejaká počítačová hra typu Max Payne. Horšie je to u filmu s príbehom u ktorého bohužiaľ režisérka zlyháva a samotná zápletka o obchode s nebezpečnou biologickou látkou nedostáva potrebný priestor. Oproti adaptáciám z roku 1989 a 2004 mňa tu ale potešila prítomnosť Punisherovho pomocníka Micra, ktorý sa v predchádzajúcich filmoch vôbec neukázal a hlavne Dominic West ako hlavný záporák Jigsaw je úplne perfektný. Je tak trochu škoda že tento film v kinách prepadol a ďalšieho pokračovania sa pravdepodobne už nedočkáme. Každopádne ja ako fanúšik komixu som sa u tohto filmu skvele bavil. ()

Soweek

Líbí se mi zachování podobné myšlenky jako u batmana a to zdůraznění faktu, že punisher není zcela kladným hrdinou, ale má i své záporní stránky (u punishera jich bude přece jenom víc než u batmana :-) ) Jinak film je celkově velmi zprzněný, počítačové efekty jsou přehnané tak, že by je neocenil aby cirkusový veterán a proč zásah těla kulkou zní jako bystě upustili na dlaždičky pytlík s lečem mi taky asi nikdo nevysvětlí. Jinak jak už jsem komentoval u Ramba, Julii Benz radši příště zastřelte hned v prvních pěti minutách filmu a nebo jí donutte, aby se tak cca v půlce filmu svlékla, jinak tam není na nic potřebná stejně jako Ray Stevenson, který po celou dobu filmu budí dojem profesionálního wrestlera, kterému ukradli lízátko. Kluci rejže a scénárista asi musí být taky velmi dobří kamarádi aby si navzájem odsouhlasili jejich výkony a to už je zhruba tak asi všechno co mám na srdci :-) ()

ZkuKol

Další film při jehož sledování rezonuje výkřik "PROMARŇĚNÁ PŘÍLEŽITOST" při každé scéně. Je to drsné, má to jednoduchý děj a má to dost charismatického představitele. Bohužel nevím, proč se tu pokoušejí tvůrci o něco víc. Punisher je komiks o pomstě a násilí (v první řadě) a pokud by nepřišel nějaký geniální scénář, je chyba neudělat z toho akční inferno. Ale tady každá minuty kdy se nestřílí bolí, nebo alespoň nudí. Co je ovšem nejhorší, je hudba, díky ní nemá film vůbec žádný drive, žádnou šťávu, vůbec diváka nenakopne. Fakt škoda, obzvlášť po úvodním rozjezdu a výzvě ve formě hotelu plnym magorů, co čekají na Franka Castla - my si na dobrý film s ním, taky asi ještě chvíli počkáme... 50% Pozn. Celá akce se tváří naturalisticky a reálně, tak co tam kurva dělají ti dva šašci, co se s Punisherem vůbec nemůžou měřit?! ()

BMAJTZ

Vypnout mozek prinest neco dobreho k jidlu a jdeme na vec. Tohle je opravdu naprosto debilni akcni film zvraceneho nasili litru krve a neskutecne mnoha mrtvolami. Od prvni vteriny je vam jasne ze tohle je film ze stare skoly. Je to blbost jako vrata ale obcas neuskodi vypnout mozek a pozorovat naprosto linearni pribeh. Pro lidomily tohle rozhodne neni ale pokud jste tak trochu fanouskem nasili budete se skvele bavit. Jako film po umelecke strance je docela hodne blizko odpadu a herecke vykony bych taky moc nezminoval ale ja jsem se bavil docela dobre a celkove me pomerne pobavil. I am here for the Punisher party ()

cyberhawk

Bavil jsem se fakt dobre, potesila me mira nasili a zaroven kvalita specialnich efektu, a silenej bracha Doug "Eugene Tooms" Hutchinson :) ()

sedm.1

Kat:Válečná zóna je přesně důvod,proč miluju filmy tohoto typu.Autoři v nich totiž nejsou omezení žádnými sračkoidními ratingy,žádnými omezenci,kteří sedí v čele velkých studií a bojí se každé tvrdší scény,že by jim mohla ubrat dolárky.Od Soudného dne Neila Marshalla je tento Kat nejnadupanější akční jízdou,která se nezastaví před ničím.Lexi Alexandra musí být fajn ženská,která má ráda pořádný odvaz a nestydí se za to :).Od první minuty film nastartuje,rozjede ho z nuly na sto za pět vteřin a nohu z plynu sundá až se závěrečnými titulky.Totálně nekompromisní filmeček,megakrvavá akce,neuvěřitelné grády,skvělá atmosféra,prostě řacha.Když si vezmu předchozí dvě zpracování tohoto komiksu,Válečná zóna je drtí stejně jako Kat své protivníky.Jednak má zdaleka nejblíže ke své komiksové předloze,jednak je nejkomiksověji zpracována,jednak má jediná jasně komiksového záporáka i hrdinu a jednak je to prostě komiks,který nakope každému prdel!Takhle jsem si vždycky představoval pravý filmový komiks.Jediným maličkým záporem byl představitel Kata Ray Stevenson,který je naprosto nevýrazným hercem a ani zde nepropůjčil své postavě jakékoliv charisma.Nicméně Kat:Válečná zóna je pro mě naprosto vybroušeným diamantem,který musí každého milovníka akční béčkové krvavé produkce totálně schlamstnout :)!100% film! ()

kenkaku

"Trestající" Frank Castle #3 je úplně, úplně něco jiného než předchozí dva případy. Co ho odlišuje? O 100% větší syrovost než oba předchozí dohromady a o 200% větší přítomnost psycho-maniaků. Frank je tentoktát jako Terminátor (v té neprůstřelné vestě jak chytá zásahy ho celkem trefně připomíná) nebo scéna "rovnání nosu" tužkou taky jen tak z paměti nevypadne. Tedy slušná hard-core podívaná která v mém osobním srovnání šla o stupínek dolů (za o 100% více maniaků než bych si představoval). ()

DavidS.

Přiznejme si, že Punisher : War Zone dopadnul mnohem lépe než Punisher z roku 2004 a také nebyl takovou hrůzou jako Max Payne. "Legionář " Ray Stevenson sice nijak neosnil, zrod nového akčního hrdiny s výhledem na nějakou tu sérii se určitě nekoná, se scénářem se také nikdo evidentně moc netrápil, ale jedno se režisérce Lexi Alexander musí nechat. Už dlouho nebylo na plátnech k vidění tak detailně a bez milosti podané vyvražďování ... Akčních scén bylo dost a přestože nebyly nijak origálně natočené, neurazily a svůj účel v této průměrné komixové adaptaci splnily. ()

Tjaden

Skvělá černohumorná akční zábava. Ray Stevenson ve své další typické roli drsňáka se se zločinci vůbec nemazlí, takže se můžete těšit na proražení hlavy pěstí, několik ustřelených končetin a pár dalších chuťovek. Přestřelky ve zfilmovaném Maxi Paynovy bych si představoval přesně jako v tomto filmu, škoda že je netočila také Lexi Alexander. To, že tatáž režisérka stojí i za Hooligans je neuvěřitelné! ()

killjezor

Tohle bych vůbec nespojoval s prvním, respektive vlastně druhým Punisherem (podle toho, jestli počítáte taky toho z roku 1989 s Lungrenem). Původní komixové předlohy se, podle mne, drží víc. Taky Stevenson mi víc seděl do Punisherovy role. Jak vzhledem tak chováním. A zbytek...pokud čekáte Punishera, dostanete ho, ale nečekejte něco víc. Tohle si nehraje na hlubokomyslnou podívanou, tohle je prostě sled vražd, mlýnek na maso pro ty "špatné". Frank je krásně uzavřený, chladný a přesto se ukáže, že všechno nezkousne. Bohužel jinak než po svém se stím nevyrovná. Jingsaw ale není protivník. Po "přeměně" se z něj stává levná kopie Nicholsonova Jokera, což působí v poslední scéně víc než směšně. ()

BlackTom

Thomas Jane sa mi páčil, no kamenná tvár Raya Stevensona je ešte o čosi lepšia. Ak sa niekomu podarila úplná štylizácia komiksovej atmosféry, tak je to práve Lexi Alexander. Už v Green Street Hooligans mi dokázala, že je mojou krvnou skupinou a že jej násilie a čierny humor nie sú proti srsti. Skláňam sa :) Akčné scény sú dokonalé (akoby nie, však viem čím sa Lexi zaoberala ešte pred filmami :)), komiksové dusno sakramentsky prehnané a Punisherov nový, netypickejší odev snáď lepší než v popcornovej verzii z 2004. Jediné mínus je príliš excentrický Doug "Šílený Jim" Hutchinson (Percy zo Zelenej míle), ktorý bol na môj vkus až príliš prehnaným záporákom. Inak - nemám slov. Konečne Punisher podľa mojich predstáv. ()

korndaddy

Film se nese v duchu předchozího Punishera, avšak Ray Stevenson je o něco málo charismatičtější a do role "kata" víc hodící se. Jinak je to prach-prostá střílečka, kde je o vystříknutý mozky a amputace údů postaráno. Dokonce i hlavní padouch byl celkem fajn a soundtrack vynikající. Ale je to prostě žánr filmu, kterej u mě většinou na víc jak 4 hvězdy nedosáhne. ()

iXtr3m3

Tak toto už hej. Tam, kde Jane robil "otlkánka", tam Ray láme väzy, trhá končatiny a masakruje s kamenným výrazom v tvári. Takto mal vyzerať Punisher, žiadne sranie sa s niekým. Škoda. Jane si to uvedomil až pri Dirty Laundry, ale žiaľ kvôli Netflixu už šancu nedostane na reparát. ()

Holina

Viděl jsem dosud tři provedení Punishera. A přestože ani War Zone není žádná pecka, s přehledem válcuje včechny předchozí. Ray Stevenson mi v roli kupodivu seděl, atmosféra je konečně industriálně temná a pomineme-li poměrně chudou story (jistě komiksovou) dá se to považovat za slušný akčňák ()

Zemřel herec Ray Stevenson

Zemřel herec Ray Stevenson

22.05.2023

Starosti se zjizveným pistolníkem

Starosti se zjizveným pistolníkem

07.12.2008

Adaptace drsného westernového komiksu Jonah Hex, která vzniká u studia Warner Bros., si prošla dlouhou a strastiplnou cestu. A možná ještě není všem změnám konec. Shrňme si to: Prvním kandidátem na… (více)

Řím na filmových plátnech?

Řím na filmových plátnech?

04.03.2008

Další lovec přízraků

Další lovec přízraků

23.10.2007

Je to tak předvídatelné! Jakmile se horor 30 dní dlouhá noc stal přes víkend jedničkou v americkém komerčním řebříčku (a weby, včetně tohoto, se zaplnily spokojeným vrněním nejen žánrových fanoušků),… (více)